طولانی ترین خودروی جهان بازسازی شد.


لیموزین آمریکایی تا 30.54 متر (100 فوت و 1.50 اینچ) بازسازی شد و کمی رکورد سال 1986 خود را بهبود بخشید.

به گزارش فرارو، «رویای آمریکایی» در سال 1986 در بربنک کالیفرنیا توسط جی. اوربرگ ساخته شد. در ابتدا، این خودرو 18.28 متر (60 فوت) اندازه داشت و روی 26 چرخ می چرخید و دارای یک جفت موتور V8 در جلو و عقب بود. اوربرگ بعداً لیموزین را تا ارتفاع 30.5 متری (100 فوت) گسترش داد.

سایز اکثر خودروها از 3.6 تا 4.2 متر (12 تا 16 فوت) متغیر است. در واقع شما می توانید 12 خودروی اسمارت فورچون را پشت سر هم پارک کنید و رویای آمریکایی طولانی ترین آنها خواهد بود.

رویای آمریکایی شامل لذت های مادی برای شاه بود. تخت جادار، استخر جکوزی، وان حمام، زمین مینی گلف، سکوی هلیکوپتر و تا 75 نفر را در خود جای می دهد! ماشین بزرگ به تعدادی تلویزیون، یخچال و تلفن نیز مجهز است.

مایکل منینگ، که در بازسازی رویای آمریکایی مشارکت داشت، گفت که سکوی هلیکوپتر از نظر ساختاری با براکت های فلزی در زیر آن بر روی خودرو نصب شده است و می تواند تا 5000 پوند را تحمل کند.

با این حال، بازگرداندن رویای آمریکایی به گذشته باشکوه خود، که پس از سال ها پشت سر گذاشتن در انباری در نیوجرسی، در وضعیت غم انگیزی قرار دارد، بسیار دشوار است.

رویای آمریکایی پس از ثبت اولین بار در کتاب رکوردهای جهانی گینس در سال 1986 به شهرت رسید.

این لیموزین بلند که یکی از خاص ترین ماشین های تاریخ است، اغلب برای سینماها اجاره می شود و در فیلم های مختلف نمایش داده می شود.

در حالی که این خودرو در دوران اوج خود بسیار محبوب بود، به تدریج تمرکز خود را بر تعمیر و نگهداری از دست داد. موانعی مانند پارکینگ طولانی و کاهش تقاضا برای یک ماشین در فیلم در نهایت به محبوبیت آن پایان داد.

این خودروی معروف تا سال‌ها پس از از دست دادن علاقه جهان به رویای آمریکایی محبوبیتی نداشت. با گذشت زمان، شروع به زنگ زدن می کند تا زمانی که مقداری از آن غیرقابل برگشت باشد.

مایکل منینگ که این ماشین را ساخته است، می گوید: «این ماشین را برای اولین بار در نمایشگاه خودروی نیوجرسی پیدا کردم.» تبدیل به زباله شده است. شیشه ها شکسته، لاستیک ها شکسته، اما من هم عاشقش شدم. گفتم: «این ماشین را می‌رانم و دوباره می‌سازم.

منینگ گفت: «شرکتی که آن را فهرست کرده بود، نمی‌خواست آن را به من بفروشد، زیرا فکر می‌کردند پیشنهاد من خیلی کوچک است، بنابراین من توافق کردم که با آنها شریک شوم و آن را به نیویورک بیاورم».

ما می خواستیم آن را در مدرسه خود تعمیر کنیم اما پول کافی برای پروژه نداشتیم. حدود هفت هشت سال پشت ساختمان من بود. همیشه می دانستم که در نهایت دوباره ساخته خواهد شد. من نمی خواهم تسلیم شوم.

در سال 2019، مایکل دزر این خودرو را در eBay دید و با منینگ تماس گرفت. پس از خرید رویای آمریکایی، منینگ موافقت کرد تا در پروژه ای که همیشه آرزوی تکمیل آن را داشت کمک کند.

برای آماده شدن برای سفر از نیویورک به اورلاندو، رویای آمریکایی به دو قسمت تقسیم شد و در کلیپ های کوتاه منتشر شد. منینگ با کمک دانشجویان تعمیر خودرو و دوستان متخصص تعمیر خودرو، پل نواک و استفان ویپرچت، به فلوریدا سفر کرد، جایی که تیم شروع به کار با یکدیگر برای تعمیر خودرو کردند.

این پروژه که بیش از 250,000 دلار (7 190,725) برای حمل مواد و نیروی کار هزینه داشت، سه سال طول کشید تا تکمیل شود. منینگ گفت: «ما باید برخی از قطعات را دریافت کنیم زیرا آنها آسیب دیده اند. پیدا کردن سقف Oldsmobile Vista Cruiser واقعاً سخت است، اما من کسی را پیدا کردم که سقف او بریده شده بود و به مدت 30 سال در یک انبار نگهداری می شد.

اکنون رویای آمریکا بازسازی شده است، اما لزوماً به مقصد نخواهد رسید. منینگ گفت: “شما واقعا نمی توانید آن را در جاده قرار دهید زیرا بسیار طولانی است.” برای نشان دادن ایجاد شد.

این لیموزین در کنار مجموعه چشمگیر خودروهای کلاسیک و منحصر به فرد موزه پارک دیزرلند قرار خواهد گرفت.

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم