سفرهای هوایی خارجی همچنان گران استاگرچه این شرکت هواپیمایی مالیات بر ارزش افزوده را مشمول پروازهای خارجی نمی‌داند، اما رئیس انجمن جهانگردی و خدمات مسافرت هوایی ایران می‌گوید: «این مالیات همچنان شامل حال افرادی است که در پروازهای خارجی هستند و هزینه و مواد ادعایی آن. آنها از آنها شاکی هستند.»

به گزارش ایسنا؛ حرمت‌الله رفیعی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور این شرکت در تاریخ 2 اسفند ماه با اشاره به تخلفات برخی شرکت‌های هواپیمایی در رابطه با مالیات بر ارزش افزوده، از سازمان خواست تا دستور لغو این مالیات را صادر کند. پس از ارسال آن نامه به رئیس شرکت هواپیمایی، با وجود اینکه همان سازمان مالیات بر ارزش افزوده را در اظهارنامه پروازهای خارجی لحاظ نکرده است، این مالیات همچنان معتبر است. لغو می شود، مبلغ به مردم بازگردانده نمی شود.

در آستانه فرارسیدن فصل سفرهای نوروزی و فروش تورهای خارجی، دفتر انجمن صنفی سفرهای هوایی و جهانگردی ایران نامه ای به رئیس سازمان هواپیمایی و معاون وزیر راه و شهرسازی به محسن رضایی معاون وزیر راه و شهرسازی نوشت. در امور اقتصادی و رستم قاسمی خاندوزی وزیر راه و شهرسازی، پورابراهیمی وزیر اقتصاد رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهار داشتند: مالیات بر ارزش افزوده پروازهای بین المللی همچنان برخی شرکت های هواپیمایی این مالیات را دریافت می کنند، بنابراین پیشنهاد می شود که:

الف- بیانیه یاتا از ICAO 8622 و استانداردهای استانداردسازی آن، کنوانسیون شیکاگو، که به موجب آن دولت ایران یک طرف رسمی است و متعهد به دنبال کردن سیاست‌های خود در زمینه تجارت و برابری بین‌المللی است. مالیات بر ارزش افزوده خدمات ارائه شده در صنعت هوانوردی که ممکن است به دلیل هزینه های قابل اعمال مشمول مالیات بر ارزش افزوده در کشور مبدا نباشد.

ماده 1 قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب شورای اسلامی ایران، عرضه کالا و خدمات در ایران را مشمول مالیات بر ارزش افزوده می داند، بنابراین مربوط به حمل و نقل عمومی مسافر و کالا توسط شرکت های هواپیمایی بین المللی مبدأ ایران برای مقاصد است. . خارج از ایران و مغایر با هدف این قانون است.

ج) خطوط هوایی بین المللی از رعایت قوانین سایر کشورهای مشمول مالیات بر ارزش افزوده منع می شوند مگر در کشور خودشان.

ضمناً در صورت نیاز انجمن آمادگی ارائه مدارک و مدارک تکمیلی را مستقیماً دارد.

همچنین لازم به ذکر است که در همین مدت کوتاه تعداد شکایات واصله به انجمن حاکی از نابسامانی کسب و کارهای بی حساب خروج ارز از کشور و هدر رفت بیت المال است، لذا ضروری است. برای سفارش لغو مالیات بر ارزش افزوده. پروازهای بین المللی تاکید می کنند. “

پس از ابلاغ سازمان مالیاتی، قانون مالیات بر ارزش افزوده از 13 آذرماه برای بلیت هواپیما اعمال می شود.

خطوط هوایی خارجی این قانون را با قوانین حمل و نقل بین المللی و انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (IATA) مغایرت دارد و با استناد به عدم قطعیت ها، این قانون را به چالش کشیده اند.

آژانس های ایرانی نیز انتقال ارز از کشور و تحمیل هزینه های بالا به خانوارهای ایرانی را از تبعات قانون می دانند. اعضای کمیسیون عمران و اقتصادی مجلس گروه سفر و زیارت مجلس نیز متعهد شدند که در اسرع وقت نسبت به رفع این اختلافات و مغایرت های قانونی و اصلاح قوانین مربوطه اقدام کنند.در بودجه 1401 است.

این شرکت هواپیمایی در بیانیه‌ای اعلام کرد: با توجه به اینکه قانون مالیات بر ارزش افزوده مختص عرضه کالا و خدمات در ایران است، مشمول پروازهای خارجی نمی‌شود. اما این سازمان پروازهای داخلی را مشمول مالیات بر ارزش افزوده می داند و توضیح می دهد: بر اساس مفاد ماده 2 قانون مالیات بر ارزش افزوده، عرضه کالا و خدمات در ایران و واردات و صادرات آنها مشمول مالیات و عوارض می باشد. به احکام قانون. بنابراین تا زمانی که شرکت هواپیمایی مقدمات حمل و نقل مسافر و کالا را فراهم می کند، موظف است مالیات و عوارض ارائه خدمات حمل و نقل هوایی در ایران را از مسافران یا خریداران خدمات باربری مطالبه و دریافت کند.

مالیات بر ارزش افزوده برای سفرهای هوایی اعمال می شود زیرا قیمت بلیط هواپیما داخلی و بین المللی در سه سال گذشته به بهانه افزایش ارز به طور پیوسته افزایش یافته است. در نتیجه سهم سفرهای هوایی در بسته خانواده ایرانی کاهش یافته است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم