(فیلم) زایمان در زمان حمله روسیه; “ما در یک جهنم واقعی زندگی می کنیم”


برای بسیاری از زنان در اوکراین، حمله ویرانگر روسیه زمانی رخ داد که آنها آماده بودند تا زندگی جدیدی را به جهان بیاورند. آنها اکنون در مناطق جنگی زایمان می کنند.

به گزارش فرارو، در ویدئویی که در شبکه های اجتماعی اوکراین منتشر شده، یک زایشگاه زیرزمینی از ترس حملات هوایی نیروهای روسی ایجاد شده است.

آلنا شانکار، یک زن باردار گفت: “می دانم که نباید استرس داشته باشم، دارم تلاش می کنم.” اما وضعیت وخیم است. ما در جهنم زندگی می کنیم. من انتظار نداشتم این اتفاق در قرن بیست و یکم در پایتخت های کشورهای اروپایی بیفتد.

او در زیرزمین یک زایشگاه با بسیاری از والدین جدید زندگی می کند.

شینکار در ساعت 5 صبح روز 24 فوریه، اولین روز تهاجم روسیه به کشور برای حمله هوایی از خواب بیدار شد.

او گفت: «شنیدم که زنان از عصبانیت منفجر می‌شوند و فریاد می‌زنند. جنگ آغاز شد؛ و من نمی توانم آن را باور کنم. من فکر می کنم این یک کابوس است. اما این چیزی است که هست. اینگونه زندگی می کنیم.

در همان روز مادر دیگری به نام یولا به همان بیمارستان رسید. چهار روز بعد او پسری به نام مارک به دنیا آورد.

او به رویترز گفت: «ما اینجا امن هستیم. بهترین کارمندان دنیا بهترین کارکنان اینجا کار می کنند و ما به آنها بسیار افتخار می کنیم.

دیمیترو گووسیف، مدیر زایشگاه نیز گفت که تیم او از آغاز حمله به اوکراین به صورت شبانه روزی کار کرده است. اکثر کارکنان او در عرض یک هفته بیمارستان را ترک نکردند.

او گفت: «حدود 70 درصد کارکنان به طور دائم در اینجا می مانند. ما به نوبت در محل کار.

گووسیف گفت که وضعیت کارکنان او به جز زمانی که حادثه قریب الوقوع بود، یکسان بود. وقتی آژیر از هوا می زند باید زنان را به پناهگاه ها برد. و این حرکت باید سریع انجام شود.

شینکار گفت: «من یک ماما را اینجا در زیرزمین دیدم. و همه خونی بودند، چون مثلاً جراحی کردند و آژیر خطر به صدا درآمد و مجبور شدند پایین بیایند.خیلی ترسیده بودند. این یک تجربه وحشتناک بود.

دکتر ولادیسلاو برستوفی، متخصص زنان در بیمارستان دولتی شماره 5 کی یف، روز چهارشنبه به سی بی اس نیوز گفت: «برای پزشکان دشوار است که بسیاری از والدین را هنگام تولد یک موشک در نزدیکی بیمارستان ما ببینند.

او گفت: “بعضی از آنها به دلیل کمک همسرانشان به حفاظت از شهر، تنها در بیمارستان رها شدند.” در حالی که دیگران حتی نمی توانند به بیمارستان بروند.

با این حال، تیم او در این هفته بیش از 100 نوزاد را با موفقیت به دنیا آورد. برستوی گفت: «اگرچه بیمارستان او اکنون به خوبی مجهز است، اما هرگز نمی‌دانی فردا چه خواهد شد.

او گفت که بیمارستان‌های دیگر در سرتاسر اوکراین با تلفات و جراحات بالای تهاجم دست و پنجه نرم می‌کنند، که به معنای کاهش منابع آنها بود.

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم