دادگاه جنجالی جودو چه شد؟خبرآنلاین: بیش از چهار ماه از برگزاری دادگاه فدراسیون جودو در CAS می گذرد و آرش میراسماعیلی، رئیس فدراسیون جودو می گوید حکم نهایی در بهمن ماه اعلام می شود.

تعلیق جنجالی فدراسیون جودو سرانجام پس از ماه ها انتظار در 17 سپتامبر در لوزان سوئیس در 17 سپتامبر رخ داد. حدود یک سال و نیم است که فدراسیون جهانی جودو حضور ایران در عرصه های بین المللی را به دلیل دروغ های مختلف جودوی موقتاً معلق کرده است. در پی این اتفاقات، فدراسیون جودو برای رسیدگی به این پرونده به دادگاه بین المللی داوری ورزش (CAS) مراجعه کرد.

در حالی که بسیاری گمانه زنی می کردند که تیم ایرانی با توجه به شهود فدراسیون جودو ایران در دادگاه بازنده خواهد شد، CAS هنوز درباره تعلیق نهایی جودوی ایران تصمیمی نگرفته است. این موضوع فرصتی را برای هر دو طرف فراهم کرد تا موضوع دیگری را حل و فصل کنند. با این حال، پس از پایان این دادگاه جنجالی، برخی جزئیات به بیرون درز کرده است.

دادگاه جودو ایران در حالی تشکیل شد که هیئتی شش نفره از ایران برای دفاع از آنها حضور داشتند. محمدرضا داورزنی و نصرالله سجادی از مسئولان ارشد ورزش دو کشور به ترتیب به نمایندگی از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در این نشست حضور داشتند. این داور سال گذشته به عنوان نایب قهرمانی در وزارت ورزش و جوانان فعالیت می کرد. مجید زارعیان مربی تیم ملی جودو در مسابقات جهانی 2019، آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو و امیر ساعد وکیل از دیگر نمایندگان ایران در این زمین بودند.

مورد دیگر شکایتی است که توسط فدراسیون جهانی جودو که شش عضو در CAS دارد. از 6 عضو فدراسیون جهانی جودو، سه نفر ایرانی بودند که علیه ایران شهادت دادند. مهمترین این شاهدان سعید ملایی قهرمان سابق جهان است.

علاوه بر مالایا، وحید سرلک قهرمان سابق جودو ایران و محمد منصوری مربی اسبق جودوی کشور نیز در دادگاه حاضر شدند. توافق.

نزدیک به چهار ماه از برگزاری این آزمون می گذرد و خبری از انتخابات نهایی و توافق فدراسیون جودوی ایران و فدراسیون جهانی در دست نیست. آرش میراسماعیلی، رئیس فدراسیون جودو گفت: دادگاه به فدراسیون ایران و جهان یک ماه فرصت داده تا به توافق برسند. در این مدت ایمیلی بین ما و آنها رد و بدل شد و در نهایت با تصمیم من و ویزر (رئیس فدراسیون جهانی) قرار شد از رای دادگاه راضی باشیم و به توافق نرسیدیم.خلاصه نیست. پس از یک ماه انتظار برای صدور رای دادگاه، ایمیلی از معاونت دادگاه داوری ورزش دریافت کردیم که به دلیل حساسیت این پرونده در بهمن ماه نیاز به بررسی بیشتر دارد.

دادگاه به فدراسیون ایران و فدراسیون جهانی یک ماه فرصت داد تا به توافق برسند.

میراسماعیلی گفت: تحلیل فقها این است که دفاع ما خوب است و طرف مقابل مستند نیست و این قدرت تصمیم گیری را برای داور سخت می کند و این می تواند اتفاق خوبی باشد. وقتی این پرونده نیاز به بررسی بیشتر دارد، نشان می دهد که ما به خوبی محافظت شده ایم. همه می دانیم که در حال حاضر بازنده هستیم، اما تیم حقوقی خوبی داریم و حقایقی را در دادگاه ارائه کرده ایم که این پرونده انگیزه سیاسی دارد و معتقدیم باید از منظر ورزشی به آن نگاه کرد. اگر منصفانه نگاه کنیم، به انتخابات خوشبین هستیم».


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم