وزیر نفت: مذاکرات وین را به تاخیر نمی اندازیم.وزیر نفت گفت: وزارت نفت مذاکرات برای دستیابی به توافق هسته ای در وین را تعلیق نمی کند، تلاش می کنیم با استفاده از توان مالی بانک های داخلی و خارجی و بعضاً شرکت های خارجی، پروژه های صنعت نفت را تکمیل کنیم.

به گزارش ایسنا، جواد اوجی ظهر امروز در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه خط لوله پارس (مهران – فسا – شیراز) در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در ماه‌های اخیر این موضوع در برخی پروژه‌های عمرانی کشور از منابع خارجی تامین شده است، اظهار کرد: استفاده می شود. جزئیات این قراردادها در صورت نیاز به زودی منتشر خواهد شد.

وی گفت: خط لوله پارس (مهران – فسا – شیراز) به طول 445 کیلومتر با استفاده از منابع مالی بانک تجارت ساخته می شود. امروزه بانک ها می توانند به جای سرمایه گذاری منابع خود وارد پروژه های صنعت نفت شوند.

وزیر نفت با اشاره به امضای قرارداد طرح جمع آوری گاز مربوطه نفت با استفاده از منابع مالی هلدینگ خلیج فارس (شرکت پتروشیمی خلیج فارس) در هفته گذشته گفت: امضا شد.

اوجی با قدردانی از نماینده فارس در شورای اسلامی برای نظارت بر پروژه های نفت و گاز استان، گفت: مجلس در ماه های اخیر برای امضای قرارداد، حمایت های خوبی از سوی وزارت نفت داشته است. “بخش نفت و گاز کشور.”

وی خاطرنشان کرد: در شش ماه گذشته وزارت نفت قراردادی به ارزش 4.5 میلیارد دلار برای توسعه حوزه نفت و گاز با استفاده از منابع داخلی و خارجی منعقد کرده و زنجیره ارزش آن را با یک گروه بانکی داخلی امضا خواهیم کرد.

وزیر نفت در خصوص استفاده از ظرفیت بانک برای توسعه بخش مشترک گفت: در آینده قرارداد توسعه یک بخش کلیدی با پایین با گروه بانکی خاتمه می یابد.

اوجی در پاسخ به سوالی مبنی بر امکان واردات بنزین گفت: با اقدامات انجام شده در سال آینده بنزین وارد نمی کنیم.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم