کاهش قیمت گوشت منجمد و برنج خارجیمعاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی از کاهش قیمت گوشت منجمد و برنج خارجی بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار دولت خبر داد.

به گزارش ایسنا، سعید راد با اعلام این خبر افزود: دیروز در جلسه دولت در خصوص تنظیم بازار در حوزه کالایی و بحث و تبادل نظر در مورد عرضه و تقاضای کالاهای اساسی تصمیم خوبی گرفته شد. در این زمینه مشکلی وجود ندارد.» سهمیه کالاهای اساسی برای همه استان ها در نظر گرفته شده و از طریق اداره کل امور دام و پشتیبانی بازرگانی تأمین می شود.

وی گفت: در بحث مرغ و تخم مرغ قویاً اعلام می کنیم که آرام ترین سال را شاهد هستیم. قیمت مصوب یک کیلوگرم مرغ 31 هزار تومان و 31 هزار تومان بالاترین قیمت عرضه مرغ است. یعنی مرغ گرم از 28 هزار تومان تا 31 هزار تومان عرضه می شود. از سوی دیگر قیمت مرغ منجمد 20 هزار تن در هر کیلوگرم است. صادرات مرغ و تخم مرغ را نیز در برنامه داریم.

معاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی تایید کرد که در ستاد کنترل بازار دولت در مورد برنج نیز تصمیم گیری شده است. پیش بینی می شود برنج هندی از 24000 تن به 18500 تن در کیلوگرم، برنج پاکستانی از 25000 تن به 20000 تن و برنج تایلندی به 12500 تن در کیلوگرم افزایش یابد.

وی افزود: گوشت گاو منجمد نیز کیلویی 100 هزار تومان عرضه شد.

به گفته این مقام مسئول، روغن و شکر با قیمت مصوب قبلی عرضه می شود.

راد در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به اینکه در حال حاضر گوشت گرم گوساله با قیمت هر بسته کیلویی 140 هزار تومان و قیمه 120 هزار تومان توزیع می شود، گفت: شرکت های پشتیبانی امور دام نیز دام سبک و سنگین را با ضمانت دامداران برای تامین و تولید دامداران خریداری می کنند.

معاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در پاسخ به این سوال که آیا وزارت جهاد برای ذخیره و کنترل قیمت کالاهای مورد نیاز در ماه رمضان برنامه دارد؟ وی گفت: اقدامات لازم برای تامین اقلام ضروری ماه مبارک رمضان از جمله برنج، شکر، روغن و خرما در حال انجام است. با انجمن خرما و میوه کاران استان دیدار کرده ایم و خرما صرفه جویی شده و با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار می گیرد.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه توزیع برنج خارجی چگونه می تواند قیمت برنج ایرانی را کاهش دهد؟ وی گفت: امسال به دلیل خشکسالی و عدم برداشت برنج از زمین های زیر کشت، عملکرد برنج نسبت به سال گذشته حدود 30 درصد کاهش یافت. نیاز سالانه برنج کشور 3.5 تا 3.6 میلیون تن است که حدود 2.3 میلیون تن از تولید داخل و مابقی از واردات تامین می شود. امسال حدود 1.5 تا 1.6 میلیون تن برنج برداشت کردیم.

راد تصریح کرد: به عنوان مثال در شهریورماه قیمت برنج هاشمی در گیلان 35 هزار و 300 تومان و در مازندران 39 هزار تومان بود که در بهمن ماه به ترتیب به 63 و 66 هزار تومان رسید. وزارت جهاد کشاورزی برای اولین بار برای کنترل قیمت برنج، قیمت فروش برنج را اعلام کرد. قیمت برنج فجر، شیرودی و ندا 42 تا 45 هزار تومان و برنج عنبربو 38 هزار تومان تعیین شد. این وزارتخانه همچنین با توزیع برنج در کشورهای هند، تایلند و پاکستان توانست قیمت برنج ایرانی را در بازار کاهش دهد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم