چگونه از دستور ping برای حل مشکل اینترنت استفاده کنیم؟


روآرو-دستور ping یک ابزار تجزیه و تحلیل شبکه بسیار مفید است که برای عیب یابی شبکه های محلی و مشکلات اینترنت مفید است. در زیر به عملکرد دستور ping و نحوه استفاده از آن می پردازیم.

پینگ یعنی چی؟
پینگ کردن چیزی به صورت آنلاین به این معنی است که یک بسته اینترنتی به رایانه مورد نظر ارسال می کنید و درخواست پاسخ می کنید. سپس دستگاه در پاسخ به شما یک بسته ارسال می کند. اگر جعبه ابزار هدف را دریافت کنید، اطلاعات زیادی در مورد شبکه بین شما و هدفتان به شما می دهد. پینگ در میلی ثانیه بیان می شود و به طور کلی اعداد کمتر بهتر هستند.

بسته اینترنت چیست؟
بسته ها واحد اصلی اینترنت هستند. وقتی داده‌ها را برای شخصی ارسال می‌کنید، به قطعات کوچکی مانند عکس‌ها تقسیم می‌شوند. هر بسته با یک آدرس مبدا و مقصد شناسایی می شود و سپس به اینترنت ارسال می شود. این بسته ها از چندین سرور اینترنتی و روتر عبور می کنند تا به سیستم مورد نظر برسند.

درایور پینگ
دستور ping دو کاربرد اصلی دارد: 1- برای بررسی اینکه آیا به یک کامپیوتر از راه دور متصل هستید؟
2- برای بررسی اینکه چقدر آن رابطه سالم است.
اگر بسته شما به مقصد برسد و شما پاسخی دریافت کنید، پاسخ Ping به شما می گوید که بازیابی بسته چقدر طول می کشد و تعداد بسته هایی که در طول مسیر گم شده اند. می توانید از دستور ping برای اطلاع از کندی یا غیرقابل اعتماد بودن اتصال استفاده کنید.

اینترنت
چه چیزی را می توان پینگ کرد؟
از نظر تئوری، شما می توانید هر چیزی را با استفاده از یک آدرس IP پینگ کنید. می‌توانید دستگاه‌ها را در LAN خود پینگ کنید تا مطمئن شوید که به درستی متصل شده‌اند. همچنین می توانید از هر وب سایتی پینگ کنید تا ببینید آیا به آن دسترسی دارید یا خیر.

نحوه استفاده از دستور ping در ویندوز
1. منوی Start را باز کنید، Command Prompt یا CMD را پیدا کنید و آن را انتخاب کنید.

اینترنت
2. Ping را تایپ کنید و سپس آدرس IP دستگاه یا آدرس وب سایتی را که می خواهید پینگ کنید وارد کنید. به عنوان مثال، Google.com را در زیر تایپ کردیم.

اینترنت
هنگام راه اندازی، پینگ چهار بسته داده ارسال می کند. اگر در هر پیام بسته پاسخ “درخواست زمان وقفه” را دریافت کردید، به این معنی است که رایانه شما پاسخی از هدف دریافت نکرده است. اگر برخی از بسته ها گم شوند، رفت و آمد بین رایانه شما و مقصد دشوار خواهد بود. به طور معمول شما باید چهار پاسخ در پاسخ به پینگی که تایپ می کنید با کلمه TTL که در انتها نوشته شده است دریافت کنید. در اینجا ارزش زمان مهم است، هر چه عدد کمتر باشد، مناسب تر است.

با استفاده از پینگ می توانید از چندین دستور استفاده کنید. اگر می‌خواهید فهرست کاملی از گزینه‌ها را مشاهده کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که ping / help را در Command Prompt تایپ کنید و Enter را فشار دهید. کل لیست و همچنین نحوه استفاده از آنها را مشاهده خواهید کرد. در زیر لیستی از برخی تغییرات رایج گرامری آمده است.

اینترنت
1- t / switch: با استفاده از t / switch، پس از تایپ مقصد مورد نظر، می توانید تا زمانی که بخواهید به پینگ یک مقصد ادامه دهید. Ctrl + C را فشار دهید تا این فرآیند متوقف شود.
2- Switch a /: اگر یک آدرس IP دارید و می خواهید آدرس وب سرور مربوطه را بدانید، این دستور برای شما مفید خواهد بود.
3- Drag n X /: اگر می خواهید 100 پینگ بگیرید مثلا 100 را با X جایگزین کنید.
4. سوئیچ w X /: تعداد میلی ثانیه هایی را که می خواهید قبل از اعلام زمان منتظر بمانید جایگزین کنید. به طور پیش فرض این 4000 میلی ثانیه است. اگر فکر می کنید اتصال کار می کند اما پینگ به اندازه کافی برای پاسخ منتظر نمی ماند، می توانید X را افزایش دهید تا ببینید درست است یا خیر.
5. Swap l X /: برای افزایش اندازه هر پینگ، مقدار “X” را با یک بایت جایگزین کنید. این به طور پیش فرض 32 است اما می توانید آن را به 65527 افزایش دهید. این برای بررسی اینکه آیا اندازه بسته باعث ایجاد مشکل در شبکه شما می شود مفید است. پینگ 32 بایت با تنظیمات پیش فرض کار می کند، اما بسته های بزرگتر بسته ها را از دست می دهند.

نحوه استفاده از پینگ در macOS

اینترنت

در مک، باید وارد ترمینال کاربر شوید. نسخه‌های قبلی macOS شامل یک ابزار گرافیکی به نام Network Utility بود که می‌توانید از آن برای اجرای دستورات شبکه استفاده کنید. آخرین نسخه مک این ابزار را ندارد و باید با استفاده از ترمینال پینگ شود:
1. ابتدا Spotlight را روشن کنید. (همزمان Command + Spacebar را فشار دهید) و terminal را تایپ کنید.
2. برای شروع پینگ ابتدا پینگ بزنید و سپس آدرس IP یا آدرس وب سایت وب سایت مورد نظر را تایپ کنید. به عنوان مثال، پینگ google.com.

اینترنت
تفاوت اصلی بین استفاده از پینگ در ویندوز و مک این است که روی macOS اجرا می شود تا زمانی که آن را به صورت دستی متوقف کنید. Ctrl + C را فشار دهید تا پینگ متوقف شود. به گزارش فرارو، شما را به نوتیفیکیشن اصلی برمی گرداند. برای مشاهده لیستی از تمام پارامترهایی که می توانید برای پینگ در macOS استفاده کنید، می توانید man ping را تایپ کنید. چندین سوئیچ در صفحه راهنما وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

اینترنت

منبع: helpdeskgeek


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم