(ویدئو) به شدت از مناظره پارلمانی وین انتقاد می کندروآرو- دو نماینده مجلس امروز به طور علنی از وضعیت مذاکرات هسته ای در وین انتقاد کردند. این هیئت مدعی شد که خبر خوبی از وین وجود ندارد و توافق حاصل شده را زیر سوال برد.

اعضای کمیسیون اصل 90 مجلس با ارائه گزارشی از روند پیشرفت توافق هسته ای از عدم رعایت نکات مصوبه مجلس در این توافق انتقاد کردند.

محمود نبویان، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای گفت: توافق هسته‌ای در روزهای آینده امکان‌پذیر است، اما اگر مراقب باشیم، آن چیزی نخواهد بود که نمایندگان و مردم ایران می‌خواهند. اگر از دولت قبل انتقاد می کردیم بحث شخصی نداشتیم.»

وی گفت: در این توافق مسائل زیادی وجود دارد که باید مراقب آنها باشیم، به عنوان مثال آنها هیچ تعهدی برای لغو تحریم های ایسا و کاتسا نداشته اند. لیست (sdn)، فهرستی متشکل از 200 نفر برای افزایش محاصره به 980 نفر. حالا آقایان گفته اند که ممنوعیت فقط 20 نفر را برمی دارند و با آن موافقت می کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: در بحث تبدیل ارز، کاری را که قرار بوده انجام نداده اند، یعنی وقتی نفت می فروشیم، معلوم نیست بتوانیم آن را پیدا کنیم. در بحث تحریم ها، ایالات متحده قاطعانه بر عدم خروج از برجام تاکید کرده است. متأسفانه دوستان تیم مذاکره کننده قبلی متولی این مذاکرات بودند، نمی خواهم نام ببرم، ما سه گروه داریم. گروه تحریم، گروه هسته ای و گروه اجرایی. مسئولین این کمیته ها مانند کسانی هستند که برجام را فاتح می دانند، ما باید به این موضوع توجه کنیم.

نبویان گفت: “آنها می توانند بگویند کنگره مخالف است، در حالی که اکثریت اعضای کنگره آمریکا دموکرات هستند و بایدن می آید.” قوانین و آیین نامه اجرایی مجلس که یک رای به اضافه یک رای کافی است.»

وی افزود: متأسفانه در پیش نویس توافق چنین چیزی وجود ندارد، ما به جای اینکه به ما اطمینان دهند که از برجام خارج نمی شوند، در توافق گفتیم که ایران می گوید بایدن «تا زمانی که ایران کار خود را انجام می دهد، او گفت. ایالات متحده این کار را خواهد کرد.» او گفت: «او از راه خود خارج نمی شود.

وی گفت: در عمل قرار است آمریکا تحریم ها را لغو کند تا ما بررسی کنیم، سپس به کنگره گزارش بدهیم و سپس قانونگذاران اجازه تصویب را داشته باشند، اما متاسفانه چنین اقدامی وجود ندارد. تا جایی که من می دانم، غرب روی کاغذ خواهد نوشت که ما تحریم ها را برداشته یا برداشته ایم و ایران باید به سمت اجرای تعهدات خود حرکت کند.

کمیته امنیت ملی برای بررسی روند مذاکرات تشکیل جلسه داد

همچنین مرتضی محمودوند در جلسه علنی امروز مجلس و در جریان بررسی قانون بودجه 1401 در نطق شفاهی گفت: از زمانی که مجلس در حال بررسی بودجه است کمتر توجه شده است. مذاکرات خیلی خوب نبود.” منافع مردم ایران باید در نظر گرفته شود. مذاکره”.

وی افزود: اعضای شورای اسلامی تحت هیچ شرایطی منافع ملی را از دست نخواهند داد. قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم ها که 9 ماده دارد باید به شدت اجرا شود. ما خبر خوبی در مورد مذاکرات نداریم.»

عبدالرضا مصری که ریاست جلسه علنی مجلس را بر عهده دارد، گفت: از آنجایی که مجلس در حال بررسی لایحه بودجه سال آینده است، قرار است فردا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با وزیر امور خارجه برای بررسی موضوع تشکیل جلسه دهد. روند. “


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم