توصیه های ریاست جمهوری به فرماندارانرئیس جمهور با اشاره به نقش و جایگاه استاندار در کشور، گفت: مسئولیت اصلی دستیابی به رشد اقتصادی 8 درصدی بر عهده استاندار است.

به گزارش ایسنا، سیدابراهیم رئیسی روز دوشنبه در دیدار با استانداران سراسر کشور، خواستار تغییر ریشه ای حکمرانی به نفع مردم شد و گفت: بر این اساس این الزامات را در اولویت قرار دهید. از منابع موجود می توان به بهترین نحو برای رفع این نیازها استفاده کرد.

وی با بیان اینکه «دولت مردمی برای انقلاب ساخته شده است و این تغییر از دیدگاهی در حال تغییر است»، گفت: «ایدئولوژی حامی تغییر دولت نشان می‌دهد که استفاده از زور ضروری است». امروز با روش ها و اقدامات ساده نمی توان مشکلات را حل کرد و عبور از موانع و مشکلات پیش رو نیازمند حرکت جهادی است.

وی گفت: برخی نمی خواهند اهداف انقلاب اسلامی محقق شود.

رئیسی گفت: امروز پس از گذشت 40 سال از تأسیس جمهوری اسلامی، اگر بخواهیم مسیری را که انقلاب اسلامی طی کرده و باید به کجا برود، ببینیم بهترین سند و راهنمایی برای ما بیانیه است. مرحله دوم بنابراین این سند باید در مورد حرکت جمعی ما مستند باشد. و عنوان فعالیت ما باشد.

وی با تاکید بر اینکه همه دستگاه ها و دستگاه های مختلف اجرایی کشور باید با همدلی و همدلی برای ایجاد تحولی چشمگیر در زندگی مردم تلاش کنند، افزود: ایجاد هماهنگی در بخش های مختلف.

وی گفت: مسئولیت اصلی دستیابی به رشد اقتصادی 8 درصدی بر عهده استاندار است.

رئیسی افزود: اجلاس سراسری استانداران جلسه خوبی است که در آن باید در بحث با وزرا و مسئولان دستگاه‌های مختلف دولتی اولویت‌بندی و رفع نیازها و رسیدگی به مسائل باشد و از موانع اداری و محدودیت‌های مالی پرهیز شود. پیشرفت کار. ” البته نیاز به پیگیری از سوی شهردار دارد.

وی برگزاری جلسات منظم و منظم کشوری با وزرا و مسئولان اجرایی را در این راستا مفید و بسیار موثر توصیف کرد و خاطرنشان کرد: موضوعات تمرکززدایی و تفویض بیشتر اختیارات به استانداران باید مورد توجه قرار گیرد این جلسات به پایان می رسد.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود تغییر رویکرد حاکمیتی کشور با منطق موثر و همچنین دیگر انتظارات کلیدی از دولت مردم را برشمرد و گفت: ثبات مدیریت لطفا با کسانی که فکر می کنند کمکتان می کند مشورت کنید اما در نهایت تغییر رویکرد مدیریتی قوه مجریه مسئولیت قانونی شماست و باید از نظر مشورتی تصمیم خود را بگیرید و بدون اینکه تحت تاثیر یا فشار دیگران قرار بگیرید از تغییر و ایجاد مدیران خودداری کنید. .

ایسی افزود: مردم باید احساس کنند که نظام اداره کشور موثر است و این احساس با حرف و دستور ایجاد نمی شود، بلکه نیاز به اقدام و عمل دارد.

وی گفت: حتماً برای نیروهای بومی ارزش بیشتری قائل شوید و اساساً تمرکز خود را برای یافتن نیروهای مؤثر گسترش دهید. چهره دولت باید بیشتر دیده شود و این مردم به مشارکت و مشارکت مردم در تصمیم گیری، تصمیم گیری و اجرا بستگی دارد.

وی ادامه داد: جلسات منظم و منظمی با نیروهای دلسوز و درگیر نخبگان و حتی بزرگانی که هیچ ارتباطی با دولت ندارند و اساساً ارتباط مستمر با نخبگان را به مظهر مدیریت در جامعه تبدیل کرده است. دولت. “

وی در ادامه به استاندار استان دستور داد تا مسئولان سازمان بازرسی را به جلسه سراسری خود دعوت و در مورد موضوعات مرتبط با آنها گفتگو کنند.

رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه امروز مردم احساس می کنند که در پرداخت حقوق ظلم و تبعیض وجود دارد، گفت: برخی از این بی عدالتی ها در زمینه حقوق و دستمزد می تواند باشد که با تصمیم اداری لغو شد و برخی دیگر برای اصلاح یا تصویب قانونی». هر دو اقدام در حال پیگیری و اجراست و دولت معتقد است یکی از مهمترین جلوه های انصاف، مدیریت عادلانه حقوق و دستمزد است.

وی مبارزه با بیماری عروق کرونر قلب و توجه به معیشت مردم را اولویت امروز کشور دانست و گفت: در صورت مواجهه با مشکلات یا مشکلاتی در زندگی مردم سریعا اقدام کنید و یک ساعت وقت نگذارید. تأخیر رخ می دهد. منتظر اقدام مرکز نباشید و با استان هایی که در آن کار می کنید شروع کنید.

وی گفت: هیچ کارگری اجازه ندارد حتی یک روز تاخیر حقوق بگیرد. مخصوصاً در عید مراقب باشید حقوق خود را به موقع پرداخت کنید.

وی گفت: «دولت مردم باید صادق باشد و قول دهد که تعهد همکاری را خدشه دار نکند.» با مردم، تا اعتماد مردم به وفاداری دولت از بین نرود. این دولت خود را موظف می‌داند که تلاش‌های دشمن برای ناکارآمدی نظام و نشان دادن کارآمدی جمهوری اسلامی را خنثی کند.

وی همچنین از استاندار استان خواست تا نسبت به مبارزه با قاچاق کالا و راه اندازی بازارچه های مرزی توجه ویژه داشته باشد.

رئیسی افزود: از همه مسئولانی که برای اجرای فرمان آزادسازی سواحل تلاش کردند صمیمانه تشکر می کنم و باید تاکید کنم که اجرای سریع و مطلوب این دستور این توقع را برای مردم ایجاد کرده که این دولت بتواند کار بزرگی انجام دهد. همه چیز باید فوری و قاطعانه انجام شود، بنابراین موضوع قاچاق و بازاریابی مرزی باید سریعا رسیدگی شود.

رئیسی در ابتدای سخنان خود ضمن گرامیداشت عید سعید فطر نبی مکرم اسلام (ص) بعثت را بزرگترین نعمت خداوند در هدایت بشر به مسیر زندگی و پیشرفت برشمرد و گفت: حق مردم است. مطرح کرد.

امام خمینی(ره) در میان مدارس مدعی نجات جان، پرچم احیاء، پرچم عدالت و عبادت را برافراشتند و افزودند: «تاگور و دشمن نظام نمی‌خواهند» بر اساس هدف احیاء در جهان. اما علیرغم میل و اراده آنها، انقلاب اسلامی بسیار در جهان معنا پیدا کرد.

پیش از سخنان رئیس جمهور، وزیر کشور و برخی از استانداران نیز به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم