(ویدئو) ربات هایی که چهره انسان ها را تشخیص می دهند!


روآرو-به تازگی تصاویر و ویدیوهای جدیدی از ربات خانگی جدید آمازون Astro منتشر شده است که نحوه عملکرد این ربات را نشان می دهد. در ویدئوی منتشر شده توسط Astro، ربات به درخواست صاحب ربات برای او نوشیدنی می آورد.

به گزارش فرارو. در این ویدئو، به ربات گفته می‌شود که «سلست» را جستجو کند و ربات دستورات را اجرا می‌کند در حالی که به اطراف نگاه می‌کند، چشمانش را باز می‌کند و صفحه‌اش را کج می‌کند تا فردی را که از او نوشیدنی می‌خواهد پیدا کند. ربات در حالی که به شخص نگاه می کند، “Hello Celeste” را روی صفحه نمایش خود نشان می دهد.

متیو نریم، معلم فلوریدا، درباره تجربه خود با Astro به بلومبرگ گفت: “من دوست دارم رباتم را روی تلفنم کنترل کنم و سگم را با آن آزار دهم.” او همچنین از Astro می‌خواهد که وقتی در خانه است او را دنبال کند و به عنوان صفحه نمایش هوشمند موبایل الکسا عمل کند که می‌تواند نوشیدنی‌ها را در محفظه چمدان ذخیره کند. “دوستان و خانواده ام به من می خندند و می گویند: “این دستگاه چگونه شما را دنبال می کند؟” او می‌گوید که مشکلاتی را در ربات‌ها نیز دیده است، از جمله مواردی که هنگام جستجوی پایه شارژ آن در نزدیکی نردبان گیج می‌شوند. این ربات هنوز از پله‌ها بالا نرفته است، اما گزارش‌هایی وجود داشت که برای اولین بار در زمانی که ربات معرفی شد، معرفی شد. معرفی شد و نشان داد که می تواند این کار را انجام دهد.

Astro که در سپتامبر 2021 راه اندازی شد، اولین ربات آمازون است و در حال حاضر با قیمت 999 دلار به فروش می رسد. اما سخنگوی شرکت پاتریک سانتوچی گفت: “ما بازخورد مثبتی از ربات ها دریافت کرده ایم و هنوز زود است که بگوییم این دستگاه چه زمانی به طور گسترده در دسترس خواهد بود.” Astro یک ربات مجهز به دوربین روی چرخ است. با نرم افزار نصب شده روی آن، می توانید به فیدهای ویدئویی زنده دسترسی داشته باشید، حرکات آن را از راه دور کنترل کنید و از طریق بلندگوها و میکروفون آن صحبت کنید و گوش دهید. این ربات می تواند به عنوان یک ربات امنیتی در خانه عمل کند و در صورت مشاهده فرد ناشناس، اطلاعیه ای را برای صاحب خود ارسال کند.

ربات //

با 20 دلار در ماه، می توانید ویدیوهای 60 روز گذشته را تماشا کنید و می توانید برنامه ریزی کنید که ربات به طور مستقل گشت زنی کند و رویدادهایی را که پیدا می کند پیدا کند. Astro می تواند چیدمان خانه را یاد بگیرد و از دستورات برای رفتن به یک اتاق خاص اطاعت کند. همچنین می تواند چهره ها را شناسایی کرده و دستگاه هایی را که دریافت می کند به افراد خاصی منتقل کند. این ربات همچنین می تواند موسیقی پخش کند، آب و هوا را نشان دهد و به سوالات پاسخ دهد. این ربات می تواند از طریق یک دوربین 5 مگاپیکسلی تماس تصویری برقرار کند و نرم افزاری برای کار با لوازم جانبی شخص ثالث برای ثبت داده هایی مانند فشار خون دارد. آمازون با استفاده از سرویس جدید Alexa Together این ربات را به عنوان محصولی مفید برای مراقبت از راه دور از سالمندان معرفی می کند.

منبع: theverge


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم