رازهای پنهان ویروس کرونا از سیستم ایمنی کشف شدروآرو- اگرچه مبارزه با ویروس کرونا با ساخت واکسن‌ها تا حدودی موثر بوده است، اما انسان‌ها نتوانسته‌اند از گسترش آن جلوگیری کنند. اما اخیراً دانشمندان این رشته توانسته‌اند ویروس‌هایی را از ابتدا در آزمایشگاه بسازند و با بررسی آن‌ها دریافتند که ویروس‌های کرونا با مکانیسم‌های خاصی می‌توانند از سیستم ایمنی بدن خود را پنهان کنند که به شکل تاول است. چادر

به گزارش فرارو. اگر واقعاً می خواهید بدانید دستگاه چگونه کار می کند، باید آن را از ابتدا دوباره سرهم کنید. باید گیربکس را حرکت دهید، پیچ ها را عوض کنید، مهره ها را چک کنید و آن را سفت کنید تا بدانید موتور چگونه کار می کند. حال اگر این دستگاه یک ویروس شرور باشد، نمی توان با ساختار مولکولی آن لجبازی کرد. اما اخیراً محققان با ایجاد حداقل نسخه از میکروارگانیسم های مضر این مشکل را حل کرده اند.

با استفاده از این رویکرد برای درک SARS-CoV-2، عامل مسبب انتشار ویروس کرونا، دستاوردهای قابل توجهی حاصل شده است که نشان می‌دهد دستگاه‌هایی مانند سنبله را می‌توان به عنوان پازل استفاده کرد. این به آن اجازه می‌دهد راحت‌تر از سیستم ایمنی ما پنهان شود.

در این مطالعه جدید، محققان آلمانی و بریتانیایی نسخه “سبک” SARS-CoV-2 را برای تجزیه و تحلیل رفتار عفونی آن در شرایط آزمایشگاهی توسعه دادند. این ذرات که به عنوان “حداقل ویریون مصنوعی” توصیف می شوند، از ماژول هایی تشکیل شده اند که در ابتدا برای ارائه بینشی به ویژگی های حیاتی ویروس ها بدون توانایی همزیستی به عنوان یک واحد بیماری عفونی طراحی شده اند.

اسکار استافر، زیست شناس سابق در موسسه تحقیقات پزشکی ماکس پلانک که اکنون در آکسفورد کار می کند، می گوید: «برای ما مهم تر از این است که بتوانیم این ویریون های مصنوعی را از ابتدا بسازیم تا بتوانیم آنها را کنار هم قرار دهیم و آنها را سازماندهی کنیم. به درستی.” . اجازه دهید دانشگاه طراحی “این به ما امکان می دهد مطالعات سیستماتیک و گام به گام مکانیسم های مختلف ویروس را انجام دهیم.” اولین مکانیسمی که گروه روی آن تمرکز کردند آپاندیس تخم مرغی شکل (معروف به تاج) بود که از ویروس بیرون آمد.

از زمانی که اپیدمی در اوایل دهه 2020 به سطح جهانی گسترش یافت، ویروس شناسان به دنبال درک این موضوع بودند که چگونه این عملکردها به پاتوژن ها در مبارزه برای زنده ماندن و تولید مثل کمک می کنند. نشان داده شده است که هر دو پروتئین به این فرآیند کمک می کنند و به عنوان یک مانع در برابر این ویروس کوچک عمل می کنند.

در عین حال، آپاندیس ویروس مانند به عنوان کلید نوعی سلول به نام گیرنده ACE2 عمل می کند که بافت را فریب می دهد تا اجازه ورود ویروس را بدهد. با این حال، پروتئین ها نیز ویژگی های قابل تشخیص آنتی بادی هایی هستند که به آنها متصل می شوند و باعث پاکسازی می شوند. دانشمندان در واقع واکسن هایی را بر اساس این ویژگی تولید می کنند تا سیستم ایمنی را ساده و عاری از ویروس نگه دارند و به ساختارهای مزاحم فکر می کنند و در نتیجه آن را برای یک عفونت واقعی آماده می کنند.

به نظر می رسد که ویروس کرونا در طول این شیوع یک یا دو چیز یاد گرفته است که به آن کمک می کند بر این موانع غلبه کند. محققان بر روی نحوه تعامل مولکول های خاص مقاوم به اسیدهای چرب با ویروس برای ایجاد التهاب تمرکز کرده اند. تحقیقات قبلی بخش عملکردی سنبله‌های کرونا را نشان داده است که مولکول‌های ایمنی به آن مرتبط هستند.

از آنجایی که این منطقه در برابر تغییر انعطاف پذیر است، منصفانه است که فرض کنیم باید مهمترین ساختار برای بقای ویروس باشد و اکنون رمز و راز این پازل کشف شده است. محققان دریافتند که تومور با گرفتن مولکول های ایمنی و تقریباً از بین بردن خود دچار تغییرات ساختاری شده است.

این امر باعث می‌شود که ویروس به سلول‌های مجاور نفوذ کند، اما در حالی که در این پیکربندی، جذب آنتی‌بادی‌ها برای ویروس نیز دشوارتر است. استافر می گوید: «در واقع، پس از اتصال ویروس به اسیدهای چرب، ویروس برای سیستم ایمنی نامرئی تر می شود. “این می تواند مکانیزمی برای محافظت از صاحبان خانه در برابر تشخیص ویروس و یک پاسخ ایمنی قوی برای مدت طولانی و افزایش اثربخشی کلی عفونت باشد.”

این یک درک جدید از ویروس‌های مخرب است که همچنان ما را شگفت‌زده می‌کند و پیش‌نمایش این است که چگونه چنین مدل‌های مصنوعی می‌توانند دست برتر را در تعیین اثرات بلندمدت ویروس‌ها بر مردم سراسر جهان به ما بدهند. نتایج این تحقیق در مجله روابط طبیعی چاپ می شود.

منبع: Sciencealert

ترجمه: مصطفی جرفی فرارو


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم