(ویدئو) طالبان آغوش بزکشی را باز کردند


سومین دوره لیگ برتر بزکشی افغانستان با قهرمانی قندهار به پایان رسید. آخرین بازی این مسابقات بین تیم های قندهار و کندز برگزار شد. قندهار 2-0 قندوز را شکست داد.

به گزارش فرارو، این مسابقات روز گذشته به پایان رسید و 16 تیم بزکشی از استان های مختلف به رقابت پرداختند. احمدالله واثق، رئیس جمهور منصوب شده از سوی طالبان در تلویزیون ملی، سال گذشته گفت که قانون بزکشی در این بازی اعمال نمی شود و مقامات مساوی را اعلام کرده اند.

طالبان که در زمان حکومت خود از سال 1996 تا 2001 آن را ممنوع کرده بود، از زمان بازگشت بزکشی به قدرت در ماه اوت، آن را پذیرفته است.

قندهار برنده قندهار به خبرگزاری فرانسه گفت: «متاسفانه بزکشی قبلاً مجاز نبود و فقط در ولایات تحت کنترل طالبان پخش می شد. امروز خوشبختانه بزکشی نه تنها در سراسر افغانستان، بلکه توسط دولت اسلامی امارات متحده عربی نیز گسترش یافته است.

این ورزش هم شگفت انگیز و هم خشن است. هر دو تیم با شش سوار در یک طرف مبارزه می کنند تا اسکلت سر بریده را بگیرند تا آن را به دایره بیندازند.

بزکشی برای قرن ها در آسیای مرکزی با تغییرات جزئی انجام می شده است. به جای بز، از پوست اسکلت مانند به وزن 30 کیلوگرم استفاده شد، اما مهارت های لازم برای مسابقه باقی ماند.

صدمات در میدان امری رایج است، گاهی اسب‌ها و سواران به زمین می‌افتند و در فینال، بزکشی افغان، یکی از اعضای قندوز، دچار شکستگی بینی شد، اما این مرد بانفوذ 50 ساله بازگشت. رشته.

قندهار و قندوز نیز سال گذشته به فینال رسیدند، اما این مسابقه پس از اخطار 40 دقیقه ای به دلیل هشدارهای ایمنی لغو شد.

این بار، شش ماه پس از به قدرت رسیدن طالبان، این مسابقات تحت کنترل شدید جنگجویان طالبان برگزار شد. در حالی که تماشاگران منتظر آغاز مراسم بودند، سرودهای مذهبی از برنامه های عمومی پخش شد و پرچم های سفید طالبان در هوا به اهتزاز درآمد.

این رویداد تجاری نیز می باشد. بیلبوردهای بزرگی در اطراف زمین نصب شده بود و سوارکاران کت های شماره در رنگ های مختلف می پوشیدند که روی برخی از تبلیغات ورزشی قرار می گرفت.

به ورزشکاران چاپگر می گویند که شش چاپگر از هر تیم با شش اسب مسابقه می دهند. در مسابقه بزکشی، ناشران سعی می کنند لاشه بزی را به وزن حدود سی و پنج کیلوگرم در دایره ای به نام دایره حلال بیندازند.

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم