دلایل افزایش قیمت تخم مرغ در بازاررئیس هیئت امنای اتحادیه مرغ های تخمگذار تهران گفت: تولید تخم مرغ مشکلی ندارد و در بهترین شرایط امکان پذیر است.

به گفته مهر ناصر نبی پور، در واکنش به افزایش قیمت تخم مرغ در بازار، «علت اصلی این موضوع بحث حذف ارز ترجیحی در سال آینده است».

وی خاطرنشان کرد: قرار بود ارز ترجیحی زنده بماند و بر این اساس تولیدکنندگان تهاجمات متعددی انجام دادند.تغییر قیمت. تخم مرغ در بازار

نبی پور گفت: در فرهنگ ایرانی، وقتی چیزی گران‌تر است، آن را بیشتر می‌خریم: به گفته بانک، تعداد تخم‌های آنها نیز افزایش می‌یابد تا بعداً با قیمت بالاتری بفروشند.

وی با تاکید بر اینکه تولید تخم مرغ موضوعی نیست و در سال های اخیر در مطلوب ترین شرایط بوده است، خاطرنشان کرد: با مازاد عرضه مواجه هستیم که به دنبال دریافت مجوز صادرات برای روز آینده هستیم.

فعالان صنفی به افزایش فعالیت قنادی ها و قنادی ها اشاره می کنند و می گویند: هر چه پیش از عید نوروز هستیم تقاضا برای تخم مرغ افزایش یافته است که یکی دیگر از دلایل نوسانات قیمت است.

نبی پور متوسط ​​قیمت هر شانه دو کیلوگرم تخم مرغ در مرغداری را بین 40 تا 42 هزار تومان اعلام کرد و درباره آخرین وضعیت عرضه دام توضیح داد: تولیدکنندگان در تامین ذرت با مشکل مواجه هستند.

وی افزود: برخی از تولیدکنندگان حدود دو ماه است که ذرت سفارش می دهند اما دریافت نکرده اند و برای برخی دیگر حدود سه ماه طول می کشد تا ذرت به دست آنها برسد.

نبی پور درباره علت این مشکل بیان کرد: واردکنندگان می گویند ارز ذرت داده نشد و همین موضوع باعث اختلاف بر سر واردات آن شد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت ذرت در بازار آزاد بیش از هشت هزار تن است، خاطرنشان کرد: این در حالی است که نرخ مصوب واردات 1900 تن است.

وی با بیان اینکه به غیر از ذرت، بازار توزیع سویا نیز مختل شده و تولیدکنندگان قادر به تولید آن نیستند، گفت: می توان این نهاده را خریداری کرد. این در حالی است که قیمت سویا در بازار آزاد هم اکنون به 10 هزار تن رسیده در حالی که نرخ مصوب 3400 تن است.

نبی پور همچنین از افزایش قیمت مرغ یکروزه به دو برابر نرخ مصوب خبر داد و گفت: بین 14 تا 16 هزار.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم