جنون نفت؛ آیا طلای سیاه به رکوردشکنی ادامه خواهد داد؟


روآرو- قیمت نفت برنت به دلیل ممنوعیت نفت و گاز روسیه توسط رئیس جمهور آمریکا بیش از 133 دلار در هر بشکه افزایش یافت. جو بایدن تحریم های جدیدی را علیه بخش انرژی روسیه اعلام کرد و واردات گاز و نفت این کشور به آمریکا را ممنوع کرد.

به گزارش فرارو، بایدن در اتاق روزولت در کاخ سفید اعتراف کرد که متحدان اروپایی آمریکا ممنوعیت مشابهی را اعمال نمی کنند زیرا برای نفت و گاز به شدت به مسکو متکی هستند. بنابراین ما می توانیم زمانی که دیگران نمی توانند این گام را برداریم.» اما ما همچنین از نزدیک با اروپا و شرکای خود برای توسعه یک استراتژی بلند مدت برای کاهش اتکای آنها به انرژی روسیه کار می کنیم.

تا سال 2021، ایالات متحده به طور متوسط ​​حدود 700000 بشکه نفت و فرآورده های نفتی در روز از روسیه وارد می کرد که 8 درصد از کل واردات آمریکا را تشکیل می داد. از این میزان حدود 200 هزار بشکه در روز برای نفت خام ذخیره می شود که حدود 4 درصد از صادرات روزانه روسیه را تشکیل می دهد.

نفت از مرز 140 دلار عبور می کند
حمیدرضا صالحی، رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران گفتگو با فارو وی با اشاره به اینکه به نظر می رسید قیمت نفت در کوتاه مدت از 140 دلار فراتر رود، گفت: با توجه به بحران اوکراین و جنگ در این کشور، تقاضا برای نفت از این نظر افزایش قابل توجهی داشته است، در صورتی که قیمت نفت باقی بماند. به نظر می رسد هر بشکه نفت با کمک متحدان خود از جمله عربستان سعودی که سعی در کنترل قیمت نفت در هر بشکه دارد در حال افزایش است ذخایر استراتژیک خود را آزاد کنید.

وی افزود: بنابراین اگر قیمت نفت به 200 دلار یا بالاتر برسد، به نظر من حداقل در کوتاه مدت عملی نیست. یکی دیگر از عواملی که می تواند قیمت نفت را کنترل کند، برجام است، اگر تنها خبر تمدید توافق هسته ای ایران با غرب منتشر می شد، همین عامل می توانست بازار را کنترل کند، از سوی دیگر بازگشت ایران به عنوان نفت، مهم است. بازیکنان می توانند کوتاه مدت باشند. تراز دوره ای قیمت نفت.

صالحی گفت: «روسیه به‌عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نفت و گاز جهان، برای ادامه تحریم‌های اقتصادی روسیه، به شدت به درآمدهای نفتی متکی است.» به نظر می‌رسد قیمت نفت یکسان نیست. بالای 100 دلار در بلندمدت، بله، کشور با مشکلات اقتصادی زیادی مواجه است.

رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران افزود: درآمدهای نفتی روسیه بین 500 تا 600 میلیارد دلار گردش مالی دارد و به همین دلیل روسیه وابستگی شدیدی به واردات به ویژه از اروپا دارد. ادامه دهید، روسیه سعی خواهد کرد از آنها فرار کند یا به توافقی برای خروج آنها دست یابد. امتیاز بیشتری کسب کنید.

صالحی با بیان اینکه روسیه در قالب برجام خواستار تضمین آمریکا برای لغو تحریم های ایران شده است، خاطرنشان کرد: به دلیل تحریم هایی که روسیه با آن مواجه است، این کشور نگران سرمایه گذاری خود در نفت و گاز، گاز و همچنین انرژی هسته ای ایران است. از سوی دیگر، ایران در سال‌های اخیر گام‌های مهمی برای ترخیص کالا با روسیه برداشته است، به همین دلیل روسیه از آمریکا می‌خواهد که تحریم‌ها علیه این کشور مانع همکاری با ایران نشود.

از سوی دیگر، با توجه به همکاری دو طرف در زمینه تحریم‌ها علیه ایران، یکی از شبکه‌هایی که روسیه می‌تواند از تحریم‌ها به‌ویژه در حوزه انرژی فرار کند، ایران است، بنابراین درخواست زمین از وزیر کشور است. لاوروف وزیر امور خارجه روسیه باید دید در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد، اگرچه ایالات متحده رسما اعلام کرده است که چنین تضمینی به روسیه داده نخواهد شد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم