(فیلم) از ترس خدا لاما را بکشید!


معدنچیان بولیوی بر این باور بودند که خدای ظالمی به نام “ال تیو” (عمو) از آنها در زیر زمین محافظت می کند.

فرارو گزارش می دهد که در یک معدن تاریک در اورورو، بولیوی، مردی دو چاقو را روی میزی پر از شراب، آبجو و برگ های کوکا تیز کرد. پنج لاما سفید در این نزدیکی منتظر هستند.

خون و قلب حیوانات پشمالو غذای مورد علاقه ال تیو (عمو) خدای شاخ است که معدنچیان بولیوی معتقدند از آنها در اعماق زمین محافظت می کند.

مجسمه های ال تیوو در معدن بولیوی به وفور یافت می شود که اطراف آن را برگ های الکل و کوکا احاطه کرده اند و معدنچیان را وادار می کند تا ساعات طولانی و تاریکی را در زیرزمین سپری کنند.

ال تیو چهره ترسناکی دارد و همیشه سیگاری در دهانش می گذارد. سالی یک بار، معدنچیان در اورورو، در غرب بولیوی، گرد هم می آیند تا برای جلب رضایت ال تیو، قربانی کنند. می گویند خدا عصبانی است.

لاماهای قربانیان چشم‌بند داشتند و پشم‌هایشان با روبان‌های صورتی تزئین شده بود.

میگوئل والدز، معدنچی 33 ساله، روز جمعه در مراسم تشییع جنازه به خبرگزاری فرانسه گفت: «ما هدایایی آوردیم تا بتوانیم شب ها در محل کار راحت بخوابیم و ایمن باشیم. اگر این کار را نکنیم، اتفاقات زیادی ممکن است بیفتد.

معدنچیان همچنین معتقدند که LTU فراوانی نقره، قلع و روی را که برای امرار معاش استخراج می کنند کنترل می کند.

والدس و صدها نفر از همکارانش در حالی که چشم بندهای تزئین شده با نوارهای صورتی به همراه داشتند، برای ذبح به معدن رفتند.

آنها با شیپور، طبل و سنج می رقصیدند، بطری های آبجو می نوشیدند و گهگاه مقداری روی زمین می پاشیدند. مراسم با سوزاندن هدایای بسته بندی شده روی میز اصلی توسط معدنچیان به پایان رسید.

قلب این حیوانات زنده در ظروف بزرگتری قرار داده شد. سپس تعدادی مخزن پر از خون را به سطح پایین معدن آوردند تا آن را در مقابل LTV قرار دهند. سیگاری سوزان از لبخندش آویزان بود و کت و شلوار پشمی رنگارنگ و چکمه های معدنی پوشیده بود.

پس از قربانی کردن حیوانات، معدنچیان دیگر هدایایی را که جمع آوری کرده بودند روی میزهای بزرگ سوزاندند و سپس با عجله رفتند.

این مراسم سالی یک بار در ماه فوریه یا مارس برگزار می شود.

(ویدئو)


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم