در مورد بزرگترین “شبکه چهره” جهان چه می دانیم؟


روآرو- ما با هوان تون تات، مدیر عامل هوش مصنوعی Clear View و یکی از بنیانگذاران این شرکت در مورد نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی مرتبط با فناوری تشخیص چهره شرکت صحبت کردیم.

Clear view AI، یک شرکت آمریکایی با پایگاه داده ای از بیش از 10 میلیارد تصویر چهره از منابع وب، یک پلت فرم اطلاعاتی ایجاد کرده است که از فناوری تشخیص چهره برای کمک به سازمان های مجری قانون و افسران آنها استفاده می کند.

این شرکت در سال 2017 تأسیس شد و از آن زمان با نیروی هوایی ایالات متحده، اداره مهاجرت و گمرک (ICE) و پلیس فدرال (FBI) قرارداد بسته است.

تون تات می گوید ماموریت شرکت او محافظت از جوامع و حمایت از سازمان های دولتی در شناسایی قربانیان و عاملان جنایت از طریق جستجوی تصویر است.

با این حال، این شرکت همچنین به دلیل تلاش برای سرمایه گذاری در زمینه های دیگر مانند استفاده از خدمات تشخیص چهره برای احراز هویت درون برنامه ای مورد انتقاد قرار گرفته است.

اوایل این ماه، Huan Tun Tat به Weiss News گفت که شرکت های فناوری مانند Uber، Lyft و Airbnb به دنبال دسترسی به تشخیص چهره Clear View AI برای احراز هویت مبتنی بر احراز هویت هستند.

اگرچه سه غول فناوری هر گونه علاقه به این فناوری را رد کرده اند، اظهارات تون تات نگرانی هایی را برانگیخته است. زیرا این شرکت همچنان می‌خواهد پلتفرم محبوب مردم را گسترش دهد.

تون تات به TRT گفت: “هیچ برنامه ای برای مشارکت با این شرکت ها وجود ندارد. آنها نمونه هایی از شرکت هایی هستند که به فناوری تشخیص چهره Clear view AI برای اهداف راستی آزمایی ابراز علاقه کرده اند.” پلت فرم آنها.”

تون تات همچنین تاکید کرد که هوش مصنوعی Clear View قصد ندارد سیستم تشخیص چهره خود را به صنعت NGO بفروشد.

تون تات در ایمیلی نوشت: «گزارش‌های قبلی استفاده از آزمایش‌های قبلی فناوری Clear View AI توسط شرکت‌های خصوصی را برجسته می‌کرد و ما قصد نداریم خدمات پایگاه داده تصویر خود را به صنایع غیردولتی بفروشیم.

با این حال، منتقدانی مانند جک پالسون، مدیرعامل گروه فناوری پرس و جوی فناوری، به تون تات اعتقادی ندارند.

“الگوی فریب هوش مصنوعی را پاک کنید: این شرکت به طور عمومی سانسور شده است، اما ادعا می کند که فقط به مجریان قانون می فروشد، در حالی که در قالب “بخش خصوصی در حال گسترش به امور مالی، خرده فروشی و سرگرمی است.”

سال گذشته، شرکت‌های ردیابی چهره در ایالات متحده یک سری شکایت را تنظیم کردند که منجر به قطع کلیه روابط با مشتریانی شد که به مجری قانون یا سازمان‌های دولتی وابسته نبودند.

این شکایت پس از آن صورت گرفت که گزارشی فاش کرد که این شرکت با بیش از 2200 سازمان مجری قانون، شرکت های خصوصی و افراد در سراسر جهان همکاری داشته است.

Clear View AI چگونه کار می کند؟

این برنامه با پایگاه داده ای از بیش از 10 میلیارد تصویر گرفته شده از اینترنت، از جمله پلت فرم های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، سازگار است.

کاربران عکس‌های افراد را روی پلتفرم پست می‌کنند، سپس اطلاعات بیومتریک انسان را اسکن می‌کنند و تصاویر موجود و سایر اطلاعات شخصی مانند حساب‌های رسانه‌های اجتماعی را که می‌توان به صورت آنلاین پیدا کرد در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

این فناوری برای رسیدگی به مواردی مانند قتل، بهره کشی جنسی از کودکان، قاچاق مواد مخدر، سرقت و موارد دیگر استفاده می شود.

آخرین داستان موفقیت گزارش شده توسط Clear View AI در اکتبر 2021 بود، زمانی که این فناوری برای شناسایی مجرمان جنسی کودکان در لاس وگاس مورد استفاده قرار گرفت که منجر به 35 سال زندان شد.

نیویورک تایمز برای اولین بار در سال 2020 بر روی Clear View AI متمرکز شد که توسط Ton Tat و Richard Schwartz ایجاد شد.

این روزنامه نوشت: «این دستگاه می تواند فعالان معترض یا غریبه ها را در مترو شناسایی کند و نه تنها اسامی آنها را فاش کند، بلکه محل اختفای آنها، کاری که انجام می دهند و چه کسانی هستند را نیز فاش می کند.» آنها می دانند.

سال بعد، پس از اینکه افسران مجری قانون از فناوری برای شناسایی مهاجمان در ساختمان کنگره ایالات متحده در 6 ژانویه 2021 استفاده کردند، این شرکت عنوان را منتشر کرد.

Clear View AI مهاجم را از روی عکس‌ها و ویدئوهایی که در حین محاصره به صورت آنلاین منتشر شده بود شناسایی کرد و بلافاصله پس از حمله، جستجوهای جستجو 26 درصد افزایش یافت و استفاده از برنامه افزایش یافت.

نگرانی در مورد نقض حریم خصوصی

علاوه بر تهدیدات قانونی گوگل و فیسبوک، مقامات جهانی حفاظت از داده ها از فناوری هوش مصنوعی Clear view انتقاد کرده اند.

آنها می گویند این برنامه استانداردهای حفظ حریم خصوصی را نقض می کند و برخی از قانونگذاران آمریکایی خواستار پایان دادن به استفاده از محصولات “بخصوص خطرناک” این شرکت شده اند.

در اوایل این ماه، گروهی از سناتورها و دموکرات‌ها به پنج بخش فدرال (وزارت امنیت داخلی، دادگستری، دفاع، امور داخلی، بهداشت و خدمات انسانی) نامه نوشتند و خواستار ممنوعیت این فناوری شدند.

سناتورهای آمریکایی ادوارد جی مارکی و جف مرکل و سناتورهای آمریکایی پرامیلا جیپال و ایانا پریسلی در این نامه نوشتند: “به رسمیت شناختن یک تهدید جدی برای آزادی های مدنی و حقوق حریم خصوصی عمومی است و محصول هوش مصنوعی شفاف است.” “خیلی خطرناک است.”

تون تات در پاسخ به پرسشی درباره نگرانی ها به TRT گفت: «موتور جستجوی تصویر این شرکت در چارچوب قانون قابل اجرا عمل می کند.

تون تات افزود: «هوش مصنوعی Clear View فقط اطلاعات در دسترس عموم مانند گوگل، بینگ، یاهو یا سایر موتورهای جستجو را جستجو می کند.

نژاد پرستی

قانونگذاران ایالات متحده همچنین نسبت به تهدید ناشی از فناوری تشخیص چهره برای رنگین پوستان و جوامع مهاجر ابراز نگرانی کرده اند.

آنها در نامه خود نوشتند: “جوامع رنگین پوست به طور سیستماتیک توسط پلیس نظارت می شود و بنابراین گسترش دستگاه های نظارت بیومتریک حریم خصوصی سیاه پوستان و جوامع مهاجر را نقض می کند.”

بر اساس گزارش موسسه ملی استاندارد و فناوری (NIST)، افراد رنگین پوست تا 100 برابر بیشتر از مردان سفیدپوست دارای فناوری تشخیص چهره نادرست هستند.

تن تات همچنین اتهامات نژادپرستی را رد کرد: “این موضوع برای من به عنوان یک ملت بسیار مهم است. مختلط.

تن تات افزود: در آزمایشات، این برنامه چهره صحیح را در بین 12 میلیون عکس با دقت 99.85 درصد شناسایی کرد.

بر اساس پروژه بی گناهی، 70 درصد از محکومیت های جنحه ای توسط شاهدان عینی طبقه بندی می شوند. تون تات می گوید: «فناوری تشخیص چهره دقیق مانند هوش مصنوعی Clear View می تواند به ایجاد دنیایی بدون پلیس های بزرگ کمک کند.

تون تات اخیراً به رویترز گفته است که علیرغم نگرانی‌ها، این شرکت 50 عضوی به دنبال توسعه بیشتر در سال جاری با اجاره 18 شرکت دیگر است.

Clear view AI همچنین قصد دارد پیشرفت‌ها و حتی فناوری هوش مصنوعی را برای تطبیق با سوژه‌های جوان‌تر به برنامه‌های خود اضافه کند تا افراد بتوانند با عکس‌های دوران کودکی و دوره‌های مختلف زندگی‌شان سازگار شوند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم