«فیلسوفان دیوانه» و نظریه پردازان جنگ پوتینروآرو- اکنون که اوکراین در مرکز یک درگیری بین المللی قرار دارد، شایان ذکر است الکساندر دوگین، مغز متفکر ادعایی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه.

رئیس جمهور مرموز ابرقدرت (روسیه) تغییری جسورانه در صحنه جهانی ایجاد کرده است. روشنفکران حقوق بگیر و نویسندگان کم درآمد نیز به سرعت این جنون را درک می کنند. البته سوالی که پیش می آید این است: آیا پادشاه (پوتین) دیوانه است؟ دور از صندلی فروید و تحلیل روانشناختی برای درک ذهن پوتین، شخص دیگری در حال کشیدن ریسمان است. او در پشت صحنه به پوتین فکر می کند. کسی مثل دیک چنی؟ تو نزدیکی مثل استیو بنن؟ نزدیک تر. یا «الکساندر دوگین»، «فیلسوف دیوانه» پوتین.

او به عنوان یک پوتین بی حوصله و بی پایان، بازی زندگی خود را انجام داد و به دنبال تمایل خود برای تغییر رژیم در اوکراین بود. کسانی که در تلاش برای درک تکامل در اوکراین هستند، می توانند نوشته ها و سخنان فیلسوفان را در سایه کرملین بخوانند.

دوگین در تلگرامی نوشت: «عملیات نظامی اخیر علیه آتلانتیسیسم و ​​جهانی شدن و علیه جهان قطبی است. این یک عملیات پیشگیرانه است که به موقع و معقول است. روسیه در حال حاضر در حال ایجاد دنیای چند قطبی است. پس از مرگ هیتلر و استالین؛ بوش، کلینتون و اوباما را اشغال کردند. دنیای قطبی شده آنها «نازیسم» است.

روسیه علیه این نظم جهانی قیام کرده است. افسوس که اوکراین فریب نازیسم لیبرال را خورد و فریب آن را باور کرد و تسلیم آن شد. به همین دلیل است که اوکراین اکنون پرداخت می کند. به راحتی می توان سبک نوشتاری و ذهنیت او را تقلیدی از راسپوتین دانست.

نکته جالب این است که ما افراد دیگری را پیدا می کنیم که چنین می گویند. پوتین هفته گذشته به روس ها گفت: ما برای غیرنظامی کردن اوکراین کار خواهیم کرد. پوتین از مردم اوکراین خواست تا “قدرت را به دست گیرند” و علیه آنچه که او “این گروه (زلینسکی و متحدانش)، معتادان به مواد مخدر و نازی ها” می نامد، اقدام کنند. دوگین نوشت: «اوکراین دشمن ما نیست» و آن را «جنگ علیه سوروس» خواند.

او گفت: «اروپا مدرن مانند اوکراین به نمایندگی از نخبگان لیبرال آتلانتیک عمل می کند. اوکراین آینده اروپا است. رژیم‌های لیبرال-نازی در اروپا در حال ظهور هستند که شامل همجنس‌بازان و همچنین دلقک‌های در قدرت هستند که فرهنگ را از بین می‌برند و نفرت رادیکال از روس‌ها را ترویج می‌کنند.»

او زمانی خود را محافظه‌کار در ایدئولوژی خود توصیف کرد و گفت: «ما محافظه‌کاران حکومتی می‌خواهیم. قوی. ما خواهان نظم و خانواده سالم، ارزش‌های مثبت، تقویت اهمیت دین و کلیسا در جامعه هستیم». وی افزود: ما خواهان رادیو، تلویزیون، باشگاه های حرفه ای و میهن پرستان هستیم. ما رسانه ای می خواهیم که منعکس کننده منافع ملی ما باشد.»

ایدئولوژی اوراسیا دوگین اتحاد همه مردم روسی زبان در یک کشور واحد از طریق تقسیم اجباری قلمرو جمهوری شوروی سابق بود.

او گفت: «در چارچوب اوراسیا و فضای ما، روسیه مرکزی همچنان یک جنبه انقلابی ضد بورژوازی و ضد آمریکایی است. امپراتوری جدید اوراسیا بر اساس اصل اساسی یک دشمن مشترک ساخته خواهد شد: رد آتلانتیسیسم به معنای رد حکومت استراتژیک ایالات متحده است و اجازه نمی دهد ارزش های آزاد بر ما مسلط شوند. این انگیزه تمدن عمومی اساس اتحادهای سیاسی و استراتژیک خواهد بود».

او در سال 2007 گفت: “هیچ مخالفتی با ماموریت پوتین وجود ندارد و اگر وجود داشته باشد، او بیمار روانی است و باید برای معاینه به روانپزشک معرفی شود. پوتین همه جا است. پوتین چیست؟” او در سال 2007 گفت: “همه چیز. پوتین مطلق است.” لازمه.

دوگین بنیانگذار الحاق کریمه به روسیه بود. او خواستار حمله اجتناب ناپذیر به اوکراین شد و از پوتین خواست تا در جنگ دونباس مداخله کند. دوگین گفت: «بازسازی روسیه فقط می تواند توسط کی یف متوقف شود.

در جریان درگیری‌های بین نیروهای طرفدار روسیه در اوکراین و نیروهای دولتی در سال 2014، دوگین تماس‌های منظمی با جدایی‌طلبان طرفدار روسیه داشت.

قبل از شروع جنگ روسیه و گرجستان در سال 2008، دوگین از اوستیای جنوبی بازدید کرد و پیش بینی کرد که “به هر حال این کشور اشغال خواهد شد.” او گفت که روسیه نباید آزادسازی اوستیای جنوبی را متوقف کند، بلکه باید بیشتر حرکت کند.ما باید همین کار را در اوکراین انجام دهیم. اوکراین به معنای حمله به آن است.

در 10 اکتبر 2014، دوگین گفت: «فقط پس از احیای روسیه بزرگ، اوراسیا، می‌توانیم به یک بازیکن مشهور جهانی تبدیل شویم. اکنون این روند بسیار کند است. قیام در اوکراین واکنشی از سوی غرب به اقدام روسیه برای ادغام اوکراین در فدراسیون روسیه است.

وی انقلاب اوکراین را کودتای آمریکا توصیف کرد و افزود: آمریکا نمی‌خواهد علیه روسیه وارد جنگ شود، بله، توسط خودم، اما بخشی از اوکراین است.

به گفته دوگین، کل اینترنت باید ممنوع شود. او گفت: “من فکر می کنم اینترنت به عنوان یک پدیده ارزش ممنوعیت دارد، زیرا برای کسی خوب نیست.” در ژوئن 2012، دوگین در یک سخنرانی گفت که شیمی و فیزیک “علوم اهریمنی” هستند، و افزود که “اگر می خواهیم خود را از شر غرب خلاص کنیم، باید خود را از کتاب های درسی فیزیک و شیمی رها کنیم.”

بنن حداقل یک بار با دوگین ملاقات کرد، همانطور که او در کتاب خود به نام “جنگ برای ابدیت” ظاهر می شود. همانطور که محققان در این کتاب توضیح می دهند، این دو (دوگین و بن) شباهت های زیادی دارند.

نکته اصلی این است که هر دوی آنها رسما از گروهی که در گذشته اعضای آن بودند اخراج شدند: ترامپ پس از یک سال ریاست جمهوری بنن را اخراج کرد و دوگین از دانشگاه اخراج شد. در واقع، رئیس جمهور بر رفقای روسی به عنوان دیکتاتور حکومت می کرد.

تفسیری از تاریخ می تواند این باشد که بنن و دوگین هر دو اهمیت خود را اغراق می کنند و مدت زیادی است که شنیده یا حمایت نشده اند. اما به سختی می توان گفت که چه زمانی بیانیه های عمومی آنها پیش بینی می کند که در صحنه جهانی چه اتفاقی خواهد افتاد.

بیشتر نوشته های هفته گذشته بر اساس این گمانه زنی بود که پوتین بیمار یا دیوانه است. این تحلیل این سوال را مطرح می کند که پوتین چگونه جنگ را مدیریت کرد و اقتصاد روسیه را نابود کرد. پوتین به‌عنوان ثروتمندترین مرد جهان، شاید هرگز سرمایه‌دار نبوده است، حداقل به معنای «جهانی»، به‌ویژه که آشکارا نظام جهانی را به سخره می‌گرفت.

بنن و دوگین هر دو ناسیونالیست هستند و اگر دنیا آنطور که دوگین دوست دارد تقسیم شود و دوستانی که با هم شام می خورند باید از هم جدا شوند، معیار هر کدام انتخاب است. برای مسکو یا همانطور که جانان گانس در ژانویه در مورد مایک پمپئو به فایننشال تایمز گفت، بن از آن دفاع کرد: «این در نهادها و هنجارهای آن گنجانده نشده است. اما این ناسیونالیسم باعث می شود که او کمتر از یک دیپلمات معمولی به حساسیت روسیه علاقه مند باشد.

در واقع، بن از بایدن خواست که در ارتباط با تجاوز روسیه متهم شود. با این حال، چهره‌هایی مانند «بن» و «دوگین» کمک می‌کنند تا دوران پرتلاطمی را که منجر به تشکیل نهادهای سیاسی بزرگ در ایالات متحده در سال 2016 و متأسفانه در خارکف در سال 2022 شد، به تصویر بکشیم.

در یک مهمانی در واشنگتن، بن به مورخ رونالد رادوش گفت که او پس از بلشویک، رهبر روسیه، «لنینیست» بود. انگار این روزها از دهان دوگین بیرون آمده است. لازم نیست از آنچه او می گوید مطمئن باشید تا شما را متقاعد کنید که مهم است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم