رئیسی: آماده تهیه نقشه بازگشت صلح به اوکراین هستیمرئیس جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران از هرگونه تلاش دیپلماتیک که به حل و فصل مسالمت آمیز مناقشه در اوکراین منجر شود، حمایت می کند و آماده است برای هر گونه کمکی برای بازگشت صلح برنامه ریزی کند.

به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی عصر یکشنبه در جلسه هیئت دولت با تسلیت شهادت امام موسی بن جعفر (ع) با اشاره به تحولات در اوکراین گفت: سرنوشت همه کشورها مورد حمایت است.

رئیس جمهوری ایران تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران ضمن درک چندین دهه از مسائل امنیتی مرتبط با گسترش دموکراسی ناتو، بر حفظ تمامیت ارضی و حاکمیت ملی همه کشورها تاکید دارد. ما قاطعانه معتقدیم که دیپلماسی و پایبندی صادقانه به تعهدات بین المللی همه طرف ها تنها راه باثبات و صحیح برون رفت از شرایط کنونی است.

رئیسی افزود: حفاظت از جان و مال شهروندان و غیرنظامیان و احترام به حقوق بین‌الملل و بشر باید مورد توجه همه طرف‌ها قرار گیرد.

رئیسی افزود: لازم است اقدامات قبلی وزارت امور خارجه و سایر دستگاه‌های مسئول برای حمایت از همه شهروندان ایرانی به‌ویژه دانشجویان کشورمان در اوکراین برای انجام هرگونه اقدام لازم انجام شود.

رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود ضمن گرامیداشت روز تعلیم و تربیت گفت: آموزش در مدارس از یاد و خاطره ارواح رجایی و باهنر است. وزارت آموزش و پرورش باید از نظر کمی و کیفی به آموزش و پرورش و فرهنگیان توجه کند. بسیاری از آسیب های اجتماعی با برنامه ریزی اقدام آموزشی فعال کاهش می یابد.

وی از تلاش وزرای نفت و نیرو و کارکنان هر دو وزارتخانه برای تامین گاز و برق پایدار در فصل زمستان علیرغم افزایش مصرف قدردانی کرد و آن را الگویی خواند و موفقیت در اداره امور را به نفع مردم دانست.

رئیسی با شعار سالانه «تولید»، «هماهنگی و کاهش زمان صدور پروانه کسب از برنامه دولت و اراده مردم است و اکنون به قانون تبدیل شده است.

وی تاکید کرد: همه نهادها باید روند صدور پروانه کسب را به موقع ساماندهی کنند و این واحد باید با قدرت و نه سهل انگاری عمل کند. دولت از سرمایه گذاران، کارآفرینان و کسب و کارهای حلال حمایت می کند.

رئیسی در پایان موضوع آزادسازی سواحل شمالی را مطرح کرد و گفت: از آنجایی که مردم شاهد اجرای موفقیت آمیز آزادسازی سواحل بوده اند، هم خوشحال هستند و هم به حق انتظار دارند که نهادها و دستگاه ها در سایر حوزه ها نیز همین کار را انجام دهند. .»


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم