کودکانی که با سرب مواجه می شوند ضریب هوشی پایینی دارند!


روآرو- رهبری می تواند بر بهره هوشی نیمی از جمعیت جهان تأثیر بگذارد. بر اساس یک مطالعه جدید، قرار گرفتن در معرض سرب در دوران کودکی می تواند اثرات نامطلوبی برای سلامتی بیش از آنچه قبلا تصور می شد داشته باشد، که یکی از آنها کاهش شدید IQ در بزرگسالی است.

به گزارش فرارو. سرب فلزی نرم، خاکستری مایل به آبی یا آبی نقره ای است که سالانه حدود 3.5 میلیون تن از این فلز در سراسر جهان مصرف می شود. از سوی دیگر، دومین فلز پرمصرف صنعتی پس از آهن است که در بسیاری از مواد روزمره، از سوخت گرفته تا لوازم آرایشی و بهداشتی یافت می شود. اما خطرناک ترین و گسترده ترین منبع این سم در محیط، خودروهایی هستند که با سوزاندن بنزین، این فلز سنگین را متصاعد می کنند. بنابراین به راحتی می توان فهمید که شهرهای بزرگ مهم ترین مراکز انتشار سرب هستند.

در یک مطالعه جدید، هنگامی که محققان مصرف گاز سرب در ایالات متحده را از سال 1940 تجزیه و تحلیل کردند و آن را با داده‌های مربوط به سطح سرب خون از اواسط دهه 1970 ترکیب کردند، دریافتند که بیش از 54 درصد از آمریکایی‌هایی که در سال 2015 زندگی می‌کردند، در معرض تصادفات بودند. . سطوح رهبری در دوران کودکی دانشمندان همچنین می گویند که بیش از 170 میلیون بزرگسال آمریکایی در حال حاضر به دلیل سربی که در کودکی استنشاق می کنند، بلعیده یا استنشاق می کنند، در معرض خطر بالای بیماری های روانی، بیماری های روانی و مشکلات قلبی عروقی هستند.

دانشمندان اضافی؛ هیچ سطحی از قرار گرفتن در معرض سرب در هیچ مرحله ای از زندگی انسان ایمن نیست، اما این فلز بسیار سمی می تواند به ویژه برای کودکان مضر باشد زیرا می تواند رشد مغز را مختل کند و منجر به بیماری قلبی شود. مشکلات در مطالعه و رفتار. در مجموع، محققان تخمین می زنند که گاز سرب امتیاز کل ضریب هوشی کشور را 824 میلیون امتیاز یا 3 امتیاز برای هر نفر کاهش داده است که فقط یک میانگین است. متولدین دهه 1960 و 1970، زمانی که مصرف در ایالات متحده پیشرو بود، میانگین IQ 6 تا 7 را از دست دادند. در واقع، قرار گرفتن در معرض مواد اصلی در این گروه هشت برابر بیشتر از سطح سلامت فعلی است.

به گفته دانشمندان، برای اکثر مردم، این اثرات به راحتی قابل مشاهده نیست، اما برای برخی از افراد با توانایی شناختی پایین تر از حد متوسط، می تواند منجر به تشخیص روانپزشکی شود. مایکل مک فارلند، جامعه شناس در دانشگاه ایالتی فلوریدا (FSU) گفت: صادقانه بگویم، من از دیدن این نتایج شگفت زده شدم. در واقع، وقتی به اعداد و ارقام نگاه می کنم، با وجود اینکه انتظار همه چیز را دارم، هنوز شوکه هستم. از زمانی که دولت ایالات متحده در سال 1996 استفاده از بنزین سرب را برای خودروها ممنوع کرد، خطر سرب در دوران کودکی به طور پیوسته در حال کاهش است. اما بسیاری از آمریکایی ها در آن زمان هنوز با پیامدهای آموزشی دست و پنجه نرم می کردند.

کودکانی که پس از سال 1996 به دنیا می آیند عموماً نسبت به پدربزرگ و مادربزرگ خود سطح سرب کمتری در خون خود دارند، اما همچنان بیشتر از فرزندان قبلی خود در معرض سرب قرار دارند. علاوه بر این، هزاران جامعه در ایالات متحده، مانند فلینت میشیگان، وجود دارند که همچنان از استفاده محدود از ایالات متحده رنج می برند و تنوع نژادی را فراهم می کنند. به عنوان مثال، مشخص شده است که افراد سیاه پوست بالای 45 سال نسبت به همتایان سفیدپوست خود سطح سرب خون بالاتری دارند و این حتی برای کسانی که پس از سال 1996 به دنیا آمده اند نیز صادق است.

نویسندگان مطالعه اکنون در حال بررسی عواقب طولانی مدت قرار گرفتن در معرض سرب و اینکه آیا می تواند منجر به نابرابری نژادی در نتایج سلامتی مانند بیماری کلیوی، بیماری های قلبی عروقی و زوال عقل شود، هستند. آرون روبن، روانشناس دانشگاه ایالتی فلوریدا می گوید: میلیون ها نفر از ما با سابقه مواجهه با سرب زندگی می کنیم. به نظر می رسد که اثرات تصادف و سپس ارتقاء و تکمیل ندارد. به نظر می رسد این سمی است که به روش های مختلف در بدن انجام می شود و می تواند عواقب جدی در زندگی ما داشته باشد. بدیهی است که ما هنوز در تلاش برای درک فرآیند هستیم.

مسمومیت با سرب به طور طبیعی تشخیص داده نمی شود. این آلودگی نامرئی بی‌بو در تمام جنبه‌های زندگی ما در طول تاریخ نفوذ کرده است، و اگرچه محدودیت‌ها آن را بهتر کرده است، حداقل در ایالات متحده و بسیاری از کشورهای در حال توسعه، سطوح سرب بالا است. . . از سوی دیگر، انتشار سرب از اگزوز خودروها ممکن است دیگر تهدیدی نباشد، اما سایر منابع آلودگی سرب، مانند زباله های صنعتی، همچنان یک تهدید جدی برای مردم و محیط زیست هستند. به عنوان مثال، در سال 2021، مطالعه ای روی بیش از یک میلیون کودک آمریکایی سطح سرب خون نیمی از این گروه را نشان داد.

برخی از محققان مسمومیت با سرب را طولانی‌ترین بیماری همه‌گیر در جهان می‌دانند و محاسبه ضریب هوشی از دست رفته به دلیل قرار گرفتن در معرض سرب معیاری است که معمولاً برای اثرات مضر آن بر سلامت استفاده می‌شود. سال گذشته، محققان دریافتند که قرار گرفتن در معرض سرب از سال 1999 تا 2010 با “اثرات نامطلوب به طرز شگفت انگیزی” و “اثرات هشدار دهنده” بر ضریب هوشی همراه بود. نویسندگان نتیجه‌گیری می‌کنند: «این مطالعه با ارائه تخمین کامل‌تر از جمعیت، گام مهمی در جهت درک میزان کامل آسیب به جمعیت در یک منطقه خاص، مانند ظرفیت شناختی، نشان می‌دهد.» کسانی که در زندگی اولیه با پیشروی اولیه مواجه هستند. ” نتایج این تحقیق در مجله PNAS منتشر می شود.

منبع: Sciencealert

ترجمه: مصطفی جرفی فرارو


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم