ستاری: کارمندان فکر می کنند اگر سفره هایشان را بگیرند از گرسنگی می میرندمعاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: کار دولتی یعنی از بین رفتن استعدادهای کارآفرینی. جوانان می توانند با دستان خود آینده را بسازند و با توانایی های خود ایده های خود را سامان دهند.

به گزارش ایرنا، سورنا ستاری در مراسم اختتامیه «چالش خیابان چهارم» به همت بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه توسعه بیش از آنکه یک مفهوم نرم افزاری و جزئی باشد، یک مفهوم فرهنگی است، گفت: ” ; تفاوت کشور ما الان با کشوری که پارسال در دوران ابوریحان و فارابی داشتیم همین فرهنگ است.

وی گفت: آنچه در سال های اخیر به ویژه در سال های اخیر و پس از ظهور نفت در کشور رخ داده است، نابودی فرهنگ کارآفرینی و از دست دادن نیروی کار کارآفرین است.

ستاری در گفتگو با برنده مسابقه گفت: تفاوت من در دهه 50 سالگی با شما در جوانی این است که زمان و آینده دارم. شما جوانان در دنیا انتخاب هایی دارید و زمانی در پیش روی شماست. شما این آینده را با دستان خود خواهید ساخت و ایده های خود را از طریق توانایی های خود خلق خواهید کرد.

وی گفت: تصمیماتی که جوانان در حال حاضر می گیرند در شکل دادن به دنیای آینده شما بسیار مهم است و باید بدانید که بیش از هر چیز دیگری به اعتماد به نفس نیاز دارید.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینکه خلاقیت بزرگترین هدیه خداوند به بشر است، گفت: این اختراع است که انسان را از حیوان جدا می کند و نوآوری انسان است که باعث ایجاد تفاوت می شود.

ستاری افزود: اگر بخواهیم در جامعه تحول ایجاد کنیم هزینه های فیزیکی و مالی زیادی دارد و این هزینه ها باید تغییر کند، مسابقاتی مانند راه نشان جوانان را برای آینده آماده می کند. گروه های منتخب را نباید پشت سر گذاشت، باید سیستمی برای پیگیری و دستیابی به فعالیت این جوانان و ارتباط آنها با صنعت وجود داشته باشد.

وی گفت: بزرگترین خیانتی که پول نفت در حق ما کرد این است که فرهنگ کارآفرینی را از ما گرفته و به جایی رسیده ایم که این ملت بدون پول نفت نمی تواند زندگی کند. کارمندان دولت فکر می کنند که اگر سفره هایشان را بگیرند از گرسنگی خواهند مرد. در صورتی که هر کدام از این افراد توانایی و تحصیلاتی را دارند که می توانند از آن برای کسب درآمد استفاده کنند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در پایان ابراز امیدواری کرد با توسعه فضای کارآفرینی ایجاد شده بین گروه ها، اتفاقات خوبی در حوزه فرهنگی رخ دهد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم