روسیه میزبان لیگ ملت های والیبال استهفته گذشته ارتش روسیه یک حمله نظامی علیه اوکراین آغاز کرد. در آن زمان کمیته بین المللی المپیک از فدراسیون جهانی خواست تا میزبانی بازی های روسیه و اوکراین را لغو کند. فدراسیون بین المللی والیبال علیرغم اینکه در ابتدا اعلام کرده بود این ورزش باید از نظر سیاسی منزوی شود و ناخواسته میزبانی جام جهانی روسیه را لغو کرد، برای چند روز از لیگ ملت ها کنار رفت.

روسیه از پنجم تا هفتم تیرماه میزبان هفته سوم لیگ ملت‌ها است و ایران در همین کشور به میدان می‌رود. اما فدراسیون بین المللی والیبال اعلام کرده است که میزبانی آن لغو شده و کشور دیگری باید جایگزین روسیه شود.

فدراسیون جهانی والیبال نیز در بیانیه خود به احتمال لغو میزبانی جام جهانی اشاره کرد. در این بیانیه آمده است: “FIVB از نزدیک وضعیت را زیر نظر دارد و مسئولیت سایر رویدادهای برگزار شده در روسیه (از جمله مسابقات قهرمانی مردان جهان) را بر عهده خواهد گرفت.”

جام جهانی 2022 قرار است در 10 شهر روسیه از 4 تا 20 شهریور 1401 برگزار شود و ایران در گروه F به مصاف تیم های آرژانتین، هلند و مصر خواهد رفت. رسانه های لهستانی علاوه بر احتمال تغییر میزبان، از احتمال تغییر تاریخ مسابقه نیز خبر دادند. هفته گذشته پس از تشدید تنش ها بین روسیه و اوکراین، لهستان آمادگی خود را برای جایگزینی روسیه با کشور میزبان اعلام کرد.

پس از اعلام فدراسیون بین المللی والیبال مبنی بر اینکه قصد لغو جام جهانی روسیه را ندارد، اروین انگاپات، فوق ستاره تیم ملی فرانسه اعلام کرد که تحت این شرایط در این مسابقات شرکت نخواهد کرد. فدراسیون والیبال فرانسه بعداً اعلام کرد که تیمی که قهرمان المپیک توکیو می شود بدون روسیه در مسابقات شرکت نخواهد کرد. فدراسیون والیبال لهستان نیز در بیانیه ای اعلام کرد که تیم لهستان به هیچ وجه مقابل تیم روسیه بازی نمی کند.

در شرایط کنونی احتمال لغو میزبانی روسیه در جام جهانی افزایش یافته و حتی ممکن است تیم ملی این کشور مجبور به حضور در مسابقات بدون پرچم و سرود شود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم