ماشین اپل به واقعیت نزدیک می شود!


روآرو-اگرچه اپل خودرو هنوز معرفی نشده است، اما شایعات زیادی در مورد آن وجود دارد. این محصول ممکن است در چند سال آینده در دسترس باشد، اما ممکن است در دسترس نباشد.

به گزارش فرارو. تراشه خلبان خودکار اپل به واقعیت نزدیک تر به نظر می رسد. زیرا ظاهرا اپل آن را به یک شرکت کره ای سفارش داده است. این سفارش برای تراشه نهایی نیست، زیرا تراشه نهایی توسط Apple TSMC ساخته خواهد شد که وظیفه تولید تراشه های سری A و M اپل را بر عهده دارد.

به نظر می رسد سفارشات اپل به سازنده قطعات الکترونیکی و آزمایشی کره جنوبی شامل ماژول هایی است که در تراشه گنجانده خواهد شد. طبق گزارش ها، این شرکت در حال کار بر روی یک تراشه خودکار است. تراشه ای که همان عملکرد خلبان خودکار تراشه مورد استفاده تسلا را انجام می دهد. این تراشه ها محاسبات هوش مصنوعی را کنترل می کنند. آنها معمولاً شامل واحدهای پردازش عصبی، پردازنده‌های مرکزی، پردازنده‌های گرافیکی، حافظه و حتی رابط‌های دوربین و سایر عملکردها هستند.

Elec ادعا می کند که تسلا از حافظه سامسونگ استفاده کرده و کار نصب را به یک شرکت کره جنوبی به نام JCET STATSChipPAC Korea در حین توسعه ماژول تراشه اتوماسیون خود ارائه کرده است. همچنین گزارش شده است که اپل مسیری مشابه تسلا را برای پروژه Apple Car خود دنبال می کند. اگرچه اخیراً جزئیات قرارداد این دو شرکت به بیرون درز کرده است، اما تقریباً یک سال است که کار در حال انجام است و قرار است قرارداد این شرکت کره ای و اپل در سال آینده به پایان برسد.

به نظر می رسد این شبیه کاری است که اپل برای توسعه تراشه M1 انجام داد. هر ماژول ابتدا به عنوان یک تراشه مستقل ساخته شده و سپس تست شده و در یک تراشه واحد ادغام می شود.

ماشین

البته هنوز برنامه دقیق اپل برای اپل کار مشخص نیست. ما هنوز نمی دانیم که آیا این خودروها مستقیماً به مشتریان فروخته می شوند یا به شرکت های اجاره خودرو اجاره داده می شوند یا اینکه این فناوری در خودروهای دیگر ادغام خواهد شد.

تاکنون شایعات زیادی در مورد خودروی اپل منتشر شده است. شامل تغییرات مکرر برای خود پروژه و همچنین چندین گزارش در مورد همکاری اپل برای پروژه است. یکی از پیشرفت های جدید این پروژه مربوط به ارائه دهنده Apple Luxshare است. طبق گزارش ها، شرکتی که مسئولیت ساخت ایرپادها را بر عهده دارد، با سازنده خودروهای برقی چینی چرت گروپ همکاری می کند.

هر دو شرکت قصد توسعه و تولید خودروهای الکتریکی را دارند. این سرمایه گذاری قرار است تا سه ماه آینده آغاز شود. این پروژه به سرمایه گذاری حدود 1.7 میلیارد یوان (حدود 267 میلیون دلار) نیاز دارد و اپل باید برای تکمیل پروژه یک کارخانه جدید بسازد.

به گزارش فرارو، شایعه دیگری که ماه گذشته به بیرون درز کرد این بود که اپل با این خودروساز کره ای برای مشارکت در پروژه Apple Car ملاقات کرده است. بر اساس این گزارش، انتظار می رود اپل در اواخر سال جاری شرکای کلیدی خود را برای خودروهای خود انتخاب و معرفی کند.

منبع: phonearena


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم