SpaceX و ماهواره های آن فضانوردان و زمین را به خطر می اندازند. ناسا صحبت می کند | دیجیاتو


ناسا با چاپ نامه ای در مورد پروژه نسل دوم استارلینک و ماهواره SpaceX ابراز نگرانی کرده است. در این نامه اشاره شده است که این پروژه حتی می تواند جان فضانوردان را به خطر بیندازد و تهدیدی برای انسان های روی زمین باشد.

در اوایل سال 2022، خدمات فضایی ایلان ماسک برنامه‌های خود را برای پرتاب نسل دوم ماهواره استارلینک اعلام کرد که 30000 ماهواره دیگر را به فضا ارسال می‌کند. با این حال، ناسا در نامه جدید خود نسبت به خطرات احتمالی آن برای ماموریت فضایی در حال انجام و حتی زندگی انسان با اشاره به.

خطر ماهواره اسپیس ایکس

یکی از نگرانی های اصلی ناسا انباشته شدن مدارهای نزدیک به زمین است. با توجه به شرح این نامه اکنون. بیش از 25 هزار. جرم در این مدار یافت می شود که حدود 6100 عدد از آن کمتر از 600 کیلومتر عمق دارند. کف یک جسم نزدیکترین فاصله به زمین در مدار آن است.

ناسا ادعا می کند که این تعداد را افزایش می دهد. ماهواره اسپیس ایکس، افزایش سریع تعداد جرایم با این نوع افسردگی. با این حال، ناسا و سایر آژانس‌ها احتمالا باید ماموریت خود را برای جلوگیری از برخورد با ماهواره‌های این شرکت تغییر دهند.

واضح است که این می تواند مشکل ساز باشد، به خصوص اگر هر ستاره شناس در مسیر برخورد با چیزی شبیه به این باشد. ایستگاه فضایی بین المللی این چیزی است که فضانوردان را به خطر می اندازد.

نگرانی اصلی دیگر این است که ماهواره های اسپیس ایکس می توانند سیستم های دفاعی سیارکی موجود را مختل کنند. ناسا در نامه خود نوشت:

ناسا تخمین می زند که در هر تصویری از سیارک مشاهده شده، ماهواره های استارلینک وجود خواهد داشت تا از سیاره در برابر برخوردهای خطرناک محافظت کنند و با آشکار کردن بخش هایی از تصویر غیرقابل استفاده، اثربخشی بررسی سیارک ها را کاهش دهند.

با این حال، ناسا همچنین توضیح می دهد که دیدن سیارک هایی که ممکن است به زمین سفر کنند دشوارتر است.

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

پاربرگ سایت

تماس با ما