کلاهبرداری های سامسونگ منجر به حذف بسیاری از گوشی های هوشمند از گیک بنچ شد!


روآرو-در میان رکوردشکنی فروش گلکسی اس 22، سامسونگ اکنون خود را در یک رسوایی جعل استاندارد می بیند که می تواند تهدیدی برای گوشی هوشمند پرچمدار جدیدش باشد. اخیراً مشخص شد که این شرکت به طور مصنوعی عملکرد سیستم گلکسی خود را به لیستی از 10000 برنامه محدود کرده است. اکنون بنچمارک Geek Bench بسیاری از گوشی های هوشمند گلکسی را از رتبه بندی اندروید خود حذف کرده است.

به گزارش فرارو. در اوایل این هفته، گزارشی مدعی شد که سامسونگ قصد دارد سرعت اپلیکیشن‌های گلکسی را کاهش دهد. این شرکت کره ای به دلیل کندی بیش از حد در بسیاری از برنامه ها مورد انتقاد قرار گرفته است. برنامه های از پیش نصب شده به نام «خدمات بهینه سازی بازی» عملکرد برخی از اپلیکیشن ها را در گوشی هوشمند گلکسی کاهش داده اند. سامسونگ بعداً در بیانیه ای اعلام کرد که به برخی از کاربران امکان تنظیم سیستم عامل را می دهد.

برخی گفته اند که سامسونگ به برنامه ها اجازه نمی دهد از منابع خاصی برای بهبود عملکرد باتری استفاده کنند. اما بعد معلوم شد که دلیل اصلی این مشکل نرم افزار GOS سامسونگ بوده است. به دنبال این شکست، گیک بنچ چهار گوشی هوشمند سری گلکسی اس سامسونگ را از برنامه اصلی خود حذف کرد. این گوشی ها شامل گلکسی اس 10، گلکسی اس 20، گلکسی اس 21 و گلکسی اس 22 می شوند. لیست دستگاه های حذف شده شامل Galaxy S20 FE و S21 FE نیز می شود. با این حال، آنها نتوانستند شواهد واضحی از تاخیر در گلکسی نوت و سری A پیدا کنند. بنابراین آنها هنوز در لیست Geek Bench هستند.

اگرچه سامسونگ گفته است که کاربران در آینده قادر به کنترل عملکرد اپلیکیشن خواهند بود، اما گیک بنچ گفته است که این دستگاه ها برای همیشه از لیست حذف خواهند شد. این اولین بار نیست که توسعه دهندگان اندروید در راه اندازی دستگاه خود مشارکت می کنند. سال گذشته فاش شد که وان پلاس هسته تراشه اسنپدراگون 888 را در برخی از برنامه های صرفه جویی در مصرف انرژی خاموش کرده است. پس از این اتفاق، سری OnePlus 9 از Geek Bench حذف شد و هنوز در لیست Geek Bench نیست. سامسونگ همچنان در تلاش است تا عملکرد دستگاه های خود را کاهش دهد و جدول زمانی خاصی را برای کاربران خود اعلام نکرده است.

منبع: gizmochina


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم