رونق پدیده های جدید در بازار مسکن؛ خانه قسطی!


روآرو- در سال های اخیر با افزایش قیمت مسکن، بسیاری از مردم توانایی خرید را از دست داده اند، هشدار داده شود که در این پروژه ها سرمایه گذاری نکنید و برخی برخی از آنها را کلاهبرداری می دانند.

به گزارش فرارو، دبیر انجمن صنفی سازندگان شهر تهران گفت: جزئیات این اتاق های فروش اقساطی مشخص نیست و در جایی ثبت نشده است که قابل اعتماد نیست، این پروژه هنوز به زمین نخورده است. ، خانه غیر قابل اعتماد است و در آینده کسانی که پروژه را مدیریت می کنند دچار مشکل می شوند.

رامین گوران اوریمی در گفتگو با تجارت نیوز گفت: مردم در زمینی خانه نخرند زیرا خانه در زمین موقعیت ندارد و وضعیت خاصی ندارد. این بدان معناست که مردم به این طرح های پیش فروش دسترسی ندارند و مکان یا طبقه خانه مشخص نیست.

اما با توجه به کلاهبرداری های فراوان در این زمینه، خریداران باید دقت کنند، واحدهایی را پیش خرید کنند که چندین درصد مراحل ساخت را طی کرده و دارای انواع خاصی از زمین و وضعیت سند باشد و بالعکس.همه رهن ها در شهرهایی مانند تهران به دلیل تورم در بخش مسکن کاملا بی معنی است و مردم نباید به آنها توجه کنند.

مشتریان باید قبل از خرید خانه بسیار مراقب باشند
کارشناس بازار مسکن مهدی سلطان محمدی در گفتگو با فارو وی با اشاره به اینکه مشتریان باید در خرید پیش خانه دقت زیادی داشته باشند، تصریح کرد: نمی توان تصمیم کلی داد، در مورد خرید اقساطی خانه ممکن است مواردی از این نظر وجود داشته باشد اما در بسیاری از موارد نیز وجود دارد. ” تولیدکنندگان و تولیدکنندگان بزرگ به تعهدات خود عمل می کنند. از این حیث خریدار باید شرایط قرارداد اعم از نوع قرارداد، تعهدات خریدار و فروشنده، ضمانت پرداخت را در نظر بگیرد. آخرین زمان و قیمت.

وی افزود: در گذشته خانه همیشه پیش‌پرداخت می‌گرفت و خریدار مبلغ محدودی را پرداخت می‌کرد، اما بسته به توافق خریدار و فروشنده، پیش‌پرداخت و طولانی‌تر شدن اقساط می‌تواند اتفاق بیفتد. طولانی تر.”

سلطان محمدی با اشاره به اینکه به طور کلی ساخت و ساز مسکن بزرگ در ایران با مشکلات زیادی مواجه است، افزود: اولین مانع در این زمینه قیمت زمین است، زیرا زمین در ایران تحت کنترل بخش دولتی است. بخش خصوصی در ساخت و ساز اجبار زیادی دارد و تجهیزات ندارد و در بیشتر موارد سازندگان بزرگ خانه های قدیمی را در شهرهای بزرگ تخریب و بازسازی می کنند.

این دانشگاه افزود: «بنابراین اگر دولت بخواهد وضعیت مسکن را بهبود بخشد، باید از برنامه ملی آمایش سرزمین سیاست مسکن در شهر نوساز پیروی کند و زمین مناسب برای مسکن مهیا شود. آنها می توانند خانه بسازند.” آنها بر خلاف برخی از طرح های انجام شده مناسب هستند، اما حداقل اصول معماری و شهرسازی را رعایت نمی کنند.

سلطان محمدی ادامه داد: مشکل دوم در حوزه تورم در کشور است. در این شرایط هزینه نهاده های تولید اولیه افزایش یافته و تعهدات دولت در مورد تراکم انشعابات، هزینه های دولتی و شهرداری هر ساله افزایش می یابد، زیرا هزینه های ساخت و ساز رشد برگشت ناپذیری را تجربه می کند. از سوی دیگر این امر باعث کاهش سرمایه گذاری در مسکن شده است.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: مشکل سوم از این نظر در حال حاضر قدرت خرید مردم است زیرا رشد منفی اقتصادی کشور در یک دهه گذشته قدرت خرید مردم را به شدت کاهش داده است. این امر منجر به کاهش تقاضا برای مسکن شده است که در آن سرمایه گذاری در بخش مسکن مولد کاهش یافته است.

سلطان محمدی گفت: همچنین بانک ها به دلیل شرایط وخیمی که با آن دست و پنجه نرم می کنند، نتوانسته اند منابع ساخت و ساز یا تسهیلات بانکی را به مردم ارائه کنند که اخیراً تقاضا در بازار مسکن را کاهش داده است. بحران اقتصادی در این بازار


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم