Graphics RTX 3070 قدرتمندتر از Intel Arc Alchemist در OpenCL Benchmark – Zomit


کارت گرافیک برتر Intel Arc Alchemist در جدیدترین دیتابیس. OpenCL در فرکانس 2.4 گیگاهرتز بود، اما هنوز به اندازه RTX 3070 انویدیا (Ampere Ampere) امتیاز کسب نکرد. کارت گرافیک RTX 3070 انویدیا یکی از بهترین کارت‌های گرافیک موجود در بازار است، اما اسمارت‌فون انویدیا نیست و تیم سبز همچنین پردازنده‌های گرافیکی قدرتمندتری در بازار دارند.

به گفته توماس هاردور، اینتل مدت هاست اعلام کرده که قصد دارد در بازار کارت گرافیک حضوری جدی داشته باشد. اگر اتفاق غیرمنتظره ای رخ ندهد، در سه ماهه دوم سال جاری شاهد عرضه کارت گرافیک سری DG2 برای پلتفرم دسکتاپ خواهیم بود.

گفته می شود که کارت گرافیک برتر Arc Alchemist دارای حداکثر 512 واحد عملیاتی (EU) و 16 گیگابایت حافظه GDDR6 است. نمایشگر جدید Intel Arch Alchemist در Geekbench 5 نشان می دهد که این کارت گرافیک می تواند سرعت کلاک 2.4 گیگاهرتز را ثبت کند. این عدد ممکن است مربوط به سرعت کلاک کارت گرافیک باشد.

فراموش نکنید که ما با نمونه های مهندسی طرف هستیم. بنابراین امکان تغییر سرعت ساعت در آخرین مدل کارت گرافیک وجود دارد.

کارت گرافیک Intel Alchemist Arc احتمالا مبتنی بر پلتفرم CoffeeLike است و در کنار پردازنده 6 هسته ای و 6 هسته ای Core i9-9600K در حال آزمایش پایه است. ما در حال حاضر پلتفرم مقصد کارت گرافیک را نمی دانیم، اما به احتمال زیاد با محصولاتی در کلاس کامپیوتر مواجه خواهیم شد.

اگر به قدرت پردازنده گرافیکی بر اساس مشخصات اعلام شده نگاه کنیم، می بینیم که Intel Arch Alchemist باید چیزی حدود 20 ترافلاپس از قدرت پردازنده FP32 ارائه دهد. مطمئنا بهترین استاندارد برای صحبت در مورد قابلیت های بازی کارت گرافیک نیست، اما FP32 تنها اطلاعاتی است که امروزه در اختیار داریم.

بر اساس قدرت FP32، DG2-512 از نظر تئوری باید همان عملکرد GeForce RTX 3070 را داشته باشد. کارت گرافیک AMD Radeon RX 6700 XT (به نام Big New) قدرت مشابهی را ارائه می دهد.

مقایسه کارت گرافیک OpenCL Intel Arc Alchemist / Intel Arc Alchemist با پردازنده گرافیکی Nvidia و AMD

کارت گرافیک Intel Arch Alchemist در تست OpenCL امتیاز 85448 را کسب کرد. به خاطر داشته باشید که امتیازات OpenCL بهترین راه برای قضاوت در مورد عملکرد بازی کارت گرافیک شما نیست. در هر صورت امتیازات کسب شده در OpenCL قدرت کارت های گرافیک اینتل را در محدوده RTX 2070 انویدیا قرار می دهد. در مقایسه، به نظر می رسد که کارت گرافیک جدید اینتل حدود 40 درصد از RTX 3070 قدرتمندتر است.

بار دیگر تاکید می کنیم که امتیاز Arch Archimist اینتل بر اساس مدل مهندسی این کارت گرافیک است و ممکن است تیم آبی محصول قدرتمندتری را ارائه دهد.

مقالات مرتبط:

یک مدل مهندسی مشابه DG2-512 با حداکثر سرعت کلاک 2.1 گیگاهرتز در استاندارد دیگری می تواند قدرت پردازش بیشتری نسبت به GeForce RTX 3070 Ti در برخی کارها ارائه دهد. به نظر می رسد اینتل بتواند در طول زمان بهینه سازی های بیشتری را برای سرعت ساعت کیمیاگر انجام دهد. شایعات قبلی حاکی از آن بود که برترین کارت گرافیک اینتل به 2.4 گیگاهرتز یا 2.5 گیگاهرتز خواهد رسید.

اواخر سال گذشته، کارت‌های گرافیک اینتل به استاندارد بازی تبدیل شدند Ashes of the Singularity آشکار شد. این استاندارد عملکرد بازی را بهتر از OpenCL بررسی می کند. یک نمونه مرموز از Alchemist Ark نیز امتیازی مشابه با GeForce RTX 3070 قبلی کسب می کند.

توجه: عکس های مقاله غیر رسمی هستند و آخرین طراحی کارت گرافیک اینتل را نشان نمی دهند.

Ainsley Murphy

بشارت دهنده آبجو Wannabe. نویسنده فداکار جنرال الکل نینجا. دانشجو. متخصص زامبی خالق مستقل متعصب سفر

پاربرگ سایت

تماس با ما