Android 13 جابجایی بین پروفایل های کاربر صفحه کلید را آسان تر می کند – Zomit


چند هفته پیش فاش شد که گوگل قصد دارد سبک جدیدی را برای جابجایی بین محافظ های جدید صفحه کلید در اندروید 13 معرفی کند. در آن زمان، یک اسکرین شات منتشر شد که نشان می داد عملکرد پس از انتشار چگونه خواهد بود. گوگل اکنون اولین نسخه بتای توسعه دهنده اندروید 13 را برای دستگاه های پیکسل خود منتشر کرده است و موارد بیشتری نیز در دسترس است.

طبق گفته XDA، همانطور که قبلاً اعلام شده بود، تغییر پروفایل محافظ صفحه کلید به عنوان یک منوی کشویی روی صفحه قفل، پین و رمز عبور و الگو ظاهر می شود. با کلیک بر روی منوی کشویی، لیستی از پروفایل های دستگاه باز می شود و کاربران می توانند حتی قبل از باز کردن قفل دستگاه، پروفایل مورد نظر را تغییر دهند.

طبق گفته Esper، تغییر پروفایل محافظ صفحه کلید به طور پیش فرض غیرفعال است. اما توسط دو گزینه config_enableBouncerUserSwitcher اداره می شود. در زیر تصویری از نحوه فعال سازی این عملکرد را مشاهده خواهید کرد.

در حال حاضر، مطمئن نیستیم که آیا این آپدیت جدید محافظ صفحه کلید در اندروید 13 برای گوشی ها و تبلت ها در دسترس خواهد بود یا خیر. منطقی نیست که گوگل چنین قابلیتی را برای گوشی های هوشمند ارائه دهد. زیرا این دستگاه ها معمولا یک کاربر دارند. با این حال، این ویژگی می تواند برای تبلت ها مفید باشد. زیرا احتمالا بسیاری از مصرف کنندگان از این محصولات استفاده می کنند.

اندروید 13 همچنین نصب برنامه ها را در حین نصب پروفایل مهمان آسان تر می کند. اکنون کاربران هنگام نصب پروفایل مهمان گزینه جدیدی به نام «نصب نرم افزار موجود» را مشاهده خواهند کرد. با کلیک بر روی این گزینه لیستی از اپلیکیشن های موجود باز می شود و کاربران به راحتی می توانند اپلیکیشن مورد نظر را برای پروفایل مهمان نصب کنند. خوشبختانه، داده ها بین مالک و نمایه مهمان به اشتراک گذاشته نمی شود، به این معنی که کاربران مهمان باید پس از راه اندازی به حساب کاربری خود در برنامه برنامه ریزی شده وارد شوند.

اندروید 13، همراه با تغییر پروفایل صفحه کلید و گزینه تنظیم نمایه مهمان جدید، چرخش صفحه قفل را در دستگاه های صفحه بزرگتر غیرفعال می کند. همانطور که Esper اشاره می کند، پیکربندی Android Framework که چرخش صفحه قفل را کنترل می کند به طور پیش فرض روی گزینه خاموش برای سال تنظیم شده است. اما اکنون به صورت پیش فرض فعال است. با این حال، صفحه قفل فقط در دستگاه هایی با صفحه نمایش بزرگتر می چرخد.

صفحه مهمان اندروید 13

مقالات مرتبط:

نکات ذکر شده در این مقاله تنها ویژگی ها و تغییرات اندروید 13 نیست. این نسخه از سیستم‌عامل Google Mobile همچنین قابلیت تمیز کردن خودکار کلیپ‌بورد، مانند صفحه‌کلید GBoard، دو طرح‌بندی صفحه اصلی برای درایور پیکسل، برنامه Camera Obfuscator، رابط بازطراحی‌شده پخش‌کننده رسانه و موارد دیگر را ارائه می‌دهد.

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

پاربرگ سایت

تماس با ما