منشی: آیا حق حمل و نقل واقعا بودجه است؟جلسه کمیته ملی المپیک با حضور صالحی امیری وزیر ورزش و جوانان، رئیس کمیته ملی المپیک و رئیس فدراسیون ورزش در محل سالن مدرسه ملی المپیک از ساعت 15 آغاز شد.

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی که حواشی زیادی را در این مجمع ایجاد کرده است، گفت: «من تربیت شده ام که آینده ام را برای دنیای دیگران خراب نکنم و امیدوارم هیچکس نباشد. اینجا مربوط به دنیای من است. این را می گویم چون فکر می کنم خدا از آن راضی است. بازی های آسیایی کمتر از 10 روز تا جام جهانی ما باقی مانده است.

وی گفت: در 25 سالگی جانباز شدم. در سال 2002 جام جهانی به میزبانی تهران برگزار شد و 12 روز بعد به زور یا چیز دیگری گرفتار شدیم که با شانه‌هایم کشیده می‌رفتیم به بوسان آسیا. بسیاری از این بلاها بر سر ما آمده است. من نمی توانم کشتی گیرانم را نابود کنم. تفاوت من با یک رئیس جمهور فدرال دیگر این است که من در میانه راه هستم. من امروز با مربیان و کشتی گیران هم صحبت کردم و 99 درصد می خواهند به مسابقات جهانی بروند نه بازی های آسیایی.

رئیس فدراسیون کشتی گفت: اگر امروز حرفی می زنم به این دلیل است که واقعاً می خواهم هیئت اجرایی تغییر کند. من نمی خواهم کاندیداتوری کنم و حرف من این است که مردم به فدراسیون رای دادند و حالا باید بروند و جانشینان آنها در فدراسیون باید در شورای اجرایی باشند.

وی درباره انتخابات کمیته ملی المپیک گفت: خدا باید صحبت کند. همه چیز بسیار ساده است. با بودجه 35 میلیارد دلاری در سال 1996، بودجه کشتی 5 میلیارد دلار بود. این یک هفتم کل بودجه است. امروز اعلام شد بودجه کمیته ملی المپیک 216 میلیارد است اما فقط 8 میلیارد با من توافق کرده اند. این چند درصد است؟ چیزی حدود صد. حالا تصور کنید هفتم و سی ام کجا هستند؟ بیش از 65 درصد مدال های المپیک و جهان توسط کشتی گیران به دست می آید. آیا حق حمل واقعاً بودجه است؟

وی افزود: دوره ما در سال 96 تمام شد و من دیگر نامزد نیستم. بودجه کشتی در آن سال 5 میلیارد دلار بود، اما در سال 1997 که من آنجا نبودم، یکی از دوستان هیئت مدیره جدید بودجه را به 2 میلیارد دلار افزایش داد. آن زمان پیشه کاذب درست کردند و مدارک هم آنجا بود. من و خادمان حضور داشتیم و بودجه کشتی یک هفتم بود اما سوال من این است که چگونه بودجه ما به یک دهم کاهش می یابد؟

او گفت: «بعضی ها مرا بی سواد می خوانند. حرف زدن برای رضای خدا مهم است. صالحی امیری به یاد می آورد که کشتی المپیک که تمام شد، همدیگر را در آغوش گرفتیم و او به من گفت که کشتی حق اوست و من دیر فهمیدم. اکنون فرصت های ما محدود به تغییر است. مدیران ما می آیند 4 سال دیگر ببینند حقوق کشتی ها چیست و بعد تغییر می کنند.

منشی گفت: آرزو می کنم صالحی امیری بماند. من برای مدیر 20 سال اقامت آرزو می کنم تا ببینم آیا کشتی واجد شرایط است یا خیر. من مثل خیلی ها نیستم که وزیر می شوند. هر کی بیاد ما باهاش ​​دوستیم. امام صادق (ع) می فرمایند باید حرف خود را در حضور مخاطبانش بیان کرد. در نهایت چیزی که مجلس تصمیم گرفت سر من بود.

وی در خصوص پشیمانی ها و ناراحتی های افراطی گفت: همه بحث ها بر سر شماست، مهارت و بدون درگیری. وقتی قاتل اعتراض کرد به او گفتم فدراسیون شما اصلا نماینده مجلس نیست. من طبق اساسنامه عمل می کنم و 11 سال سابقه وکالت دارم. من به چیزی که به آن رای داده احترام می گذارم.

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به حواشی کمیسیون دو و میدانی گفت: ورزشکاران عزیز من هستند. من هم آنجا بحث کردم.

دبیری در پاسخ به این سوال که آیا با این شرایط تیم دوم کشتی فرنگی به بازی های آسیایی اعزام می شود، گفت: در حال حاضر با این بودجه تیم سوم ما راهی بازی های آسیایی می شود. نه یزدانی و نه زارعیسم و ​​زارع به بازی های آسیایی نمی روند و به جام جهانی اعزام می شوند چون اولویت ما مبارزه با دنیاست. بازی های آسیایی برای ما در اولویت نیست چون پول نداریم.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم