خروپف در بدهی و مشمول توقیفاخبار توسعه ایران: اندکی پس از برکناری کوروش از هدایت تیم ملی کلمبیا، خبر تصرف ساختمان فدراسیون فوتبال ایران توسط شستا به دلیل بدهی هنگفت منتشر شد. در واقع فدراسیون فوتبال بدترین روزها را می گذراند و تا حد خروپف بدهکار است. او مانند خود کارلوس کی روش، دوران ناامیدکننده ای را در آمریکای جنوبی پشت سر گذاشت و چند ماه قبل از میزبانی تیمش در کوپا آمه ریکا، با اخراج تلخی مواجه شد. مشخصا کوروش و فدراسیون فوتبال ایران بدون هم شانسی برای موفقیت ندارند!

فدراسیون فوتبال ایران و کارلوس کی روش پس از پایان همکاری برنامه های بزرگی دارند. فدراسیون تصمیم گرفته است مربی دیگری پیدا کند تا فوتبال «توهین آمیز» بازی کند و به جام جهانی 2022 برود و به همه نشان دهد که حتی بدون مربی پرتغالی درهای شادی به روی فوتبال ایران باز شده است. آنها تصمیم گرفته اند به مشکلات همیشگی خود با سرمربی تیم ملی پایان دهند تا مربی همیشه در ایران حضور داشته باشند، لیگ را از نزدیک ببینند، با سرمربی باشگاه اختلاف نظر داشته باشند و مدام از نقاط ضعف فدراسیون صحبت نکنند.

به همین دلیل است که آنها تمایل عجیبی به استفاده از کلمه کلیدی “مناسب بودن” برای مارک ویلموتس دارند. از طرفی کیروش برای خودش آرزوهای بزرگی دارد. او به یکی از بهترین و تواناترین مربیان تیم ملی جهان تبدیل شده است. در این گروه ستارگان بزرگی مانند دیوید اوسپینا، جیمی رودر گز گئز و خوان کوادرادو حضور دارند. این تیم برای دو سال متوالی برای جام کوپا رقابت می کند و به وقت آزاد جام خوزه پکرمن پایان می دهد. با از سرگیری فدراسیون بدون مردان پرتغالی، کی روش خود به نتایجی که می خواست رسید. فدراسیون تمام رسوایی را در پرونده ویلموتس تجربه کرد. رسوایی های تاریخی باعث شده برخی مدیران حداقل به دلایل سلامتی و بیماری فورا فوتبال را ترک کنند.

ابعاد رسوایی در این پرونده به حدی است که به فدراسیون و همه اعضای آن مربوط می شود. این قرارداد اکنون بدترین معامله تاریخ ورزش ایران خوانده می شود. بدون شک در تاریخ ورزش کشور هیچ قراردادی وجود نداشته است که باعث بروز چنین درگیری مالی وحشتناک و خطرناکی شود. از طرفی اوضاع برای سرمربی پرتغالی خوب پیش نمی رود. او با تیمش در کوپا 2019 موفق نشد و بلافاصله کنار رفت. دو شکست جدی و وحشتناک در مرحله مقدماتی جام جهانی کافی بود تا کیروش کار خود را از دست بدهد.

اکنون هر دو طرف ماجرا در وضعیت بسیار ناخوشایندی قرار دارند. ساختمان فدراسیون فوتبال در پی شکایت شستا بابت وام 2 میلیونی توقیف شد و وضعیت دارایی های فدراسیون نامشخص به نظر می رسد. کیروش در تجربه کلمبیا نیز به طرز بدی شکست خورد و بعید است حداقل برای مدتی پیشنهاد بزرگی ارائه دهد.

انصافاً کارلوس و کنفدراسیون ها مکمل خوبی برای یکدیگر هستند. مربی قدرتمند و باهوش در کنار فدراسیونی منفعل و نالایق. مربیانی که مستقیماً مسئول زمان و مکان هستند و فدراسیون هایی که عملاً در حالت «اتوماتیک» تمرین می کنند.

کیروش و فدراسیون فوتبال ایران به نظر به هم نیاز دارند. فدراسیون نیاز به یک مربی قوی دارد که همه کارها را خودش انجام دهد. انجام تمام مسئولیت ها و حضور در همه جنگ ها و نبردها. به نظر می رسد اشتباه بزرگی است که کارها را به مربی بی خیالی مانند ویلموتس بسپاریم که به تازگی دستمزد گرفته است. علاوه بر این، نباید فراموش کرد که کیروش استاد راه اندازی امواج احساسی در زمان مناسب است. یعنی به راحتی می تواند هواداران فوتبال را علیه یک فرد یا موسسه تحریک کند و شرایطی را برای دستمزد خود فراهم کند.

با این حال، ویلموتس پرونده را مستقیماً به دادگاه بردند و خانه فدرال را مصادره کردند. به نظر می رسد کیروش به فدراسیون های منفعل و نالایق مانند فدراسیون فوتبال ایران نیز نیاز دارد تا نسبت به نتایج ضعیف اولیه خود بیش از حد واکنش نشان ندهند. فراموش نکنید که این مربی در فوتبال ایران نتایج ناامیدکننده‌ای را تجربه کرد، اما هیچ‌کس جلوی او را نگرفت و به او فرصت کافی دادند تا به موقع به نتایجی که می‌خواست برسد. اما در کلمبیا چنین اطلاعاتی در دسترس نیست. فدراسیون فوتبال پرتغال حتی با چند ستاره تیم ملی به جمع مردان پرتغال پیوست و هیچ حمایتی از کارلوس نکرد.

انصافاً کارلوس و کنفدراسیون ها مکمل خوبی برای یکدیگر هستند. مربی قدرتمند و باهوش در کنار فدراسیونی منفعل و نالایق. مربیانی که مستقیماً مسئول زمان و مکان هستند و فدراسیون هایی که عملاً در حالت «اتوماتیک» تمرین می کنند. اگر باور ندارید کافی است ببینید آنها بدون یکدیگر چگونه هستند. مربیانی بدون چشم انداز روشن از فدراسیون اخراج شدند، حتی ساختمان ها و وضعیت نامشخص کارکنان را از دست دادند. این همان فاجعه ای است که باعث تفرقه دو طرف این ماجرا شد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم