یارانه 30 هزار تومانی گاز جهانی می شود؟


روآرو- «طرح توزیع یارانه گاز» از اول اسفندماه در جزیره کیش آغاز شد و تمامی دارندگان کارت کیشوندی اعم از خودروساز و غیرخودرو، سهمیه 20 لیتری بنزین دریافت کردند. در این طرح مانند گذشته قیمت بنزین یارانه ای 1500 تومان، بنزین آزاد 3000 تومان است و افراد فاقد خودرو که بنزین مصرف نمی کنند می توانند سهم یارانه ای بنزین خود را به دیگران واگذار یا بفروشند.

به گفته فرارو رضا پدیدار، رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران، برنامه های دولت برای تغییر توزیع یارانه گاز مدت هاست که بررسی شده است. فرارو وی با بیان اینکه فاز اول مطالعات کارشناسی در این حوزه از سال 87 آغاز شد، گفت: در عوض اتاق بازرگانی چنین طرحی را به دولت حسن روحانی ارائه کرد اما این پیشنهاد مورد توجه قرار نگرفت و این طرح جدید نیست. موضوع. ” همانطور که گفته شد، دولت در تلاش است تا یارانه های مخفی در بخش انرژی را به مازاد عرضه تبدیل کند.

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، یارانه پرداختی به حامل های انرژی که تاکنون به صورت پلاکی بوده، از این پس به همه افراد جامعه و بر اساس کارت ملی تعلق می گیرد. این طرح به صورت پایلوت در کیش و قشم آغاز می شود.

آیا یارانه گاز مشکلات مردم را حل می کند؟
علی قنبری کارشناس اقتصاد است. گفتگو با فارو وی با اشاره به اجرای آزمایشی تغییر روش سهمیه بندی گاز در کیش و قشم، گفت: با توجه به اینکه سهمیه اختصاص داده شده به ازای هر نفر 20 لیتر است، شاید این موضوع از نظر پرورشی برای جمعیت مهم نباشد، زندگی به دلیل یارانه هاست. . 30000 تومان.” به دلیل افزایش قیمت هایی که در سال های اخیر در بازارهای مختلف شاهد آن بوده ایم، با مردم برخورد نکنید.

وی افزود: به عبارت دیگر، اگر دولت قصد دارد این طرح را برای اجرای عادلانه یارانه ها و هدفمندسازی یارانه های پنهان در حوزه انرژی اجرا کند، به دلیل اینکه شما ضعیف هستید، رسیدن به چنین هدفی ممکن به نظر نمی رسد. بخش هایی از جامعه امروزی.” آنها با مشکلات زیادی روبرو هستند و یارانه سوخت آنقدر کم و بی ارزش است که به هیچ وجه نمی تواند مشکل آنها را حل کند.

قنبری با تاکید بر اینکه هرگونه تغییر در نحوه توزیع یارانه ها باید در قالب یک بسته جامع جامعه اجرا شود، گفت: این گونه تغییرات از مشکلات در این زمینه کم نمی کند، آن سیستم توزیع یارانه در ایران است. با مشکل بسیار اساسی مواجه است و هر تغییری در رویکرد آن باید به دقت محاسبه شود و با برنامه ریزی قبلی در غیر این صورت مشکلات قبلی باقی خواهد ماند.

تربیت مدرس، استاد اقتصاد گفت: اگر دولت می خواهد نظام توزیع یارانه ها را تغییر دهد، باید به جای پرداخت نقدی یارانه به مردم و صرف منابع یارانه ها برای ایجاد اشتغال برای مردم، تورم را کنترل کند. دانشگاه تربیت مدرس. همه با هم.» خوب، اگر نظرسنجی ارسال کنید که مردم بین دریافت کمک هزینه ایجاد شغل انتخاب کنند، مطمئنا اکثر مردم به ایجاد شغل رای خواهند داد.

این کارشناس اقتصادی گفت: دولت باید به جای افزایش میزان یارانه ها، سطح درآمد مردم را افزایش دهد که از این طریق سطح رفاه مردم افزایش یافته و میزان درآمد مردم افزایش یابد. آنها همچنین در حال رشد هستند و چرخه تولید کشور در حال تغییر است که منجر به رشد اقتصادی پایدار و پایدار می شود.

قنبری گفت: «اما اگر دولت صرفاً به دنبال افزایش یارانه نقدی یا این گونه تحرکات پوپولیستی در طول زمان باشد، قدرت خرید مردم نه تنها مانند 12 سال گذشته افزایش نمی یابد.» سال گذشته در قیمت 45 هزار تومانی. یارانه بارها تکرار می شود، میزان یارانه ها ثابت می ماند، اما هر سال با تورم بالای 40 درصد، سفره مردم کوچکتر می شود و مشکلات معیشتی آنها روز به روز می شود، بنابراین دولت نباید ملت را هدر دهد. منابع ناشی از این یارانه اندک.

وی با بیان اینکه اگر از این منابع برای ایجاد اشتغال استفاده شود، مردم توانمند می شوند و دیگر نیازی به یارانه نخواهند داشت و این باعث کاهش فقر و بیکاری در جامعه می شود، گفت: هر دوی این مسائل امروز با مشکل مواجه است. اقتصاد و جامعه ایران را تسخیر کرده است، بنابراین دولت باید راه درستی را در این زمینه انتخاب کند و از تکرار مجدد آن در گذشته خودداری کند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم