وزیر کار: افزایش دستمزد کارگران باعث تورم نمی شود.وزیر تعاون و رفاه اجتماعی گفت: حقوق کارگران متورم نیست، بازار تحت کنترل است و تولید پول در جامعه کنترل می شود، بنابراین انتظار تورم بالا را در سال آینده نداریم، خیر.

به گزارش فارس، حجت الله عبدالملکی امروز در اختتامیه نمایشگاه شش ماهه دستاوردهای وزارت تعاون و رفاه اجتماعی در محل این وزارتخانه درباره تأثیر افزایش 57.4 درصدی حداقل دستمزد در سال آینده و تأثیر آن بر تورم صحبت کرد. : برای اولین بار با حضور تعدادی از دانشمندان و مشاوران با حضور نمایندگان کارگران و کارفرمایان اتفاق خوبی برای جامعه اشتغال و تولید افتاده است و برخلاف تصور برخی نمایندگان دولت فقط برای میانجیگری حضور دارند. نهادهای پژوهشی مانند مرکز پژوهش های مجلس، مرکز آمار ایران و بانک مرکزی نیز آمارهای مربوطه را در اختیار این نمایندگان قرار می دهند.

وی تاکید کرد: بر اساس قانون کار دو معیار برای تعیین حداقل دستمزد کارگران و معیشت خانوارهای کارگری و نرخ تورم بانک مرکزی در نظر گرفته شده است.

وزیر کار نیز بر این نکته تاکید کرد: امسال ابتدا چند روز پیش به جمع بندی رسیدیم و حداقل دستمزد در 19 اسفند تعیین شد. این توسط همه نمایندگان کارگران و کارفرمایان امضا شده است. دولت موافق است. این لایحه در مورد رفاه کارگران و افزایش قدرت خرید کارگران در رابطه با تورم در سال جاری 9 درصد صحبت می کند.

وی گفت: “کلید افزایش رفاه کارگران، افزایش تولید است، زیرا کارگران معمولاً هر آنچه را که به دست می آورند خرج می کنند که باعث افزایش تقاضا در اقتصاد و سود شرکت ها می شود و تصمیم امسال تاثیر محدودی بر تورم دارد.” دستمزد به طور کلی. این تورم نیست، بلکه عواملی از جمله افزایش نقدینگی، افزایش نرخ ارز و انتظارات و عدم کنترل بازار است که منجر به تورم شده است. در این دولت بازار کنترل می شود و خلق پول در جامعه کنترل می شود. بنابراین انتظار تورم بالا را در سال آینده نداریم.

عبدالملکی گفت: افزایش دستمزد کارگران وجود ندارد و منجر به افزایش تورم نمی شود و اعتقاد بر این است که افزایش دستمزدها تورم قابل توجهی را به دنبال نخواهد داشت.

وی در پاسخ به سوالی درباره بازرسی از کارگاه ها برای جلوگیری از تعدیل نیرو گفت: بازرسی ها طبق روال گذشته در حال انجام است و بازرسی ها در سال آینده افزایش می یابد.

وی در خصوص دستاوردهای وزارت تعاون و رفاه اجتماعی که در این نمایشگاه دو هفته ای برای همگان آشکار شد، گفت: بخش کوچکی از زحمات همکاران ما در 6 ماه گذشته در 214 شکل دستاورد بوده است. در چهار بخش تجاری پروانه مشاغل خانگی، رفاه انسان و آینده انسانی ارائه می شود. در مشاغل خانگی 150 مجوز بلافاصله صادر می شود و در سایر موارد مجوز مشاغل سه روزه نیز صادر می شود. اطلس ملی طرح اشتغال نیز در نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است. .

به گفته وزیر کار، آینده مردم، نظام بازنشستگی و تامین اجتماعی، بیماران خاص تحت پوشش بیمه هستند و برای اولین بار بیمه ناباروری در این دولت مطرح شد. بیمه خانواده ایرانیان و بیمه دانشجویی نیز تاسیس شد. کارهای خیری که برای کاهش فقر انجام می شود.

وی افزود: در وزارت کار در قالب 600 شرکت زیرمجموعه صندوق بازنشستگی و تامین اجتماعی اموال مردم را مدیریت می کنیم. ما همچنین یک سیستم احتراق برای مبارزه با فساد راه اندازی کرده ایم.

وزیر کار همچنین تایید کرد که 220 داروی جدید در تامین اجتماعی تولید شد که 35 دارو برای اولین بار در اختیار جامعه قرار گرفت. علاوه بر نمایشگاه دستاوردهای شش ماهه، 300 رویداد و یادداشت تفاهم با بخش‌های مختلف منعقد شد، اولین اپراتورهای تلفن همراه و بانک‌ها و مناطق آزاد برای ایجاد اشتغال بودند. همچنین طی تفاهم نامه ای با جامعه قرآنی این کشور برای اولین بار بیمه جامعه قرآنی محدود شده و به طور متوسط ​​روزانه حدود 10 رویداد در نمایشگاه ارائه می شود.

وی در بخشی دیگر از سخنان عبدالملکی گفت: وزارت کار دارای سه وزارتخانه کار، تعاون و رفاه اجتماعی است که حدود 65 میلیون ایرانی را در بر می گیرد و به همین دلیل نام آن را وزارت جمعیت گذاشته ایم.

وی گفت: در این وزارتخانه پنج صندوق بزرگ و مهم زیر نظر تامین اجتماعی وجود دارد و 50 درصد جمعیت ایران با این سازمان بزرگ ارتباط دارند. صندوق تامین اجتماعی، صندوق بازنشستگی کشوری، صندوق تامین اجتماعی کشاورزان، روستائیان و معلولان و صندوق بازنشستگی آهن توسط وزارت اداره می شود. دو بانک رفاه کارگران و توسعه تعاون نیز وجود دارد.

وی افزود: در پنج صندوق مذکور 600 شرکت وجود دارد که از این تعداد 380 شرکت مدیریت و اداره می شود.

وزیر کار گفت: پیش از این هماهنگی بین دستگاه های مختلف وجود نداشت، گاهی اوقات زیرشاخه ها از یکدیگر شکایت می کردند و صدها میلیارد ضرر می کردند، اما اکنون باید دو سال دیگر همه زیرشاخه ها ادغام شوند، هفته ها. ”

وی گفت: “شش ماه اول واقعاً زمان گرم کردن ما است و شش ماه دوم باید برای خدمت به مردم بیشتر تلاش کنیم.”

وی افزود: نمایشگاه دستاوردهای وزارت تعاون و رفاه اجتماعی اکنون به شکلی متفاوت در مجلس نمایندگان برگزار می شود.

به گزارش فارس، در پایان این مراسم تمامی معاونان وزیر کار از حضور در این نمایشگاه قدردانی کردند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم