حشرات می توانند 30 سال زندگی کنند و سال ها غذا نخورند!


روآرو- گفته می شود هزاران گونه جدید از حشرات در جهان وجود دارد که هنوز شناسایی نشده اند، اما به نظر می رسد تعداد حشرات شناخته شده تا به امروز ناشناخته مانده است. پس از سال‌ها مطالعه بر روی موش‌های آفریقایی، دامپزشکان برجسته دریافتند که این حشره کوچک می‌تواند تا 30 سال عمر کند و شگفت‌انگیزتر از آن این است که می‌تواند زنده بماند. سال‌ها بدون خوردن چیزی بشمار.

به گزارش فرارو. تحقیقات جدید نشان می دهد که وقتی صحبت از طول عمر و طول عمر بدون غذا می شود، این گونه آرگاس برومتی موش های آفریقایی رقیب بزرگی برای سایر موجودات زنده روی زمین خواهند بود. جولیان شپرد، پاتولوژیست دانشگاه بینگهامتون در شهر نیویورک، طی یک مطالعه آزمایشگاهی 45 ساله بر روی این حشرات، دریافت که برخی از این موش ها تا 27 سال عمر می کنند، در مقایسه با 2 تا 3 ساعت در سایر پشه ها. عالی به نظر می رسد. اما آنچه عجیب‌تر است این واقعیت است که این عنکبوت‌ها می‌توانند بدون غذا برای هشت سال زندگی کنند، رقمی که حتی برای جانوری که برای زنده ماندن تکامل یافته تقریباً غیرممکن به نظر می‌رسد. بخور و بیاشام.

اما شگفتی موش آفریقایی به همین جا ختم نشد، زیرا دانشمندان دریافتند که یک موش ماده چهار سال پس از مرگ آخرین کنه نر در گروه آزمایشی می تواند تخم بگذارد. شپرد می‌گوید این رویداد ویژه احتمالاً به این دلیل است که زنان می‌توانند اسپرم خود را برای مدت طولانی‌تر از حد معمول ذخیره کنند. شپرد در مقاله اخیر خود در تشریح نتایج تحقیقات خود نوشت: به نظر می رسد طول عمر این کنه های آفریقایی رکوردی برای کنه است. تأخیر در تولیدمثل این حشرات ریز همچنین نشان دهنده توانایی عجیبی در ذخیره اسپرم با عمر طولانی است که ظاهراً در بین همه پشه ها یک رکورد است.

پشه های اصلی در سال 1976 به شپرد داده شد و او آنها را برای مشاهده در آزمایشگاه خود در شرایط پایدار 21 درجه سانتی گراد یا 69.8 درجه فارنهایت و رطوبت نسبی 81 درصد قرار داد. جالب اینجاست که نوادگان آن گروه اصلی هنوز زنده هستند و تکثیر می شوند. در سال 1984 بود که منابع غذایی حشرات کوچک، خرگوش ها و موش ها از چرخه زندگی موش ها حذف شد تا تحقیقات در مورد وضعیت “گرسنگی” این حشرات آغاز شود. در طی این مشاهده جدید و پس از هشت سال روزه داری، آخرین مرد از گروه والدین درگذشت.

شپرد می گوید: “من همیشه به سازگاری حیوانات با محیطشان علاقه مند بوده ام.” آرگاس برومپتی یکی از بزرگترین حشرات در جهان است که طول آن تا 20 میلی متر (0.79 اینچ) می رسد. یا لانه حشرات، به دنبال سایر حیوانات (از جمله انسان) برای استفاده به عنوان منابع غذایی.

اگرچه آنها افراد را گاز می گیرند، اما عامل هیچ بیماری شناخته شده ای نیستند. این حیوانات همچنین دارای پوستی نرم و سخت هستند که در گونه های معروفتر کنه ها یافت می شود. مشخص نیست که آیا موش های اصلی تا این سطح زنده مانده اند یا خیر. این موش های جوان اکنون برای کمک به تحقیقات DNA به آفریقای جنوبی سفر می کنند. شپرد می‌گوید: «تحقیق در مورد نحوه برخورد ارگانیسم‌ها با این مسائل می‌تواند به ما در درک چگونگی کنترل زندگی سایر موجودات از جمله ما کمک کند. به عبارت دیگر شاید با یادگیری مکانیسم این نوع کنه بتوانیم راه هایی برای افزایش طول عمر و طول عمر از نظر سوء تغذیه انسان پیدا کنیم. نتایج این مطالعه در مجله Journal of منتشر شد حشره شناسی پزشکی منتشر می شود.

منبع: Sciencealert

ترجمه: مصطفی جرفی فرارو


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم