(تصویر) کشف حفره مرموز در هرم بزرگ مصر!


روآرو- یک اسکن قدرتمند جدید از هرم بزرگ جیزه در مصر با استفاده از پرتوهای فلزی می تواند هویت دو فضای خالی مرموز را در آن آشکار کند.

به گزارش فرارو. بر اساس اسکن ها، اکنون می دانیم که هرم بزرگ خوفو در جیزه مصر، که بزرگترین هرم نیز می باشد، دارای دو فضای خالی مرموز است. بزرگترین فضا در بالای گالری اصلی قرار دارد که گذرگاهی است که به اتاق فرعون کوفو منتهی می شود و گفته می شود حدود 98 فوت (30 متر) و 20 فوت (6 متر) ارتفاع دارد.

باستان شناسان در مورد ماهیت این فضا که می تواند یک سالن بزرگ یا چندین اتاق کوچک باشد مطمئن نیستند. بزرگترین احتمال این است که این فضا محل دفن مخفی خوفو باشد. احتمال رایج تر این است که سوراخ ها می توانند در ساخت هرم نقش داشته باشند. باستان شناسان هنوز امیدوارند که عملکرد این فضاهای خالی مرموز را کشف کنند.

هرم بزرگ جیزه که برای پادشاه فرعون خوفو (از سال 2008 قبل از میلاد تا 1985 قبل از میلاد حکومت کرد) ساخته شده است، بزرگترین هرمی است که تا به حال در مصر باستان ساخته شده و یک شگفتی منفرد است. منشاء دنیای باستان. بین سال‌های 2015 و 2017، پروژه اسکن هرم مجموعه‌ای از اسکن‌ها را انجام داد که میون‌ها – ذرات فلزی که مرتباً روی زمین فرود می‌آمدند – را تجزیه و تحلیل می‌کرد تا شکاف‌هایی را جستجو کند. این اسکن ها دو فضای ناشناخته را در سال 2017 در هرم بزرگ نشان دادند.

اکنون یک تیم جدید در حال طراحی مجدد اسکن هرم بزرگ است، اما این بار با یک سیستم قدرتمندتر که میون ها را با جزئیات بیشتری تجزیه و تحلیل می کند. یون ها ذرات اولیه با بار منفی هستند که هنگام برخورد پرتوهای فلزی با اتم های جو زمین تشکیل می شوند. این ذرات پرانرژی دائماً روی زمین می افتند (که البته بی ضرر است). از آنجایی که آنها با سنگ های موجود در هوا تعامل متفاوتی دارند، محققان می توانند از حسگرهای بسیار حساس برای مکان یابی ذرات و نقشه برداری از مناطقی مانند سوراخ های هرم بزرگ استفاده کنند که آنها به طور فیزیکی قادر به شناسایی آنها نبودند. کردن.

تیمی از دانشمندان در مقاله ای که در سروری در arXiv منتشر شده است، نوشت: ما قصد داریم یک سیستم ذره بین بسازیم که 100 برابر حساس تر از دستگاه های مورد استفاده در هرم بزرگ است. البته مقالات چاپ شده بر روی سرورهای از پیش چاپ شده هنوز توسط سایر دانشمندان این حوزه مورد مطالعه قرار نگرفته است. با این حال، تیم تحقیقاتی جدید در مقاله خود نوشت که “به دلیل اندازه بزرگ سیستم آشکارساز پیشنهادی، آنها را نمی توان در داخل هرم قرار داد، بنابراین رویکرد ما این است که آنها را در خارج قرار دهیم و آن را به پایه منتقل کنیم.” روشی که می‌توانیم ماه را از همه زوایا جمع‌آوری کنیم تا تصویری را که می‌خواهیم ایجاد کنیم.” او افزود: “با استفاده از یک تلسکوپ میون بسیار بزرگ در خارج.” [هرم بزرگ]آنها می توانند تصاویری با وضوح بالاتر تولید کنند زیرا تعداد بیشتری از میون ها شناسایی شده است.

محققان خاطرنشان کردند که آشکارسازها به قدری حساس هستند که می توانند مصنوعاتی را که می توان در داخل یک حفره نگه داشت، تشخیص داد. آلن بروس، دانشمند آزمایشگاه ملی شتاب دهنده فرمی و یکی از نویسندگان مقاله، در ایمیلی به لایو ساینس نوشت: «اگر فقط چند متر مکعب از این فضاهای خالی با مواد پر می شد. [مانند سفال، فلز، سنگ یا چوب]وقتی پر شد، باید بتوانیم آن را از هوا جدا کنیم».

نیاز به بودجه

این تیم تاییدیه وزارت گردشگری و آثار باستانی مصر را برای اسکن دریافت کرد، اما آنها همچنان برای ساخت دستگاه و قرار دادن آن در کنار هرم بزرگ به بودجه نیاز داشتند. آلن بروس گفت: ما به دنبال حامیان مالی برای تکمیل این پروژه هستیم. زمانی که بودجه کامل را دریافت کردیم، معتقدیم ساخت این آشکارسازها دو سال طول خواهد کشید. او اضافه کرد؛ در حال حاضر، تیم بودجه کافی برای انجام شبیه سازی و طراحی دارد. در واقع، هنگامی که تلسکوپ مستقر شد، مدتی طول می کشد تا سیستم جمع آوری داده ها را انجام دهد. زمانی که بتوانیم حدود یک سال با این تلسکوپ ها رصد کنیم، انتظار نتایج اولیه را داریم. برای جمع آوری داده های کافی از میون ها برای دستیابی به حساسیت کامل برای مطالعه [هرم بزرگ] دو تا سه سال زمان نیاز داریم.

منبع: Sciencealert

ترجمه: مصطفی جرفی فرارو


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم