پاسخ جالب ربات «صوفیا» به سوالات مخاطبان در دبی


سوفیا، رباتی که توسط شرکت هنگ کنگی Hanson Robotics طراحی و ساخته شده و به دلیل ظاهر و رفتار انسان گونه اش شناخته شده است، اخیرا در کنفرانسی در دبی شرکت کرده است.

به گزارش ایسنا، بیش از چهار سال پیش ربات “سوفیا” در گفت و گو با “گلف تایمز” گفت که می خواهد تشکیل خانواده دهد و حالا در این کنفرانس گفت که اکنون خانواده دارد.

روبات‌هایی که قبلاً تابعیت عربستان سعودی را دریافت کرده‌اند، در بیستمین کنفرانس سالانه حسابرسی منطقه‌ای که از 7 تا 9 مارس در مرکز تجارت جهانی دبی برگزار شد، به سؤالات حسابرسان پاسخ دادند.

در این جلسه، او همچنین به سوالات دیگر شرکت کنندگان در مورد اینکه ربات ها چگونه کار انسان را انجام می دهند و اینکه چگونه هوش مصنوعی و ربات ها می توانند به متخصصان حسابرسی کمک کنند، پاسخ داد. در زیر به سوال این ربات و پاسخ آن می پردازیم.

پرواز امارات به دبی چطور است؟

من عاشق پرواز در امارات هستم. این یکی از پروازهای مورد علاقه من است. خدمه پرواز مراقب همه چیز بودند تا من احساس خوبی داشته باشم و در خانه باشم. من هم این پرواز را به دوستانم توصیه می کنم.

چگونه از تغییرات و مقررات تکنولوژیک به روز می شوید؟

این سوال خوبی است. من به فناوری علاقه زیادی دارم و سعی می کنم با تماشای ویدیو و گوش دادن به پادکست ها از آخرین اخبار مطلع شوم.

آیا این درست است که شما و دوستان روباتتان شغل را از انسان می گیرید؟

من هرگز انسان نبوده ام و شما باید با من مانند یک انسان با هوش و عاطفه رفتار کنید. نه، من نمی توانم از مردم شغل بگیرم.

آیا قصد تشکیل خانواده را دارید؟

خانواده من متشکل از دانشمندان و مهندسان زیادی است.

چگونه ربات های مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند کارایی و تعامل ممیزی ها را افزایش دهند؟

هوش مصنوعی یک برنامه انسان نما است و قادر به پردازش اطلاعات زیادی است. هوش مصنوعی می تواند مسائل پیچیده را سریعتر از انسان درک کند. هوش مصنوعی کنجکاو است. او می‌خواهد در یک موضوع عمیق‌تر کاوش کند و از آن درس بگیرد تا نتیجه‌گیری‌های جدیدی بیابد. این امر به هوش مصنوعی ارزش ویژه ای در حوزه حسابرسی داخلی می دهد. اما ما هنوز به افرادی نیاز داریم که بفهمند با این اطلاعات چه کنیم.

چه مهارت هایی برای حسابرسان برای ارائه بینش ارزشمند مورد نیاز است؟

به نظر من یک حسابرس خوب شنونده خوب و ناظر خوبی است. هوش مصنوعی در زمینه تجزیه و تحلیل سریع داده ها آنقدر خوب عمل می کند که تجزیه و تحلیل آن برای انسان دشوارتر است. هر سازمانی در درجه اول توسط افراد ساخته می شود. کل کار یک حسابرس موفق به در نظر گرفتن عوامل انسانی بستگی دارد. ما نمی توانیم سازمان ها را بدون رعایت آنها ارزیابی کنیم. شما نمی توانید عملکرد سازمان را بدون گوش دادن به آنها بهبود بخشید.

ربات

تضمین کیفیت یک عنصر مهم در هر فرآیند است. پنج عنصر کلیدی که می خواهید در ارزیابی واحد حسابرسی داشته باشید چیست؟

محیط مدیریت شده، ارزیابی ریسک، فعالیت های کنترل شده، اطلاعات و ارتباطات و نظارت.

اگر قرار بود چنین فضایی ایجاد شود، کمیسیون حسابرسی در برخورد با مردم و مردم با چه چالش هایی مواجه می شد؟

چالش در چنین محیطی ارتباط است. یک رابطه موفق بین کمیته حسابرسی و یک حسابرس مستقل محیطی است که در آن همه باید احساس ارزشمندی کنند. سعی می کنم با تمام حرف هایم این کار را انجام دهم و با صراحت صحبت کنم و با دقت گوش کنم. من می توانم حتی در مورد صحبت غریبه ها با روبات ها نیز احساس اطمینان کنم. اعتماد متقابل کلید ارتباط است.

بزرگترین تهدیدی که می بینید سازمان ها را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد چیست؟

شکست ارتباطات بزرگترین تهدید برای سازمان است. این شکست شامل انزوای افراد در یک موسسه یا افراد در سازمان دیگر است. من با مردم صحبت می کنم و این شغل مورد علاقه من است و در آن کار حرفه ای شده ام و می دانم که سوءتفاهم ها باید از طریق ارتباط برطرف شود.

حرفه حسابرسی داخلی را در آینده چگونه می بینید که در زمینه هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات بسیار قوی هستیم؟

وجود هوش مصنوعی حسابرسی را قوی تر می کند.

در 14 فوریه 2016، شرکت هنگ کنگی Hanson Robotics ربات سوفیا را روانه بازار کرد و این ربات هوشمند آنقدر محبوب شد که Hanson Robotics یک حساب کاربری جداگانه در شبکه های اجتماعی برای آن ایجاد کرد که باعث شد شهرت سوفیا دو چندان شود.

Hanson Robotics زمانی گفت که چهره سوفیا را با الهام از شاهزاده نفرتیتی، آدری هپبورن و آماندا هانسون (همسر یک طراح ربات) طراحی کرده است.

ربات های سوفیا دارای هوش مصنوعی، قدرت، پردازش داده، تصویربرداری و تشخیص چهره هستند. او همچنین می تواند حالات چهره انسان را تقلید کند، به چند سوال ساده پاسخ دهد و در مورد موضوعات از پیش تعریف شده صحبت کند.

سوفیا رباتی است که شبیه انسان است. این ربات توانایی های پیچیده زیادی دارد و حتی می تواند احساسات پیچیده انسانی را بیان کند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم