خبر مهم رئیس کل بانک مرکزی برای بازار ارزرئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر شرایط مساعد ذخایر ارزی گفت: هم در بازار نقل و انتقال پول و هم در بازار پول کاغذی در راستای تعمیق بازار و پوشش تمام نیازهای واقعی مردم گام برداریم. .

به گزارش خبرآنلاین، علی صالح آبادی در مراسم راه اندازی بازار آنلاین ارز گفت: مدتی قبل از مراجعه به صرافی مرکز شهر گفتم که این رتبه بندی ها برای مردم زیبا نیست، چون مشکلی برای تامین ارز نداریم. ، ما باید به بازار کمک کنیم. ارزهای این طبقه بندی ها باید جمع آوری شود.

وی افزود: البته در این سامانه تامین کننده مرکزی وجود ندارد و در واقع محلی برای ارتباط صادرکنندگان و متقاضیان واقعی و مردم است.

وی با بیان اینکه خرسندیم با همکاری بازار ارز می توانیم این سامانه را راه اندازی کنیم، همانطور که برای افراد نیز وعده داده شده آماده باشید.

صالح آبادی تصریح کرد: ما نه تنها به دنبال تامین ارز مسافری در این سامانه هستیم، بلکه نیازهای واقعی را نیز قطعا در این سامانه تامین می کنیم. در حال حاضر 23 کاربرد خاص و بدون محدودیت وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه این سامانه با تمرکز بر بازار ارز و مراکز مبادلاتی طراحی شده است، افزود: هدف ما این است که بگوییم روزی واقعا نیازی به ثبت نام در این سامانه نیست، خیر. البته اکنون با ارزهای مسافرتی شروع کرده ایم و به مرور زمان با آمدن ابزارهای دیگر این نیاز برطرف خواهد شد.

ذخایر ارزی در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد

وی گفت: «البته این سامانه به معنای عدم دسترسی به سایر حواله های خارجی نیست.» خیر.

وی افزود: خوشبختانه بازار متشکل دوران موفقی را پشت سر گذاشته و حجم مبادلات آن در سال گذشته 1.6 میلیارد دلار بوده که چهار برابر سال گذشته است.

صالح آبادی گفت: در شرایطی هستیم که بازار ارز خوب، متعادل و روان است. می توان گفت از نظر ذخایر ارزی در یکی از بهترین شرایط قرار داریم.

وی با بیان اینکه امسال بیش از 26 میلیارد دلار ارز در سامانه رو به رشد نیما عرضه شده است، افزود: نسبت به سال گذشته خوب بوده و در مجموع بیش از 50 میلیارد دلار برای کالاهای اساسی و سایر نیازها تامین کرده ایم. “

استاندار گفت: با توجه به سابقه فعالیت من در بازار سرمایه، فکر می کنیم شفافیت، بستر آسان و آنلاین برای تعادل عرضه و تقاضا قوی است. مهم و پس چی؟ در بازار نقل و انتقال پول و همچنین در بازار پول کاغذی، ما بازار را عمیق تر خواهیم کرد و بانک مرکزی از هر پیشنهادی که به شفافیت و راحتی بیشتر مردم کمک کند، استقبال خواهد کرد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم