سیب و پرتقال ارزان تر از بازار!سیب و پرتقال عید با قیمت های مختلف از طریق روش های فروش اینترنتی در میادین میوه و تره بار و خرده فروشی های سطح شهر عرضه می شود.

به گزارش همشهری، فعالیت تعاونی های روستایی در گرانی سیب و پرتقال باعث افزایش قیمت و عرضه برخی از این اقلام در بازار شب عید امسال شده است. مدیرعامل یک تعاونی روستایی در شرایطی با قیمت خرده فروشی 15500 تا 16000 تومان سیب و پرتقال بازار شب عید را تنظیم کرد. این محصولات در بازار شب عید مورد تاکید است.

قیمت مصوب سیب و پرتقال از 15 تا 16 هزار تومان

رئیس تعاون روستایی تائید کرده است که توزیع میوه شب عید از 20 اسفندماه سال جاری آغاز و تا 15 فروردین سال آینده هزار میوه ادامه خواهد داشت و تلاش داریم با عرضه محصولات انباری این قیمت ها را در بازار شب تثبیت کنیم. . اسماعیل قادری فر افزود: 50 تا 60 درصد مقررات بازار سیب و پرتقال در شهرهای بزرگ به ویژه تهران از طریق شبکه توزیع اینترنتی هوشمند و مابقی در سازمان بازاریابی میوه و تره بار در شهرستان ها در بازارهای سراسر کشور تامین می شود. وی از ذخیره 34 هزار تنی پرتقال شمال و جنوب و 22 هزار تن سیب قرمز و زرد برای تسلط بر بازار میوه در عید خبر داد و افزود: قیمت خرید پرتقال تامسون نورث 13 هزار و 900 دلار و سیب سیب 14 هزار و 500 است. هزینه های توزیع مویرگی و سود خرده فروشی (تا 10 درصد) نیز اضافه شد و قیمت خرده فروشی سیب و پرتقال تنظیم بازار شب عید در شبکه توزیع اینترنتی و میدانی به 15 هزار و 500 تا 16 هزار تومان رسید.

مزارع سیب و پرتقال ارزان تر از مقررات بازار است

مدیرعامل سازمان بازاریابی میوه و تره بار تهران با بیان اینکه قیمت سیب و پرتقال نوروزی در میادین میوه و تره بار امسال 13 هزار تومان خواهد بود و بیشترین اختلاف قیمت را به بازار خارجی عرضه می کند، گفت: در بازار میوه و تره بار در قیمت میوه و سبزی است. ایوب فصاحت افزود: تهیه محصولات از مراکز تولیدی مانند اردبیل، گیلان و مازندران از برنامه های در دستور کار این سازمان است. این موضوع توسط اپراتور کنترل می شود. ما سعی می کنیم با خرید و ارائه محصولاتی با قیمت و کیفیت مناسب به تعادل بازار کمک کنیم. فصاحت با بیان اینکه سازمان بازاریابی میوه و تره بار تهران با هیچ تجهیزات، گروه، فرد و نهادی برای عرضه محصولات با قیمت مناسب و با کیفیت برخورد نخواهد کرد، گفت: 13 هزار تومان در اختیار خانواده ها قرار می گیرد.

تنظیم بازار سیب و پرتقال را بیش از 20 درصد گران می کند

رئیس اتحادیه بارفروشان در گفت و گو با همشهری با بیان اینکه اقدامات غیرکارشناسی تعاونی های روستایی در خرید و نگهداری سیب و پرتقال در شب عید باعث افزایش 20 درصدی قیمت شد، گفت: با این حال ورود کمیسیون تنظیم بازار به … خرید و نگهداری این اقلام قیمت عمده پرتقال را به 10 تا 11 هزار آجیل افزایش داده است. مصطفی دارایی نژاد با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت عمده فروشی سیب قرمز 8 هزار و سیب زرد 13 تا 15 هزار تن بسته به نوع و کیفیت آن است، افزود: فضای روانی ناشی از ورود تعاونی های روستایی به سیب و پرتقال است. بازارها ذخیره سازی 13 هزار و 900 پرتقال و سیب زرد 14 هزار و 500 تومانی، با توجه به هزینه های جانبی توزیع و حاشیه سود خرده فروشی، ارزش نظارتی این کالاها را در بازار شب عید به ترتیب به 15 هزار و 500 هزار تومان رسانده است. وی افزود: سیب و پرتقال در میدان مرکزی میوه و تره بار ارزان‌تر از نرخ مصوب مقررات بازار است. و این مراکز نیز این اقلام را با قیمت های بالاتر حداکثر 15 درصد افزایش می دهند و 11 به 1 می فروشند. 4 هزار و 500 تن. دارایی نژاد افزود: اما قیمت فعلی سیب و پرتقال در میوه فروشی های سطح شهر با توجه به سود 35 درصدی خرده فروشی حتی از میدان نیز بالاتر است و به نظر می رسد با فعالیت های سازمان تعاون روستایی، قیمت سیب افزایش یابد. و پرتقال شب عید در شهر خرده فروشی سیب «زرد به 16 تا 17 هزار و پرتقال به 13 تا 15 هزار تومان.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم