همه عوض شدند جز بشار!اعتماد: پرسپولیس در سال های اخیر به خصوص در فصل جاری بازیکنان زیادی را از دست داده است. از طرفی باشگاه هم بازیکنان خوبی را به خدمت می گیرد که بتوانند جای خالی ستاره های سابق را پر کنند. همه ستارگان برای هر تیمی مهم هستند، اما جایگزینی برخی از بازیکنان بسیار دشوار است و ارزش آنها همین است. اولین بازیکنی که اواسط فصل گذشته از پرسپولیس جدا شد علیرضا بیرانوند بود. دروازه بان تیم ملی راهی آنتورپ بلژیک شد.

جانشین او، بوژیدار رادوشویچ، کار بدی نداشت و اگر گل دوم استقلال در دربی جام حذفی نبود، می توانست جانشین کامل او شود. پرسپولیس در تعطیلات حامد لک را به خدمت گرفت. لک در لیگ قهرمانان اروپا خوش درخشیده و تا به امروز در پنج بازی لیگ فقط یک گل زده است و بیرانوند را کاملاً غافل کرده است.

در فاصله تابستان تا پایان غرب لیگ قهرمانان، چهار پرسپولیس دیگر به جمع دیگر تیم ها پیوستند. مهدی ترابی، علی علیپور، محمد نادری و شجاع خلیل زاده. امیر روستایی، کریستین اوساگونا و محسن ربیع خواه سه بازیکن دیگر پرسپولیس هستند که از جمع سرخپوشان جدا شده اند اما چون بازیکنان تاثیرگذاری نیستند جای آنها اصلا خالی نیست.

روی کاغذ، احسان پهلوان جایگزین مهدی ترابی شد. اما در داخل زمین و با فکر یحیی گل محمدی ترابی به وحید امیری پیشنهاد داد تا جای خالی بازیکنی که فصل گذشته بیشترین گل را برای قرمزها به ثمر رسانده را با کمک پهلوان پر کند. امیری و پهلوان در لیگ قهرمانان آسیا آنقدر خوب بازی کردند که ترابی دیده نشد. بعد از ترابی نوبت به علیپور رسید. گلسرخا با عیسی آل کثیر در نوک خط حمله این تیم راهی لیگ پرتغال شد. ماشین هدف عیسی پس از دو مسابقه روشن می شود.

او در مرحله گروهی و مقدماتی لیگ قهرمانان چهار گل برای پرسپولیس به ثمر رساند. اگر محرومیت شش ماهه عجیب او نبود، ژسوس می توانست دوباره در کنفرانس غرب و فینال لیگ قهرمانان آسیا گلزنی کند. با این حال این مهاجم آنقدر خوب کار کرد که هیچکس دلتنگ علیپور نشد. علیپوری که حالا خواهان بازی فیکس در پرتغال است. وقتی سعید آقایی انتخاب شد، پرسپولیس همچنان محمد نادری بود. همچنین خبر می رسد که محمد انصاری از مصدومیت طولانی مدت خود در حال نقاهت است. همین ترافیک است که یحیی را به رد انصاری سوق می دهد.

انتقال نادری به رقبای یحیی مانع از اعلام مازاد انصاری شد. با این حال، سرمربی قرمزها چندان حضور نداشت زیرا یک مدافع چپ کامل به تیمش اضافه شد. سعید آقایی که سابقه دعوت به ترکیب دوران کیروش را در کارنامه دارد، در پرسپولیس به خصوص در لیگ قهرمانان که همه می دانند انتخاب اول یحیی برای فصل آینده آقایی است، عملکرد خوبی داشته است. شاید همین باعث شد نادری در آسیا ماندگار شود و قهرمان فصل گذشته شود و به جایی برود که بتواند بیشتر بازی کند.

در بین پرسپولیسی که در نقل و انتقالات تابستانی رفت، شجاع خلیل زاده تنها انتخاب نشد. در عوض سیدجلال حسینی به ترکیب خود بازگشته است. عملکرد دفاعی پرسپولیس در دوران پس از ریکاوری، پنج بازی و سه گل خورده را به ثبت رساند که همگی در شروع بازی برگشت (دوم ضربات پنالتی نیمه دوم) فینال لیگ قهرمانان آسیا و یک گل به نساجی بود. یعنی عدم جسارت در این مقطع مشکلی برای تیم ایجاد نمی کند. آخرین بازیکنی که پس از فینال لیگ قهرمانان آسیا از پرسپولیس خداحافظی کرد و به تهران بازنگشت، بشار رسن است. بشار در حال حاضر تنها بازیکن بدون تعویض است.

در پرسپولیس در حال حاضر بازیکنی برای پرکردن جای خالی بشار وجود ندارد. همچنین بعید است که در کشتیرانی زمستانی به این موضوع رسیدگی شود. هیچ بازیکن ایرانی به اندازه بشار در لیگ برتر وجود ندارد. جذب بازیکن خارجی نیز ممنوع است. پس می توان گفت مهم ترین بازیکنی که پرسپولیس پارسال از دست داد، هافبک عراقی او بود.

او در دو دربی متوالی دو گل به ثمر رسانده و تاثیرگذارترین هافبک پرسپولیس است. چه کسی در لیست امسال توپ طلای آسیا قرار دارد؟ نبود خواستگار و برنامه ریز حمله و خواستگار مشکل اکثر تیم های ایرانی است. حتی تیم ملی ما هم با این مشکل مواجه است. اما تا دو هفته پیش پرسپولیس بازیکنی داشت که این خلأ را پر می کرد و حالا او را از دست داده است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم