حقوق 1401 کارگر برای دو هفته دیگر.معاون روابط کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: حقوق سال 1401 کارگران دو هفته مانده به عید نوروز تعیین می شود.

به گزارش ایسنا، سردار علی حسین رعیتی فرد در آستانه سفر رئیس جمهور به گلستان و در جریان بازدید از کارخانه شیر پگاه در استان، گفت: در برنامه هستیم.

وی با بیان اینکه فصول و مواد مهم قانون کار مرتبط با حقوق کارگران و کارفرمایان در حال بررسی است، اضافه کرد: از این قوانین بهره مند شوید.

رعیتی فرد در ادامه با انتقاد از اینکه قانون کار بعد از 31 سال نوشته شد اما بسیاری از قوانین آن اجرا نشد، گفت: در برخی موارد حداقل ها کافی است.

وی با تاکید بر اینکه باید برای مصون ماندن نیروی کار کشور در برابر آسیب ها و حوادث تلاش کرد، خاطرنشان کرد: تشکیل کمیته فنی و ایمنی و بهداشت حرفه ای برای حفاظت از نیروی کار یک ضرورت است و برای ارتقای ایمنی نیاز به تلاش بیشتر است.

معاون وزیر کار در ادامه با بیان اینکه تشکیل کمیته انضباط کارگری و وضع مقررات مرتبط با هدف ایجاد انضباط کارگری در مراکز تولیدی صنعتی از دیگر برنامه های این وزارتخانه است، افزود: رفع موانع تولید، حمایت از مشاغل. ثبات. ایجاد مشاغل موجود، ایجاد مشاغل جدید و بهره مندی واجدین شرایط بیمه بیکاری از دیگر برنامه هاست.

از ساخت مسکن 200000 کارگر مطلع شوید.

وی به بازرسی های انجام شده توسط وزارت تعاون و رفاه اجتماعی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: بیش از یک میلیون کد سمینار بیمه شده در سازمان تامین اجتماعی وجود دارد که باید برای خود اظهارنظر می کردند تا این سامانه تکمیل شود.

سردار رعیتی فرد در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه در دولت رئیسی از خرد جمعی برای راندن نیروی کار استفاده می شد، اظهار داشت: در شورای عالی کار برای تعیین دستمزد کارگران برای سال 1401 پنج. جلسات تشکیل و بسته های معیشتی 8 میلیون و 975 هزار تومانی استخراج شد که 4/36 درصد خوراکی و مابقی غیرخوراکی بود.

وی در پایان درباره مسکن کارگری صحبت کرد و توضیح داد که در شورای عالی کار علاوه بر حقوق و دستمزد، آیین نامه مسکن مصوب 1371 مورد بازنگری قرار گرفت و برای تصویب به هیأت وزیران ارائه شد که در صورت تحقق این هدف، تصویب کنید. بخش بزرگی از چالش های کارگران نیز برآورده شده است.

این مقام مسئول با اشاره به تاکید وزیر تعاون و رفاه اجتماعی بر این موضوع، افزود: در صورت توافق با هیئت دولت کارهای مهمی انجام خواهد شد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم