وعده جدید رئیس بورس برای سهامدارانرئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از پرداخت سود سهام بیش از 43 میلیون نفر از مشمولان سهام عدالت در پایان امشب خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین، مجید عشقی در نشست خبری با بیان اینکه فرآیند واریز سود عادلانه از شب گذشته آغاز شد، گفت: بیش از 43 میلیون سود سهام عدالت در سهام یا شماره حساب با نام بانک آنها در سامانه ثبت شده قرار گرفت. سهام منصفانه با همکاری شبکه بانکی اواخر امشب پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه فرآیند سپرده گذاری عادلانه از شب گذشته آغاز شد، افزود: حاشیه سود متناسب با قیمت اولیه هر سهم است. البته ممکن است برخی از ذی نفعان بخشی از سهام خود را فروخته باشند که به نسبت تعداد سهامی که در اختیار داشتند، سودآور بوده است.

به گفته رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، ارزش اولیه سهام 492 هزار تومان، حدود 532 هزار تومان، ارزش اولیه سهام 532 هزار تومان، حدود 575 هزار تومان و ارزش اولیه است. از سهام یک میلیون است. تومان هم حدود یک میلیون تن سود خواهند کرد.

تعدیل تدریجی محدوده سال جدید از سال آینده

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از تعدیل تدریجی دامنه نوسانات از ابتدای سال 1401 خبر داد و گفت: برخی. «شامل ریسک های بودجه و سیاسی».

عشقی گفت: قبلاً اعلام می کردم که اصلاح دامنه از شرکت های بزرگ شروع می شود و اکنون برنامه این است که از یک روز به بعد اصلاحات به تدریج و با درصد شروع شود. این روند به صورت فصلی بر اساس بازخورد بهبود بازار مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه اندازه فراز و نشیب ها باید متقارن باشد، گفت: تلاش بر این است که اندازه بخش های کلیدی بازار تعدیل شود، اما بازار داستان خاص خود را دارد.

رئیس سازمان ارز گفت: عوامل دیگری مانند میزان فعالیت سهامداران، مدیران بازار و اثربخشی در تعادل بخشی بازار تغییر کرده است.

همکاری بین سازمان های بورس و قوه قضائیه

عشقی در ادامه از تعامل سازمان بورس با سایر نهادها خبر داد و افزود: در این راستا کارگروهی با حضور سازمان و قوه قضاییه تشکیل شده تا پرونده بازار سرمایه را آماده کند.

هیچکس برای تشکیل انجمن سهامداران واقعی اقدام نکرده است.

وی درباره آخرین وضعیت کانون واقعی سهامداران توضیح داد: هنوز هیچ فردی برای این منظور اقدام نکرده است و در صورت اعلام این پیشنهاد تصمیم گیری می شود که چگونه باشد اما هنوز اساسنامه آن نهایی نشده است. اما سازمان آماده همکاری است.

نمی توان گفت تا چه زمانی خسارت مردم جبران می شود.

رئیس بورس گفت: هیچکس نمی تواند به طور قطع بگوید که زیان مردم چه زمانی جبران می شود. این در مورد تمام بازارهای مالی جهان صادق است. در بازار سرمایه افراد مختلف سهام مختلفی را خریداری می کنند و میزان زیان آن از 90 تا 50 درصد متغیر است.

عشقی ادامه داد: البته عده ای سود می کنند اما وقتی صحبت از سود می شود عده ای انتقاد می کنند که درست است. شاخص های متفاوتی در بازار و میزان افت صنایع مختلف وجود دارد.

امیدواریم انتقال سرخابی ها به خوبی به پایان برسد.

وی با اشاره به واگذاری سهام استقلال و پرسپولیس گفت: هیچ سهمی در سازمان تبلیغ نمی شود و ارکان بخشی از بازار است و با انجام آن تسویه می شود.

عشقی گفت: در مجموع رویکرد شفاف است و واگذاری هر دو باشگاه باعث نظارت عمومی خواهد شد و این روند مثبتی است. امیدواریم این روند به خوبی به پایان برسد.

قانون تجارت باید بازنگری شود

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به روند واریز سود از طریق سامانه سجام، گفت: باید توجه داشت که قوانین تجارت کشور سال هاست که از سامانه الکترونیکی استفاده نمی شد. از این نظر، مهلت های به نفع کنگره مربوط به سال های گذشته است، این مهلت ها باید اصلاح شود.

عشقی گفت: فرصت‌های کمتر از چهار ماه یا حتی سه ماهه برای مشارکت در سود در نظر گرفته شده است.

بانک مرکزی وظیفه کنترل سپرده های اشخاص حقوقی را بر عهده دارد.

عشقی خاطرنشان کرد: این سیاست دولت و مجلس است که از همه فعالیت های اقتصادی مالیات گرفته شود. البته شرکت‌های بزرگی که اکثریت منابع بانکی را در اختیار دارند تصمیم به برداشت فوری همه منابع از بانک ندارند.

وی با بیان اینکه ممکن است تغییری در نوع سپرده های بانکی ایجاد شود، اما در مجموع نظارت بر این امر یک وظیفه است، گفت: این کار برای بانک مرکزی درست است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم