داستان مرگ دلخراش «اسحق قویدل» کوه عضلانی ایراناسحاق قویدل یکی از بدنسازان معروف ایران روز گذشته دارفانی را در هزاران کیلومتری زادگاهش در کانادا دارفانی را وداع گفت. چند هفته پیش، پزشکان به او گفتند که به پایان داستان زندگی‌اش نزدیک شده است، زیرا سرطان به سلول‌های بدنش سرایت کرده است. سرانجام صبح امروز چهارشنبه چهارمین روز از ماه میک سال رکن پرواسک ق.م.

قویدل در سال های 86، 89، 91 و 93 مدال طلای سنگین وزن ایران را کسب کرد. او در صحنه جهانی هم کم افتخار نیست. آیزاک بین سال‌های 2012 تا 2016 چهار مدال نقره و طلای جهانی کسب کرد. او در سال 2016 به رشد جسمانی خود رسید و توانست در کویت قهرمان شود تا به مسابقات مستر المپیک راه یابد. او فینالیست مسابقات قهرمانی حرفه ای تورنتو کانادا 2018 شد.

این زندگینامه کوتاه اسحاق قویدل ملقب به کوه عضله است. روزهای پایانی زندگی او با درد شدید همراه بود. قویدل وقتی پس از جام جهانی تورنتو به ایران بازگشت، متوجه سردرد و سرگیجه عجیبی شد. با وجود آزمایش های مکرر، پزشک نتوانست وضعیت او را تشخیص دهد.

سفر به کانادا و بستری شدن در بیمارستانی مجهز وضعیت او را بیش از پیش روشن کرد. پزشکان تومور را از سر او خارج کردند، اما در همان زمان متوجه شدند که او سرطان جدی دارد و بیکار است. او چهار سال است که با تمام وجودش با سرطان مبارزه می کند. درد دارد، اما مبارزه را رها نکن. قویدل در مصاحبه ای گفت: همه پزشکان از اینکه من چند ماه بیشتر زنده نمی مانم و باید شیمی درمانی را شروع کنم ناامید شده بودند تا درد کمتری را تحمل کنم.

با توکل به خدای متعال و ایمان به معجزه راه دیگری را برعکس آب و ناممکن انتخاب کردم. تصمیم گرفتم شیمی درمانی را با تمرکز بر رژیم غذایی خود انجام ندهم، نه برای اینکه بیمار شوم، بلکه برای بهتر شدن و بیشتر شدن. من این راه را شروع کردم، ورزش کردم و معتقد بودم مرگ و زندگی در دست خداست و هیچ برگی از درختان نمی ریزد مگر اینکه خدا بخواهد».

او در گفت‌وگوی دیگری از صمیم قلب تسلیت گفت: «به اعتقاد من، آنچه شما باور دارید، اتفاق می‌افتد. اگر باور داشته باشی که می میری حتماً می میری و اگر باور داشته باشی که مرگ و زندگی در دستان خداست و از ته دل از خدا بخواهی که فرصتی دیگر به تو بدهد، این اتفاق خواهد افتاد.

کوایدل و نامش پس از مرگش برای همیشه در تاریخ این رشته خواهد ماند زیرا او تا آخرین لحظه از معرفی مکمل های هورمونی دست برنداشت و سعی کرد از مصرف این داروها توسط انسان جلوگیری کند.جوان. برخی از نوشته های او در آخرین روزهای زندگی اش را مرور می کنیم. با مصرف نکردن هورمون مراقب سلامتی خود باشید و مثل من در این زندگی مریض نشوید. استفاده مداوم از استروئیدهای آنابولیک می تواند منجر به تغییرات جسمی و روحی و همچنین بسیاری از سرطان ها در مردان و زنان شود.

دکتر 2018 به من گفت شما نمی توانید بیش از 6 ماه زندگی کنید. گریه کردم. من دخترم را دیدم. رنج می بریم. من و عروسم ماه ها در غربت عزاداری کردیم. پدرم در شش ماه سه بار سکته کرد و فوت کرد. به معجزه خداوند عمرم طولانی شده و در این سالها هزاران نفر از هموطنانم را از عوارض مصرف مکمل ها آگاه کرده ام. سکوت و خیانت در آناتومی برای من غیر ممکن است. من در مورد عوارض جانبی پپتیدهای تجویز شده توسط مشهورترین قهرمانان کشورم – نامهایی که ذکر نمی کنم – و آنهایی که جوانان را قربانی می کنند برای شما می نویسم.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم