جزئیات افزایش دستمزد و مزایای کارگران 1401همانطور که قبلاً وزیر کار وعده داده بود، خبر خوشی برای دستمزد کارگران رسیده است، این وعده بالاخره محقق شد و حداقل دستمزد سال آینده بالاتر از تورم تعیین شد تا دهان کارگران در پایان روز شیرین بماند. سال .

به گزارش ایسنا، با توجه به تصویب حداقل دستمزد 57.4 درصدی در جلسه امروز شورای عالی کار و رسیدن به 4 میلیون و 179 هزار تومان، میزان دستمزد روزانه و حقوق فرزندان کارگر تعیین شد.

از ابتدای سال آینده حداقل دستمزد روزانه کلیه کارگران مشمول قانون کار اعم از دائم یا موقت 139 هزار و 299 اونس تعیین شده است. این عدد قبلا 88 هزار و 500 تن بود.

سال پایه برای کارگران با حداقل یک سال سابقه کار 210000 تومان تعیین شده است.

میزان افزایش سایر سطوح مزدی که قبلاً 26 درصد دستمزد پایه یا دستمزد ثابت بود، با مصوبه شورای عالی کار به 38 درصد افزایش یافته است که می توان آن را از تصمیمات کلان شورا تلقی کرد. این بخش برای کارگران تحت پروژه طبقه بندی استخدام است.

همچنین حق فرزند برای کارگر یک فرزند 417 هزار و 900 تومان و دو فرزند 835 هزار و 795 تومان است. مبلغ کمک هزینه فرزند سه برابر دستمزد روزانه است.

کمک هزینه مسکن که پیش از این 450 هزار تومان بود با تصویب امروز شورای عالی کار به 650 هزار تومان و کوپن غذا از 600 هزار تومان به 850 هزار تومان افزایش یافت.

لازم به ذکر است که حق مسکن تنها رکن پایانی دستمزد کارگر است که برای درخواست باید به تصویب هیأت وزیران برسد.

حجت الله عبدالملکی وزیر کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه شورای عالی کار گفت: این جلسه بیش از 14 ساعت به طول انجامید و نمایندگان جامعه کارگری و کارفرمایی به پایان رسید و حداقل دستمزد ماهیانه افزایش یافت و 57.4 افزایش یافت. و رشد. سال آینده دستمزد خوبی برای کارگران داریم.

وی با بیان اینکه قدرت خرید مطلق کارگران 9 درصد بیشتر از تورم خواهد بود، گفت: حداقل ها بر اساس کسر است و اتفاقات خوبی برای تقویت مستمری کارگران می افتد.

به گفته وزیر کار، با افزایش درآمد کارگران، دو عامل در بخش تولید رخ می دهد: یکی افزایش راندمان تولید و انگیزه بیشتر کارگران برای کار و دیگری با افزایش انرژی. تقاضای کارآمد در اقتصاد افزایش خواهد یافت، تولید کمک خواهد کرد.

با توجه به حداقل دستمزد، مزایای جانبی و سایر سطوح مزدی در جلسه امروز، سند حقوق و دستمزد 1401 قبل از پایان سال و طبق وعده وزیر کار با دقت و اجمال نهایی شد و در مورد دستمزد کارگران اتفاقا شیرین شده است. نخل کارگران در آخرین روز سال.

درآمد کارگران در سال 1401 با افزایش 57.4 درصدی حداقل دستمزد و احتساب تعداد حق مسکن، پروانه خوراک، حق اولاد و سایر سطوح مزد و سنوات به 6 میلیون و 500 هزار تومان رسید.

به گزارش ایسنا، در اسفندماه سال گذشته شورای عالی کار حداقل دستمزد را با 39 درصد افزایش به 2 میلیون و 655 هزار تن رساند که با مصوبه امروز وزیر کار و معاون وزیر کار، کارفرمایان و کارگران این درصد افزایش یافت و در سطح مردم به شدت افزایش یافت. با در نظر گرفتن نرخ تورم، سیزدهمین جشنواره بزرگ دولت برای تجلیل از کارگران و مفاخر ایران در سال آینده برگزار می شود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم