رئیس: ریشه های فقر مطلق باید خشک شودوی گفت: دستگاه های اجرایی و همه نهادهای انقلاب اسلامی و خیریه ها باید حمایت از اقشار آسیب پذیر را در اولویت کاری خود قرار دهند و ریشه های فقر باید خشکانده شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز شنبه همزمان با هفته احسان و نیکوکاری در مراسم آغاز به کار طرح کمیته امداد و نجات امام خمینی (ره) گفت: به عنوان یک مسئول هرگز قابل قبول نیست، برای من خیر. عده ای در کشور ما مستاصل معیشت و مایحتاج اولیه زندگی هستند و من این را در حد توانمندی های زیادی که در کشور وجود دارد نمی دانم.

وی خاطرنشان کرد: لازم است وزارت رفاه با کمیته امداد و نجات سیما، صندوق مستضعفان، ستاد اجرایی و سایر نهادهای انقلاب اسلامی به همراه نیکوکاران و دستگاه های ذیربط برای کاهش فقر و محرومیت زدایی آنها همکاری کند. اولویت. دستور کار آنها. دیدن توانمندی های این کشور به راحتی امکان پذیر است.

وی گفت: وجود گرسنگی و فقر زیبنده نظام اسلامی نیست و معتقدم با همت همگان می توان ریشه فقر را فوراً خشک کرد.

رئیسی با تاکید بر اینکه نظام اجتماعی و اقتصادی باید مبتنی بر عدالت باشد، گفت: فقر و محرومیت زمینه ساز بی عدالتی اقتصادی و اجتماعی است و اگر امکانات و توانمندی های کشور به طور مساوی توزیع شود، فقر و محرومیت وجود نخواهد داشت. ضرر – زیان. ” من با آغاز تشکیل این دولت اعلام می کنم که دولت مردمی بر محور عدالت حرکت و عمل خواهد کرد.

وی افزود: هدف دولت مبتنی بر عدالت توسعه متوازن مناطق مختلف کشور است و از این حیث بودجه سال آینده بر اساس طرح زمین است.

وی گفت: جهت گیری کلان اقتصادی دولت نیز در جهت رفع فقر و محرومیت در جامعه است و در این راستا سیاست هایی مانند کنترل و کاهش تورم را با دقت اجرا کرده است.

رئیسی با اشاره به ارتباط نیکوکاری و نیکوکاری و رفع کمبودها و فعالیت‌های زیرساختی اقتصادی، گفت: این دو شغل نسبت به دیگری اهمیت کمتری دارند و می‌توان به وضعیت فقرا و فقرا در یک زمان رسیدگی کرد. با اجرای زیرساخت های کلیدی و پروژه های اقتصادی.» مهم این است که حتی یک لحظه از آن غفلت نشود.

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود با قدردانی از تلاش های ارزنده کمیته امداد و نجات امام خمینی (ره) به توانمندی های سامانه هوشمند امداد و نجات (ساها) اشاره کرد و گفت: جهت گیری ارزش دارد. برای کارایی بیشتر لازم است این سیستم به سایر سیستم های کشور متصل شود تا کار مشتری به راحتی انجام شود.

وی با تاکید بر تلاش دولت برای پایان دادن به دولت الکترونیک و ساماندهی خدمات اداری هوشمند در کشور، گفت: متأسفانه عقبگردی در این بخش وجود دارد که باید با اقدام مضاعف بر آن غلبه کرد و دولت «هوشمند باید پایان یابد». از این نظر ضروری است که سیستم های ایجاد شده بلافاصله به هم متصل شوند تا یک سیستم هوشمند جامع شکل بگیرد.

رئیسی با تاکید بر ساخت مسکن برای اقشار ضعیف و مستضعف جامعه خاطرنشان کرد: دولت قول داده است تا سال 1404 4 میلیون واحد مسکونی بسازد که این نیز تکلیف قانونی در قانون است، افزایش تولید مسکن. بنابراین این موضوع باید با همکاری همه بخش ها و نهادهای انقلابی انجام شود.

وی افزود: وزارت راه و شهرسازی نیز در نظر دارد با همکاری در زمینه های مختلف، ساخت مسکن را با اولویت خانواده های مستضعف و نیازمند ادامه دهد.

وی در ادامه بر اهمیت توانمندسازی قشر مستضعف و خودکفایی تاکید کرد و گفت: طرح خودکفایی مستضعفان اقدامی پایدار و منطبق با اصول دین و مراقبت است. عزت خانواده است. جستجو کردن.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) آن را مهم و ارزشمند توصیف کرد و افزود: اعتماد روزافزون مردم به کمیته امداد پشتوانه ارزشمندی است که باید حفظ شود و تقویت شود و همیشه بوده است. با ایده لازم است. «ابتکار و نوآوری برای تحکیم این خاندان بزرگوار به عنوان منشا کار برای کاهش فقر و رفع مشکل نیازمندان.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم