جلسه دستمزد کارگران به روز دوشنبه موکول شدجلسه شورای عالی کار درباره دستمزدها بدون تغییر در تعداد و ارقام دستمزد به کار خود پایان داد و جلسه بعدی درباره دستمزد برای نزدیک‌تر شدن دیدگاه‌های کارگران و کارفرمایان به روز دوشنبه ۱۶ اسفندماه موکول شد.

به گزارش ایسنا، دومین جلسه شورای عالی کار بدون نتیجه به پایان رسید و علیرغم اینکه انتظار می رفت میزان دستمزد بین کارگروه و کارفرما تغییر کند، این اتفاق نیفتاد.

در این جلسه نمایندگان گروه کارفرمایان پیشنهاد تعطیلی جلسه را دادند تا با سایر تشکل های کارفرمایی که با مقاومت کارگروه مواجه شده اند گفتگو شود.

به گفته آنها، کارفرمایان از هفته گذشته فرصت مطالعه بیشتر و ارائه پیشنهاد دستمزد 1401 با سایر تشکل های کارفرمایی را داشته اند.

علی حسین رعیعتی فرد، معاون وزیر کار با تایید موضع کارگروه اعلام کرد که زمان بررسی وجود دارد و بر اساس بیانیه رسمی در رسانه ها، سایر سطوح مزدی و مزایای جانبی باید مورد بحث و محاسبه قرار گیرد. آخرین مهلت دستمزد 12 مارس است.

هادی ابوی نماینده کارگران در شورای عالی کار در گفت وگو با ایسنا، جزئیات بیشتری از این جلسه را ارائه کرد و گفت: درخواست نمایندگان کارفرمایان این است که جلسه شورای عالی کار به روز سه شنبه موکول شود. . که با مخالفت کارگران مواجه شد.» آنها در نهایت جلسه بعدی را به دوشنبه این هفته موکول کردند.

وی با ارزیابی مثبت از پیشرفت جلسه دوم، اظهار داشت: در این جلسه اعلام کردیم که هیچ تضمینی برای خروج از جلسه و دیدار با جامعه هدف وجود ندارد و آنها صحبت نمی کنند و حقوق سال آینده خواهد بود. 15 میلیون تومان باشد; 9 میلیون تومان هزینه بسته معیشتی آنها است و مابقی تورم پیش بینی شده به گفته آنها 33 درصد است که ما قبول نداریم. وضعیت نرخ ارز نیز مشخص است، بنابراین با پیشنهاد 15 میلیون تومانی به میز مذاکره برمی‌گردیم و مذاکرات دستمزد سخت‌تر می‌شود.

ابو پیشنهاد کرد که علاوه بر دوشنبه، جلسه دیگری نیز در روز چهارشنبه برگزار شود تا دو طرف به هم نزدیک شوند.

حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی امروز در جمع خبرنگاران درباره دستمزد کارگران گفت: مذاکراتی بین جامعه کارگری و کارفرمایان در حال انجام است و جلسه شورای عالی کار برای تعیین دستمزد کارگران به طور منظم و منظم انجام می شود. «در چند روز آینده دستمزد کارگران به پایان می رسد و خبرهای خوش برای کارگران در راه است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم