سرنوشت بزرگ شهرهای نیمکره شمالی در سال 2080


روآرو- تغییرات آب و هوایی بحرانی است که دانشمندان هر روز آن را تجربه می کنند، اما یک مطالعه جامع جدید هشدار می دهد که با افزایش نرخ دما و تغییرات آب و هوایی، شهرهای نیمکره شمالی اکنون در حال تغییر هستند. آب و هوا و فضاهای بزرگی وجود خواهند داشت که به طور معجزه آسایی تغییر خواهند کرد. در کمتر از 60 سال

به گزارش فرارو. همه ما ممکن است داستان هایی در مورد آب و هوای منطقه خود از والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود شنیده باشیم، که اغلب نشان می دهد که هوا سردتر و بارانی تر می شود. بدون شک نسل کنونی این نوع تغییر را درک می کند زیرا تغییرات آب و هوایی به سرعت محیط زندگی ما را تحت تاثیر قرار می دهد. این در سراسر جهان صادق است، اما به نظر می رسد که مردم محلی در نیمکره شمالی بیش از همه آن را لمس می کنند.

ما معمولا تغییرات اقلیمی را در رابطه با افزایش دما اندازه گیری می کنیم، اما دانشمندان می گویند که می تواند تغییرات را به روش های دیگری نیز تشخیص دهد که یکی از آنها «تغییر فضایی» است. در یک مطالعه در سال 2019، محققان دریافتند که تا سال 2080، شهرهای آمریکای شمالی احساس می کنند که آب و هوا در فاصله 500 مایلی (800 کیلومتری) از جایی که اکنون هستند، دارند. جالب اینجاست که داده‌های این مطالعه بر اساس میانگین کنونی نرخ انتشار کربن است و فرض می‌شود که برای دهه آینده پایدار باشد، اما همین فرضیات نشان می‌دهد که این پیش‌بینی‌ها با 540 شهر در ایالات متحده و کانادا مطابقت دارد.

از سوی دیگر، پیمودن 500 مایل در شهر به سمت اقلیم های مختلف، به گفته دانشمندان، یک پرش تصادفی به هیچ سمتی نخواهد بود، به خصوص به سمت جنوب. این بدان معناست که تغییرات آب و هوایی در شهرهای نیمکره شمالی طی 60 سال آینده، آب و هوای آنها را شبیه به منطقه ای خواهد کرد که اکنون در 500 مایلی جنوب جایی که آنها هستند، آب و هوای اصلی گرم و مرطوب است. می توانید این ایده را در نقشه آب و هوای آنالوگ مت فیتزپاتریک، یکی از نویسندگان مطالعه ای از مرکز علوم محیطی در دانشگاه مریلند در زیر مشاهده کنید.

البته در این نقشه می‌توانید «ارزیابی‌های بیشتر مبتنی بر موقعیت مکانی مرتبط با تغییرات آب و هوا» را دریافت کنید. بر اساس داده‌های موجود در این نقشه، می‌توانید به عنوان مثال ببینید واشنگتن دی سی تا سال 2080 کدام مناطق را با جنوب فعلی خود به اشتراک خواهد گذاشت. در این نقشه می بینیم که این شهر آب و هوای مشابه می سی سی پی دارد. . نیویورک بیشتر شبیه آرکانزاس شمالی خواهد بود و هوستون همان آب و هوای مکزیک را خواهد داشت.

فیتزپاتریک توضیح می دهد: “ما می توانیم از این تکنیک برای تبدیل پیش بینی های آب و هوای آینده به چیزی قابل درک تر استفاده کنیم.” این به ما کمک می کند تا ایده بهتری از پیامدهای تغییرات آب و هوایی آینده داشته باشیم و آن را با تجربه فعلی خود مرتبط کنیم. این اولین بار است که ما چنین تغییری را در یک نسل افزایش می‌دهیم و امیدوارم تا آن زمان کسی از این داده‌ها برای حل این بحران استفاده کند.»

با این حال، دانشمندان می گویند که به دلیل داده های فعلی و نرخ انتشار کربن، بسیاری از تغییراتی که در حال وقوع هستند به راحتی قابل درک نیستند. در این مطالعه، محققان دریافتند که امروزه بسیاری از نقاط آمریکای شمالی ممکن است در آینده آب و هوای فعلی خود را نداشته باشند. پیش بینی آب و هوا برای آینده آنها مانند دیستوپیا (شهری شکسته) است که قبلاً هرگز آن را تجربه نکرده بودیم. نویسندگان در مطالعه خود توضیح می دهند که “برای بسیاری از مناطق شهری ما تفاوت های اساسی بین آب و هوای آینده و بهترین آب و هوای آنالوگ معاصر پیدا کرده ایم، و تاکید می کنند که در دهه 1980 بسیاری از شهرها می توانند آب و هوای جدید را بدون همتای فعلی تجربه کنند.”

دانشمندان هشدار می دهند که اگر گام های اساسی برای مقابله با بحران آب و هوا در آینده نزدیک برداشته نشود، نه تنها شهرهای آمریکای شمالی، بلکه تمام شهرهای نیمکره شمالی با آب و هوای فعلی مواجه خواهند شد.می توانند 800 کیلومتر مسافت داشته باشند. جنوب بیشتر. امروزه بسیاری از این مکان‌ها با ماشین قابل دسترسی هستند، اما دسترسی به اکثر این مکان‌ها در هر شهر یا شهرستانی به راحتی امکان‌پذیر نیست. در واقع جاهایی هستند که هیچ ضرورتی برای زندگی انسان وجود ندارد. شهرهای ما در نیمکره شمالی قطعاً تغییرات آب و هوایی را تجربه می کنند، اما این اتفاق به قدری سریع رخ می دهد که نسل کنونی احتمالاً آن را به راحتی تجربه کرده و لمس می کند. این یافته ها در مجله روابط طبیعی منتشر می شود.

منبع: Sciencealert

ترجمه: مصطفی جرفی فرارو


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم