نسخه WhatsApp امن تر است


روآرو-مدت کوتاهی پس از اینکه WhatsApp پشتیبانی چند دستگاه را به طور همزمان در نسخه آزمایشی خود راه اندازی کرد، افزونه مرورگر جدیدی به نام Code Verify را برای بهبود امنیت نسخه WhatsApp معرفی کرد. هدف Code Verify اطمینان از ایمن بودن نسخه شبکه WhatsApp و تسهیل رمزگذاری سرتاسر است.

به گزارش فرارو. استفاده از این افزونه باعث می شود هکرها نتوانند اطلاعات یا حریم خصوصی پیام های رمزگذاری شده را به خطر بیندازند. واتس‌اپ می‌گوید پس از معرفی پشتیبانی چند دستگاهی، تعداد دسترسی واتس‌اپ از طریق شبکه به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و به دلیل انعطاف‌پذیری پایین واتس‌اپ، استفاده از Code Verify همان سطح امنیت را برای کاربران بومی تضمین می‌کند. برنامه های ویندوز، iOS یا اندروید.

هیچ چیز جدیدی در مورد روش ایمن تهیه نسخه پشتیبان کد تأیید وجود ندارد. این ویژگی «کد هش» منحصربه‌فرد کد در حال اجرا در مرورگر شما را با Cloudflare مقایسه می‌کند که قابل اعتماد و امن است. اتوماسیون این فرآیند درک و استفاده از آن را برای همه بدون توجه به دانش فنی آسان می کند. پس از این بررسی، اگر همه چیز درست باشد، افزونه با استفاده از چراغ راهنمایی به شما نشان می دهد که آیا مشکلی وجود دارد. سبز به این معنی است که همه چیز خوب است، نارنجی نشان می دهد که ممکن است نیاز به به روز رسانی صفحه خود داشته باشید، یا اینکه شما یک افزونه مرورگر اینترنت جداگانه دارید که در تأیید کد اختلال ایجاد می کند، و قرمز نشان دهنده یک مشکل است. صفحه راهنمای WhatsApp به کاربران نشان می دهد که چگونه این مشکل را حل کنند.

به گفته مادر واتس اپ، این افزونه قادر به خواندن یا دسترسی به پیام های شما نخواهد بود و این داده ها به Cloudflare ارسال نمی شود. متا همچنین کد تأیید کد منبع را در GitHub منتشر کرد. این در را برای سایر وب سایت ها باز می کند تا از ویژگی های امنیتی آن استفاده کنند. این افزونه هم اکنون برای مرورگرهای کروم و اج در دسترس است و نسخه ای از فایرفاکس نیز به زودی در دسترس خواهد بود. در بیانیه مطبوعاتی متا هیچ اشاره ای به نسخه سافاری نشده است، اما GitHub نشان می دهد که پشتیبانی کار می کند.

منبع: theverge


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم