(ویدئو موجود) راز مومیایی “مرد مرده”; بیوه ای که جاودانگی می بخشد!دانشمندان در حال بررسی ماهی هستند که گفته می شود به هر کسی که گوشت آن را بخورد جاودانگی می بخشد تا ماهیت واقعی آن را نشان دهد.

نیویورک پست گزارش می دهد که یک موجود 12 اینچی (30 سانتی متری) مرموز بین سال های 1736 تا 1741 در اقیانوس آرام در نزدیکی جزیره شیکوکو ژاپن به دام افتاده بود و اکنون در معبدی در آسکوچی نگهداری می شود.

این مومیایی دارای صورت زشت، دو دندان نوک تیز و موهای سر و پیشانی است، ترسناک به نظر می رسد اما انسانی است، اما قسمت پایین بدن شبیه ماهی است.

محققان دانشگاه هنر و علوم Kurashiki اکنون اجساد مومیایی شده را برای سی تی اسکن قرض گرفته اند تا اسرار آنها را فاش کنند.

هیروشی کینوشیتا، که این پروژه را رونمایی کرد، گفت که هیولاها می توانند اهمیت مذهبی داشته باشند.

وی افزود: پری دریایی ژاپنی جادوی جاودانه دارد. می گویند اگر ماهی بخوری نمی میری. در بسیاری از نقاط ژاپن افسانه ای وجود دارد که زنی به طور تصادفی گوشت یک پری دریایی را خورد و 800 سال زندگی کرد. این افسانه هنوز در نزدیکی معابدی که بیوه ها در آن یافت می شوند رایج است. شنیده ام که برخی این افسانه را باور می کنند و فلس های مومیایی می خورند.

نامه های تاریخی مربوط به سال 1903 که ظاهراً توسط استادان مومیایی قبلی نوشته شده است، در نزدیکی اجساد مومیایی نگهداری می شود و داستان منشأ آنها را بازگو می کند.

در این نامه آمده است که این ماهی در یک سفر ماهیگیری در سواحل استان کوچی صید شده است. ماهیگیرانی که این ماهی را صید کردند نمی دانستند که ماهی است، اما آن را به اوزاکا بردند و به عنوان ماهی غیر معمول فروختند. پدربزرگم آن را به عنوان ملک خانوادگی خریده است.

مشخص نیست که مومیایی چگونه و چه زمانی به معبد اینگوان در آساکوچی آمد. اما کشیش کوزن کویدا گفت که حدود 40 سال پیش در یک محفظه شیشه ای به نمایش گذاشته شد و اکنون در یک ظرف نسوز نگهداری می شود.

او به روزنامه ژاپنی آساهی شیمبون گفت: «ما آن را پرستش کردیم به این امید که شیوع ویروس را حتی اندکی کاهش دهد.

با این حال، هیروشی کینوشیتا از انجمن فولکلور اوکایاما دیدگاه واقعی تری نسبت به این حیوان دارد. اعتقاد بر این است که در دوره ادو ساخته شده است. او گفت: “مطمئناً من فکر نمی کنم که او یک ماهی واقعی باشد.” فکر می کنم در دوره ادو برای صادرات به اروپا ساخته شد.

او گفت: افسانه پری دریایی هنوز در اروپا، چین و ژاپن در سراسر جهان وجود دارد. بنابراین می توانم تصور کنم که مردم در آن زمان نیز علاقه زیادی داشتند. من فکر می کنم از یک حیوان زنده ساخته شده است و ما می خواهیم آن را با سی تی اسکن یا آزمایش DNA شناسایی کنیم.

دانشمندانی که روی مومیایی‌ها مطالعه می‌کنند، یافته‌های خود را اواخر امسال منتشر خواهند کرد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم