پرسپولیس سقوط کرد اما مشکل خاصی وجود نداشت.اعتماد: تساوی دو بازی پرسپولیس پس از باخت در فینال لیگ قهرمانان آسیا مقابل نساجی و ذوب آهن، هواداران پرسپولیس را نگران کرده است. آنها می ترسند که تیمشان عقب بماند. از طرفی گل نخوردن مهاجم سرخ ها بعد از 60 بازی مشکل گلزنی را در تیم ایجاد کرد. برای بررسی آخرین وضعیت پرسپولیس در آستانه دو بازی اصلی این تیم مقابل سپاهان و استقلال، با اسماعیل حلالی، پیشکسوت پرسپولیس به گفت وگو نشستیم. هافبک قرمزها سال گذشته معتقد بود رکود تیم پس از فینال آسیا طبیعی است و از این نظر مشکل خاصی در تیم وجود ندارد.

پرسپولیس بحران امتیازی دارد؟

مشکلی برای گلزنی در تیم وجود ندارد. آنها در نهایت بهترین مهاجم تیم را گرفتند و وقتی این اتفاق افتاد و یکی دو بازی آنها در گلزنی خیلی موفق نبود، گفتند تیم در شوتزنی مشکل دارد، یک گل وارد کنید. جای خالی عیسی در تیم احساس می شود، اما این بدان معنا نیست که تیم در بحران است. به خصوص با یکی دو بازی چنین تحلیلی اشتباه است. در بازی ها، تیم موقعیت های خوبی ایجاد می کند و این مهم است. خدا می خواهد کادر فنی هوشیار باشد و تلاش بیشتری برای تمرینات پایانی داشته باشد تا تیم شرایط را به هدف آینده تبدیل کند.

به نظر می رسد شکست مقابل اولسان در فینال لیگ قهرمانان اروپا باعث بیهوشی برخی تیم ها شده است.

پرسپولیس بعد از فینال آسیا ضعیف نبوده اما این تیم باید اندکی افت می کرد. همه بچه ها تشنه بازی هستند تا بتوانند جام را بگیرند. وقتی آنچه می بینید اتفاق می افتد، طبیعی است که همه چیز از هم بپاشد. بسیاری از اتفاقاتی که در آن بازی افتاد ناعادلانه بود. قبل از بازی تیم از وسط نصف شد. اتفاقاتی که در فینال رخ داد خود باعث بیشتر شد. نمی خواستم زیاد وارد آن بازی شوم، اما در نهایت دو ویار و دو پنالتی در حالی که در کنار تیم بودیم، همه با هم دست دادند تا پرسپولیس قهرمان نشود. اینها کمی تیم را غافلگیر کرد. تاثیر شوک روی تیم همچنان روشن است.

حتی اگر بگوییم باخت در فینال تاثیری ندارد، اشتباه است. این واقعاً روی تیم تأثیر گذاشت زیرا نیمه اول در پیش بود و بازی در دستان آنها برای یک لحظه تمرکز خود را از دست داد و به گل رسید و بازی برده را به تساوی کشاند. از طرفی پرسپولیس اگر تمرکز لازم را داشت به راحتی می توانست در نیمه دوم دو سه گل دیگر به ثمر برساند و به راحتی پیروز شود و برای بازی بعد روحیه بالایی داشت. با این حال کادر فنی و تیم باید این دوران را سریعتر پشت سر بگذارند. هر چی هست تمومه ما باید سخت‌تر بازی کنیم تا در لیگ موفق شویم و بتوانیم در فصل آینده با آن شکست روبرو شویم.

آیا جدایی بشار رسن در شرایط فعلی پرسپولیس تاثیری داشت؟

جای خالی بشار رسن در تیم احساس می شود. بشار رسن بازیکن بسیار تاثیرگذاری در جریان بازی بود. پرسپولیس دو سه بازیکن تاثیرگذار در ترکیب دارد که بشار، مهدی ترابی و شجاع خلیل زاده جدا شده اند. به این زودی نمی توان جای خالی این سه بازیکن را پر کرد. ما روی این موضوع کار می کنیم، اما اینطور نیست که بتوانیم 100 درصد موفق باشیم.

آیا بازیکن با کیفیت بشار در لیگ داخلی ما وجود دارد که پرسپولیس بتواند در نیم فصل جذب کند؟

در لیگ داخلی فکر نمی کنم بازیکنانی با استعداد و هوش بشار وجود داشته باشند. فکر نمی کنم بازیکنانی داشته باشیم که بتوانند با بشار بازی کنند و چیزی به تیم اضافه کنند.

برخی از هواداران از انتقال یحیی گل محمدی در دیدار با ذوب آهن ابراز نارضایتی کردند. شما چی فکر میکنید؟

من هرگز به خودم اجازه نمی دهم در مورد تصمیمات فنی سایر مربیان نظر بدهم زیرا معتقدم مربی در زمانی که هدایت تیم را بر عهده دارد باید در این مورد نظر بدهد. اما من هم تا حدودی با هواداران موافقم. دو ساعت بعد از بازی، به این فکر کردم که چه اتفاقی افتاد که نیمه دوم را باختیم، بنابراین به این نتیجه رسیدم که این انتقال باعث بهبود تیم نشد. مربیان معمولا برای بهبود بازی و ساختار تیم تغییراتی ایجاد می کنند وگرنه اگر هرکسی کار خود را به درستی انجام دهد جایگزینی وجود نخواهد داشت. تعویض هایی برای بهبود تیم انجام شد.

اما با تعویض پرسپولیس احساس می کنم کمی به یک عادت تبدیل شده است. یعنی ماه رمضان باید در دقیقه 60 به زمین آمده باشد. منظورم این است که این نوع جایگزینی جالب نیست. شاید آنهایی که باید زودتر عوض می‌کردیم دیرتر تغییر می‌کردند و بازیکنانی که باید بیشتر در زمین می‌ماندند زودتر تغییر کردند. در اصل من همچنان به نظر مربی احترام می گذارم و سعی می کنم فقط نظر خودم را در این زمینه بیان کنم.

پرسپولیس دو بازی اصلی مقابل سپاهان و استقلال دارد. به نظر شما شرایط هر دو مسابقه چگونه خواهد بود؟

تیم ما پرسپولیس است و هر چه حریفان قوی تر باشند، تمرکز و انرژی ما بیشتر می شود. معتقدم اگر پرسپولیس با ذوب آهن پیروز شود وضعیت روحی و روانی بهتری دارد اما شک نکنید پرسپولیس برمی گردد و بهترین بازی را به نمایش می گذارد و بهترین نتیجه را می گیرد.

هیچ تیمی در لیگ نمی تواند به میانگین 2 امتیاز در هر بازی برسد. آیا این نشان دهنده رقابت زیاد یا کاهش کیفیت مدعیان است؟

نه، سطح رقابت بالا نیست. کیفیت تیم متفاوت است. ما هر سال سه چهار تا مدعی بزرگ داریم اما امسال یکی نیستند. پرسپولیس هم اتفاقات خاصی مثل فینال آسیا دارد و ممکن است امتیاز خوبی نگیرد. همه اینها مانع از کسب میانگین دو امتیاز در هر بازی توسط حریف شد. حریفان همیشه به شکلی که می توانند بازی می کنند تا در مقابل هر تیم 3 امتیاز بگیرند. اما امسال اینطور نیست. سپاهان با مربی جوانی کار می کند و همچنان در آزمون و خطا است. یک مسابقه برد و یک مسابقه شکست خورد. از طرفی تراکتور به دلیل تغییرات زیادی که در چارچوب خود می بیند ناپایدار است و عملکرد مطلوبی را نشان نمی دهد. آنها از 5 بازی اخیر خود کمتر از 9 امتیاز کسب کرده اند.

اگر این وضعیت بخواهد به همین شکل بماند، آن را مطالبه نمی کنند. اما تیم های بیشتری احتمالا بهتر بازی خواهند کرد. در عین حال گل گهر سیرجان را خوب می بینید اما می گویم قطعا جایگاهش کم می شود. در ابتدای فصل، تیم با تیمی بازی کرد که چندان قوی نبود و امتیازهای خوبی کسب کرد، اما وقتی جلوتر رفتیم دیدیم که هم در داخل و هم در خارج از خانه امتیازات را از دست دادند و آن فرمی را که تیم باید داشت، نداشت. دارند.

تیم ما پرسپولیس است و هر چه حریفان قوی تر باشند، تمرکز و انرژی ما بیشتر می شود. شک نکنید پرسپولیس برمی گردد و بهترین بازی را به نمایش می گذارد و بهترین نتیجه را می گیرد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم