فواید کتاب و کتاب خوانی معرفی سایت دانلود pdf کتاب

در دنیای کنونی با گسترش فضای مجازی و دنیا ی اینترنت، تمامی افرادی که به کتاب و کتاب خوانی در کل جهان، علاقه مند هستند بیشتر میل خود را به خواندن صفحات کتاب و در واقع کتاب خوانی در صفحات مجازی سوق داده اند. ولی بسیاری نیز معتقدند که لذت خواندن نسخه های چاپی کتاب ها در دست و توریق آنها حین مطالعه و کسب آگاهی، بسیار بیشتر از زل زدن به صفحه ی مانیتور لبتاپ و یا گوشی ست که البته دقیقا هم همینطور هست.
انواع کتاب ها
انواع مختلفی از کتاب های تاریخی، فلسفی، رمان، داستان های کوتاه، مجلات ، مقاله های متعدد، سفر نامه، نمایش نامه، بسیاری از ترجمه های مهم کتاب های و آثار برجسته ی بین المللی و غیره وجود دارد که هر کس بنا به میل و علاقه ی شخصی خود در جستجوی کتابی ست که حاوی و در بردارنده ی یکی از موضوع های گفته شده باشد. مثلا بر اساس یافته ها معمولا جوانان و نوجوانان بیشتر علاقه مند به رمان های خارجی و ایرانی و داستان کوتاه هستند و افراد مسن تر علاقه مند به خواندن کتاب های تاریخی و فلسفی و یا حتی هنری هستند البته این امر کاملا نسبی ست.
فواید کتاب خوانی
از فواید کتاب و کتاب خوانی این است که شما با خواندن کتاب به حجم بسیار زیادی از اطلاعات دست پیدا می کنید که این مسئله ( رسیدن به آگاهی) حسی حاکی از رضایت و خوشنودی را در درفکر و اندیشه ی شما بر می انگیزد.
کسانی که به کتاب و کتاب خوانی علاقه مند هستند معمولا سعی می کنند کتاب مورد نظر خور را در کتاب فروشی ها پیدا کنند ( که خوشبختانه تعداد بسیار زیادی از آنها در تمامی شهر های بزرگ و کوچک موجود می باشند وبسیاری از کتاب های برجسته و مهم را در دسترس افراد علاقه مند به کتاب و کتاب خوانی قرار می دهند) و بیشتر مایل هستند پول خود  خرج خرید کتاب کنند.
کتاب های بسیار معروف و متنوعی هم در کتاب فروشی ها موجود است که هم به زبان انگلیسی و هم به زبان فارسی و یا ترجمه ی آثار نویسندگان مشهور و معروف بین المللی مانند لئوتولستوی، همینگوی، گابریل گرسیا مارکز، پائیلو کوئیلو و غیره ( که تعداد این آثار معروف و برگزیده انقدر زیاد است که در این قسمت فقط به چندی از آنها اشاره شده می شود) یافت می شود. تا اینجا در مورد آثار برجسته ی بین المللی صحبت کردیم از این پس می خواهیم اشاره ای به آثار بزرگ نویسندگان معروف ایرانی اعم از صادق هدایت، محمود دولت آبادی، احمد محممود و نویسندگان دیگری چون هوشنگ گلشیری، سیامک گلشیری، بلقیس سلیمانی، فرشته نوبخت، نسیم مرنعشی که کتاب ها و رمان های بسیار زیبا و مشهوری را به جامعه ی ادبی تقدیم کرده اند اشاره نمود.
از جمله کتاب ها و آثار بزرگ بین امللی می توان به جنگ و صلح اثری از لئو تولستوی ، کیمیا گر از پائیلو کوئیلو، صد سال تنهایی از گابریا گارسیل مارکز، پیرمرد و دریا از همینگوی، شازده کوچولو از آنتوان دوسنت اگزوپری اشاره کرد و در مورد آثار بزرگ نویسندگان ایرانی و در ارتباط با دانلود pdf رمان ایرانی می توان به درخت انجیر معابد، همسایه ها از احمد محمود، کلیدر، جای خالی سلوچ از محمود دولت آبادی، آقاجان شازده و مهین بانو از شهلا سلطانی ، مایل به سرخ از فرشته نوبخت، کافه پیانو از فرهاد جعفری، سمفونی مردگان از عباس معروفی و بسیاری از آثار بزرگ داخلی و خارجی دیگر نیز اشاره کرد.
نکاتی مهم در مورد کتاب خوانی
در مورد کتاب و کتابخوانی باید به این نکته اشاره نمود که هنر کتابخوانی تنها به این نیست که شما فقط یک کتاب را بدون اینکه به درستی از محتویات درون آن سر در بیاورید برای مطالعه انتخاب کنید و یا اقدام به دانلود pdf کتاب کنید و مشغول خواندن شوید. از نظر من بعضی و شاید بشود گفت خواندن تمامی کتاب ها در هر زمینه ای نیازمند اندیشه و تامل است مادامی که شما مشغول خواندن یک کتاب هستید سعی کنید متوجه سطر به سطر کتاب و مطلبی که درون مایه و محتوای اصلی کتاب را تشکیل داده است بشوید. در غیر این صورت به مطلب و درون مایه ی اصلی کتاب دست نخواهید یافت. بعضی از کتاب ها حتی باید چند بار خوانده شوند تا خواننده به درستی متوجه منظور نویسنده و مطلبی که در کتاب ادا کرده است بشود. در این قسنت منظور این است که یک کتاب را فقط به قصد اینکه به سرعت تمام کنید (بدون اینکه به آگاهی برسید) و به سرعت به سمت کتاب های دیگر بروید برای مطالعه انتخاب نکنید بلکه سعی کنید برای خوانئن یک کتاب (هر کتابی) مقداری تامل و اندیشه ی درونی خود را چاشنی مطالعه و خواندن آن کتاب کنید.

حرف آخر

همانطور که قبلا هم اشاره شد شما با خواندن کتا ب ها به حجم زیادی از اطلاعات دست پیدا می کنید که از نظر هر کتابخوانی که واقعا علاقه مند به خواندن است، این مسئله بسیار با ارزش و حائز اهمیت است . در جستجوی اطلاعات و کشف مطلب های جدید برای به دست آوردن آگاهی از ویژگی های هر کتابخوانی ست که به کتاب و هنر کتاب خوانی اهمیت ویژه ای می دهد امروزه شما میتوانید از طریق دانلود pdf کتاب نیز در پی مطالعه جدیدترین مطالب روز دنیا باشید.
درست است که خواندن نسخه های چاپی کتاب ها بسیار لذت بخش است ولی در عین حال بسیار از سایت های مربوط به کتاب و کتاب خوانی نیز وجود دارد که شما می توانید به راحتی در این سایت ها به دنبال کتاب مورد نظر خود بگردید و آن را در کمترین زمان به صورت پی دی اف دانلود کنید. جالب است بدانید که این سایت ها نسخه های پی دی اف کتاب ها را به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار می دهند و شما می توانید بدون صرف هزینه و وقت، تنها با تایپ و در واقع نوشتن عنوان کتاب مورد نظر در قسمت موتور جستجوگر و تنها با یک کلیک در کوتاهترین زمان ممکن، به کتاب مورد علاقه ی خود دست یابید به نظر من یکی از ژانر های بسیار خوب در این زمینه  دانلود pdf رمان عاشقانه میباشد که من همواره سعی کرده ام تا کتاب های ایرانی و خارجی را در این ژانر مطالعه کنم و از این نوع رمان های عاشقانه همواره لذت برده ام.
در این مقاله تمامی سعی خود را به کار گرفتم تا بتوانم مطلبی مفید در جهت خواندن کتاب و فواید کتاب خوانی در اختیار شما خوانندگان عزیز و محترم قرار بدهم.
موید باشید.

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

پاربرگ سایت

تماس با ما