مرکز آمار رشد اقتصادی 5.1 درصدی را اعلام کرد


مرکز آمار ایران رشد اقتصادی 9 ماهه امسال را بدون نفت 3.8 درصد و با نفت 5.1 درصد محاسبه کرد.

بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، بر اساس نتایج نهایی حساب ملی سه ماهه مرکز آمار ایران، تولید ناخالص داخلی (GDP) در 9 ماهه سال 1400 به 549.7 میلیارد تومان با احتساب نفت و گاز 472000 رسید. . میلیارد تومان در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته با نفت 523 تریلیون و 100 هزار میلیارد تومان و بدون نفت 454 تریلیون و 600 تریلیون تومان بود که 2.8 درصد افزایش تولید ناخالص داخلی با نفت و 3.8 درصد تولید ناخالص داخلی بدون نفت را نشان می دهد. نفت در 9 ماهه اول سال 2009

نتایج نشان داد که در 9 ماهه امسال، فعالیت بخش کشاورزی 2.7 درصد، صنعت و معدن 3.8 درصد (شامل استخراج نفت خام و گاز طبیعی 3.8 درصد و سایر مواد معدنی 2.8 درصد رشد منفی داشته است. ، گروه صنعت (3.4 درصد، انرژی و ساختمان (3.8 درصد)) و گروه خدمات (3.8 درصد) نسبت به 9 ماهه امسال.

محاسبات فصلی در مرکز آمار ایران در قالب چهار بخش اصلی با دو حوزه فعالیت بر اساس طبقه‌بندی ISIC.Rev4 بر اساس گروه‌های کشاورزی شامل زیرمجموعه‌های کشاورزی و باغداری انجام می‌شود.پرورش حیوانات وحشی. و گروه های شیلات، صنعتی و معدنی شامل زیرمجموعه های استخراج نفت خام و گاز طبیعی، سایر صنایع معدنی، تامین آب و برق و ساخت و ساز و گروه های خدماتی شامل زیرمجموعه فعالیت های عمده فروشی و خرده فروشی خدمات مربوط به اسکان و غذا، حمل و نقل، انبارداری، پست، اطلاعات و ارتباطات، فعالیت های مالی و بیمه ای، املاک و مستغلات، اجاره و تجارت و خدمات دامپزشکی، ادارات دولتی و خدمات شهری، آموزش، فعالیت های مرتبط با سلامت انسان و مددکاری اجتماعی و عمومی و خدمات اجتماعی خصوصی.داخلی.

نتایج محاسبات نشان می دهد که گروه فعالیت گروه های کشاورزی 3.9- درصد (شامل زیربخش کشاورزی و باغبانی، دام، جنگلداری و شیلات)، صنعت و معدن گروه 7.1 (شامل: استخراج نفت خام، نفت و گاز طبیعی است. 13.4 سایر مواد معدنی – 2.5 صنعت – 3.4 انرژی – 5.1 و ساخت و ساز – 6.3٪ و فعالیت های گروه خدمات – 5.1٪ (شامل زیربخش های اصلی و فعالیت های خرده فروشی، خدمات مربوط به اقامت و غذا، حمل و نقل، انبارداری، پست، اطلاعات) و ارتباطات، فعالیت های مالی و بیمه ای، املاک، اجاره و خدمات، بازرگانی و دامپزشکی، امور عمومی و خدمات شهری، آموزش، سلامت انسان و سایر فعالیت های اجتماعی و اجتماعی، خدمات اجتماعی، شخصی و خانگی) مقایسه با نه ماه 1399 افزایش یافت.

مرکز آمار رشد اقتصادی 5.1 درصدی را اعلام کرد

در روش هزینه یا هزینه، تولید ناخالص داخلی از مجموع مولفه های تقاضای نهایی به دست می آید. اجزای الزامات نهایی در پنج فصل مصرف نهایی خصوصی، استفاده نهایی دولت، تشکیل کل سرمایه ثابت، خالص صادرات و مبادله موجودی و خطاهای آماری تقسیم شده است. بررسی روند رشد آخرین مولفه تقاضا در 9 ماهه سال 1400 نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد که: هزینه مصرف نهایی 13 درصد، آخرین هزینه مصرفی دولت در حال رشد است.معادل 5.3 درصد. ، تشکیل کل سرمایه ثابت. صادرات کالا و خدمات 14.8 درصد و واردات کالا و خدمات 3 درصد افزایش یافت.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم