داعش «خلافت جدید» را انتخاب کردداعش روز پنجشنبه کشته شدن رهبر ارشد خود در سوریه را تایید کرد و از انتصاب یک رهبر جدید خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، گروه تروریستی داعش در بیانیه ای اعلام کرد که ترور «ابو ابراهیم القرشی» سرکرده ارشد این گروهک اعلام شده است.

این گروه تروریستی در بیانیه ای اعلام کرد فردی به نام «ابو الحسن الهاشمی القرشی» جایگزین ابوابراهیم القرشی، رهبر ارشد سابق این گروه شده است.

مقامات آمریکایی در ماه فوریه اعلام کردند که القریشی در جریان عملیات تحت رهبری آمریکا در سوریه کشته شده است.

رئیس جمهور آمریکا در آن زمان گفته بود که یکی از رهبران ارشد داعش در حمله شبانه نیروهای ویژه آمریکا در استان ادلب سوریه کشته شده است.

پیش از این منابع فاش کرده بودند که ابوابراهیم القرشی، سرکرده ترور شده داعش، با مقامات آمریکایی همکاری داشته است.

خبرگزاری بغداد الیوم در عراق در 21 نوامبر 2016 می نویسد: سند نظامی تازه تقسیم شده آمریکا «امیر محمد سعید عبدالرحمن المولی» معروف به «ابوابراهیم القرشی، رهبر جدید داعش در دوران بازداشت، کار کرد. با مقامات آمریکایی در زندان بوکا در جنوب عراق در سال 2008 که توسط ایالات متحده اداره می شود و اطلاعات طبقه بندی شده ای در مورد انتخاب کنندگان خود ارائه کرد.

ایالات متحده پس از تهاجم و اشغال عراق در سال 2003، زندان بوکا را در اطراف شهر ام القصر در استان بصره در جنوب عراق ساخت و در مدت 6 سال حدود 100000 تروریست القاعده و شبه نظامیان بعثی عراق کشته شدند. تا پایان سال 2007 در آنجا زندانی بود. ابوبکر البغدادی، سرکرده سابق گروه تروریستی داعش از جمله افرادی بود که مدتی را در زندان سپری کرد.

آشنایی القرشی با ابوبکر البغدادی به سال 2003 برمی گردد، زمانی که آنها به دلیل همکاری با القاعده در زندان بوکا زندانی بودند.

به گزارش بغداد الیوم، از 66 گزارشی که وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در مورد بازجویی القرشی تاکنون انجام داده است، تنها سه گزارش منتشر شده است. در سومین گزارش بازجویی آمده است که القرشی اسامی 88 همدست تروریست ها را به آمریکایی ها داده است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم